Karadeniz Pet

Yavru hakkında bilgiye ihtiyacım var

ebc

Yeni Üye
10 Ağustos da yavru erkek 35 günlük diye aldığım kuş kafesini kemiriyor. Yemlikten yemeyi bildiği halde hala yere dökülen yemleri yemeye çalışıyor. Kafes kemirmesi gagasını daha kuvvetlendirip ısırma etkisini artırır mı ? Kafesinde mineral blogu , kalamar kemiği var. Rahat etsin diye çifthaneli salma kafes aldım. Kafesin tavaninda çılgınlıklar yapıp ara sıra yere düştüğü için zarar görmesin diye küçük bi kafese koydum. Normal yemlik ve akıllı yemliği var. Akıllı yemligi takınca merakından mı nedir , üstüne çıkıyor içine yuva misali girmeye çalışıyor yem yerinden kendine göre akrobasi hareketler yapiyor. Sizi de bu merakımla sıkıyorum ama en iyi şekilde beslemek istiyorum. Ara sıra da tüneğin üzerinde şiddetli kanat çırpıyor. Bu haraketi sağlıklı ve dolaşım sistemi için yaptığını okumuştum . Bilgilerinizle aydınlatın beni

Bildiklerinizin hepsi doğru. Kanımca kuşunuz gayet sağlıklı. Yavru kuş olduğundan etrafını tanımaya oldukça hevesli. Yemlikten zamanla yiyecektir. Eski alışkanlığı alttaki yemleri yiyor anlaşılan. Dışkıya bulanmış yemi yememesi için alt tarafta ızgara olması gerekir. O zaman yemlikte yemi afiyetle yiyecektir. Kafesiniz boyalı değilse telleri kemirmeye çalışmasında herhengi bir sıkıntı yok. Günlük yem su değişimi, mama ve vitamin takviyesi ( haftada iki) arada bir salatalık gibi yeşillik ve kafeste kum, kalamar kemiği ve mineral blok olması yeterli. Ha bir de unutmadan tünekler tahta olsun. Kahraman ustanın önerisi haftada bir bütün kafes ve ekipmanları dezenfekte etmek. Bunu da atlamayayım dedim.

Peki kafesi kemirmesi gagasını ısırma konusunda güçlendirir mi :)
Tünekler tahta, iki tane plastik var onlar da kuş kumu takılı. Kafesin alt ızgarası mevcut.

Vitamin olarak önerebileceginiz marka vs nedir ? ( suyun içine koymak için herhalde )

Kuş kumu almadım yarın alacağım. Ballı yem de almayı düşünüyorum .

Ballı yem pek tavsiye edilmiyor forumda. Yapıştırmak için kullanılan şey iyi değil diyorlar. Kafesi ısırmasında herhangi bir sıkıntı yok. Rahat olun. Vitamin markası için ustalar daha iyi bilir. Şahsen ben bulunduğum yerde fazlaca seçeneğim olmadığından petshop ta bulabileceğiniz sıvı damla şeklinde olandan kullanıyorum.

Peki kafesi kemirmesi gagasını ısırma konusunda güçlendirir mi :)
Tünekler tahta, iki tane plastik var onlar da kuş kumu takılı. Kafesin alt ızgarası mevcut.

Vitamin olarak önerebileceginiz marka vs nedir ? ( suyun içine koymak için herhalde )

Kuş kumu almadım yarın alacağım. Ballı yem de almayı düşünüyorum .
vitamin olarak Quiko Vitacombex öneririm ballı yem kesinlikle kullanmayın illa kullanacak olursanız kendiniz yapın nette tarifleri bulunur. kuş kumu- gaga taşı- kalamar kemiği olmaz sa olmazı kafesin

Geri