petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru Erken Alındı Fakat

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tevfik AKTUNÇ tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Tevfik AKTUNÇ
    Gizli

Merhabalar, 29 günlük iken yavruyu yuvadan almış sevdiğim bir kardeşim. Şimdi kuş yem falan kıramıyormuş, acaba ne yapması gerekiyor? Daha önce yavru aldım fakat o zamanlar küçüktüm ve annesi besliyordu :) Şimdi benimde bir fikrim yok, el ile besleyen oldu mu acaba? Çok çaresiz duruyor küçük yavru, yardımcı olursanız memnun kalırım.

2. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    damlalık veya enjektör kullanarak mama ile besleyebilrsin.

3. Tevfik AKTUNÇ
    Gizli

Nasıl yapılacağını ayrıntılı bir şekilde anlatabilir misiniz? Çünkü daha önce böyle bir durumla karşılaşmadık o yüzden detaylı öğrenip yapmamız bizim için iyi olur.

4. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    kardeşim enjektörle beslemek biraz tehlikeli. benim tavsiyem eczaneden damlalık alıp mamasını yapıp beslemen. yada kabuksuz yem alıp verebilirsin.

5. Tevfik AKTUNÇ
    Gizli

Anladım, çok teşekkür ediyorum.

6. Ağzını açmıyorsa ne yapıcaz

7. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    kuş açsa eğer gagasını açar annenin beslediği gibi. yok açmıyorsa damlalıkla gagasının yan tarafından bir kaç damla verince o tadını alır damlalığa gagasını uzatır

8. Tamam . teşekkürler

9. Hakkı ELALDI

Beğenileri:
    0
    enjektör kullanmasın tehlikeli..Ama mamayı damlalıkla çeksin kuşun ağzının sağ tarafından damlatsın mamayı..

10. Arkadaşlar sorun kalmadı 2. yavruyuda koyunca yanına çok güzel anlaştılar ve yem kırdılar. yardım eden etmeyen herkese teşekkürlerimi sunarım.

11. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Zaten yuvadan atlamasına bir şey kalmamış. Kanarya yemi ve aspur verin ustam. Ayrıca dal darısı.

12. Mustafa Demir
    Gizli

Bence erken değil şırıngayla besleme fikri saçma çünkü yeme alışması gerek kabuksuz yem veya normal yem işini görür acıkınca mecbur yiyecektir benim fikrim.

Sayfayı Paylaş