Karadeniz Pet

..yavru için basit mama? şırıngayla

ab301

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
yem kıramayan kuş için basit bir mama tarifine ihtiyacım var. Birde şırıngayla ağzına basarken kendi ağzını açıyomu yoksa çocuğa şurup içirir gibi işkencemi çekecem içirene kadar. ve SORUN şu forumdaki mama tarifleri katı. şırıngayla bunu içiremem. bana SIVI bir mama tarifi lazım.

Son düzenleme:
Hero Baby de veriliyor sanırım ama ustalar daha iyi net cevap verecektir

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Hero Baby veren var mı ?

yem kıramayan bir yavruyu şırınga ile besledim, şırınga ucuna bisiklet sibop lastiği taktım, ben enjektörü sıktıkça kuş yiyordu ama bazı kuşlar yemiyor, bunun için kursağa inmek gerek, çok riskli bir iş, yine enjektör ucuna 10 cm uzunluğunda sipob lastiği takmak lazım, sıvı mama yapmak için hazır mamayı kahve değirmeni veya metal sarımsak döveceği gibi bir araçla ezin, aynı şekilde kabuksuz yemi de ezip kullanabilirsiniz, ezdiğiniz bu karışımı elekten geçirin, içine bebe bisküvisi de ekleyebilirsiniz, sıvı akışkan bir hal alıncaya kadar ılık su ekleyin, bu karışım ne çok sıvı ne de yoğun olmalı, gaganın sağ tarafından lastiği sallayıp kursağa ulaşınca şırıngayı sıkarsınız, yalnız hazır sıvı mama kullanmayın, ben kullandım, kuşlar hiç sevmiyor...

Geri