Karadeniz Pet

Yavru hazırlığı mı aceba?

Muhabbet32

Paylaşımcı Üye
Dişi ile erkeği aynı kafese koyalı 25 gün oldu. İlk günlerde dişiden kaynaklanan gaga atmalar filan oldu ama erkek hiç vazgeçmedi. Her fırsatta dişiyi besledi. Kur yaptı. Şu anda çok iyi anlaşıyorlar. Erkek yine sürekli dişiyi besliyor. Dişinin kendisinin yem yemesine bile gerek kalmıyor denecek kadar çok besliyor. Her ikisi de birbirlerini kaşıyorlar. Erkek sürekli dişiye şarkı söylüyor. Artık eş tuttuklarından eminim. Bir sıkıntı yok. Son bir haftadan beri özellikle erkek yuvalığa girip çıkmaya başladı. Uzun süre kalmıyor ama erkeğin yuvalığa ilgisi daha çok. 4-5 günden beri dişide yuvalığa girip çıkmaya başladı ama erkek kadar meraklı değil. Akşamları evde olduğum için gün boyu takip edemiyorum. Dişi çiftleşmeye izin vermiyor. Erkek ayak attığında sert tepki vermese de uzaklaştırıyor. Dişinin çere rengi çok koyu kahve değil. Resimlerdeki gibi. Yuvalığın içerisine talaş ve kum koymuştum. Özellikle büyük parça talaşları aşağıdaki resimde işaretlediğim yerlere atmışlar. Hangisi attı bilmiyorum. Yuvalık resimdeki değil ama onun aynısı geniş bir yuvalık. Rahatsız edip fotoğraflarını çekmek istemedim. Sizce bu yavru hazırlığı mıdır? Dişi erkek kadar yuvalığa meraklı değil. Erkek yapmış olabilir mi? Önemli olan dişinin ilgili olması diye düşünüyorum kendimce. Çok uzun yazdım farkındayım. Umarım sıkmamışımdır.

Bir soru daha. Aceba şu aşamadan sonra yumurta için ortalama ne kadar beklerler? Talaş parçalarını kenarlara dişi atıyor. Bu sabah gördüm.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

El5Bgq.jpg

0V8NBY.jpg

4mDqM7.jpg

JLXkl5.jpg

O2k9yn.jpg

zRglJR.jpg

GnE2yb.jpg

ydmozn.jpg

6RQqyl.jpg

W249G4.jpg

Son düzenleme:
kuşlar kızgın kardeş ilaki dişi kuşun ceresi kahve rengi olacak diye şart yok zaten beyaz cereli dişilerin yumurtladığını gördüm. her neyse bu saydıkların yumurta hazırlığı demek . bol ve sağlıklı üretimler.

kuşlar kızgın kardeş ilaki dişi kuşun ceresi kahve rengi olacak diye şart yok zaten beyaz cereli dişilerin yumurtladığını gördüm. her neyse bu saydıkların yumurta hazırlığı demek . bol ve sağlıklı üretimler.

Yorum ve güzel temennilerin için teşekkür ederim.

Kardes disi kusun yanak tuyleri gerilmis yumurtlmaya hazir hale geliyo simdiden hayirli olsun

Kardes disi kusun yanak tuyleri gerilmis yumurtlmaya hazir hale geliyo simdiden hayirli olsun

Teşekkür ederim. İnşallah dediğin gibi olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:33 -->-> Daha önceki mesaj 02:18 --

Bir soru daha. Aceba şu aşamadan sonra yumurta için ortalama ne kadar beklerler? Talaş parçalarını kenarlara dişi atıyor. Bu sabah gördüm.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:09 -->-> Daha önceki mesaj 15:33 --

Konu Güncel...

Geri