petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru hakkında bi yardım

Konusu 'Bakım Beslenme Üretim ve Yetiştirilmesi' forumundadır ve vehbi şengül tarafından 20 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Arkadaşlar 19 gün sonra ilk yumurtadan yavru çıktı. Çiftimin ilk kuluçkası. Yavru çıkalı hemen hemen 6 saat oldu ama hala kursağı boş. Anne kuluçkaya devam ediyor, yuvada duruyor ama henüz beslememesi normal mi ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    729
    ilk kuluçkası ise acemilik çekebilir anne. ama besler merak etme 12 saat sonra kontrol et hala boş ise elle besleme mamalarından verebilirsin az birşey. anne yuvada yokken fark etmeden.

3. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Abi tamamdır tesekkur ederim sikinti duzeldi. Sabah 7 bucukta baktim kursagı balon gibi olmuş yavrunun :)

4. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Abi yavrular teker teker cikiyor simdilik hersey yolunda ama sana baska bi soru soracagim simdi. Ben sunta mdf karisimi 4 katli bi kafes yaptirdim. Cekmecelerini plastik yaptirdim. Yuvalik tünek falan hersey ahsap. Simdi ben bunlara kuş koymadan önce, kuslarin enselerine vilmectin damlatsam olurmu ? Elimde orjinal ardap sprey var. Önlemi simdiden almak istiyorum. Bize toz ilac aldim onuda tavsiye ettiler. İsmi MİSTAV . Kafeste hangi ilacla nasil hazirlik yapmaliyim. Onlemi en bastan almak istiyorum abi.

5. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    729
    sunta kafeslerde mutlak tedbir öncelik olmalı çünkü 1 kere bulaşırsa dönüşü olmaz direk çöp. tel kafesler pvc ve ahşap kafeslere göre çok daha avantajlı. yazın sıcak havalarda nem dengesini sağlanamaz ahşap kafeste ve içerisi çok sıcak olacak o yüzden mutlaka haziran sonundan eylül sonuna kadar kuşları ayırıp dinlendirmen lazım. tedbir olarak vilmectin damlata bilirsin ensesine o damlayı sudada kullananlar var bi sorun çeken görmedim. tepsileri haftada bir yıkayıp sirkeli su hafiften fıs fısla sıkıp nemli bırakırsan sorun olmaz toz olarak kafes köşelerine "Biyodust" öneririm mistav kullanmadım birşey diyemem

Sayfayı Paylaş