petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

..yavru için basit mama? şırıngayla

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ab301 tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yem kıramayan kuş için basit bir mama tarifine ihtiyacım var. Birde şırıngayla ağzına basarken kendi ağzını açıyomu yoksa çocuğa şurup içirir gibi işkencemi çekecem içirene kadar. ve SORUN şu forumdaki mama tarifleri katı. şırıngayla bunu içiremem. bana SIVI bir mama tarifi lazım.

#1 ab301, 6 Şubat 2014
    Son düzenleme: 6 Şubat 2014
  2. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Hero Baby de veriliyor sanırım ama ustalar daha iyi net cevap verecektir

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

3. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Hero Baby veren var mı ?

4. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    yem kıramayan bir yavruyu şırınga ile besledim, şırınga ucuna bisiklet sibop lastiği taktım, ben enjektörü sıktıkça kuş yiyordu ama bazı kuşlar yemiyor, bunun için kursağa inmek gerek, çok riskli bir iş, yine enjektör ucuna 10 cm uzunluğunda sipob lastiği takmak lazım, sıvı mama yapmak için hazır mamayı kahve değirmeni veya metal sarımsak döveceği gibi bir araçla ezin, aynı şekilde kabuksuz yemi de ezip kullanabilirsiniz, ezdiğiniz bu karışımı elekten geçirin, içine bebe bisküvisi de ekleyebilirsiniz, sıvı akışkan bir hal alıncaya kadar ılık su ekleyin, bu karışım ne çok sıvı ne de yoğun olmalı, gaganın sağ tarafından lastiği sallayıp kursağa ulaşınca şırıngayı sıkarsınız, yalnız hazır sıvı mama kullanmayın, ben kullandım, kuşlar hiç sevmiyor...

5. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Bu konuyla ilgili konular var beslenme bolumunde

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu şırınga mama tarifi

,
  2. yavru muhabbet kusuna verilecek sivi mama tarifi