Karadeniz Pet

Yavru Jumbo Eğitimi RESİMLİ

• Konbuyu başlatan Ahmet Behçet
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Behçet

Guest
Arkadaşlar jumbolardan anlayanların yardımına ihtiyacım var 45 günlük jumbo yavru nasıl eğitilir konuşturmak için kendime alıştırmak için mesala günde kac saat kafesden cıkarmalıyım ne kadar ucurmalıyım. 1 haftadır bende elıme gelıyo omuzuma konuyo hiç korkmuyo acaba daha çok küçük ondan mı yoksa bana alıştı mı. Ayrıca yem olarak aspur ve ak darı karıstır dedı üretici sizin bi fikriniz var mı ?

Bence biraz zamana bırakın ilginizi eksik etmeyin. birde o bilezik çok igrenc birşey bundan önceki açtıgınız konudada herkez kötülemişti yani ben olsam ondan kurtulma yoluna bakardım resmen pislik gibi duruyor

hocam nasıl çıkarcam bi bilgim yok ki ? sıcak su ıle cıkar dedıler ama tam olarak nasıl yapıcam bılmıyorum zarar vermek ıstemıyorum

İslattiginiz zaman dagilir diye dusunuyorum

hocam kuş hasta olmasın ıslatırım da ayagını suya moysam yoksa elımle su mu serpsem

zımpara ile zımparalasan dökülür diye düşünüyorum :)

yıka arkadaşım.ılık suyla yıka bişey olmaz .

O pis şey yara , mantar veya küf oluşumuna sebep olabilir . Sen bir tane kaba su koy sirkeli olsun içine de bandır bandır çıkar hafif hafif çözüldüğünü de görünce kullanmadığın diş fırçası ile fırçala.

Eger o kusu bandira bandira kusu su dolu bir kaba sokarsan o kustan onur boyu sana hayır gelmez kardesim. Zamanla kus kendisi temizler , ancak sen sorun yapıyorsan elini islatarak hafif hafif temizle. Hafif yapki kus icin bi tranva olmasın.

Iphone 5s aracılığı ile gönderildi...

Eger o kusu bandira bandira kusu su dolu bir kaba sokarsan o kustan onur boyu sana hayır gelmez kardesim. Zamanla kus kendisi temizler , ancak sen sorun yapıyorsan elini islatarak hafif hafif temizle. Hafif yapki kus icin bi tranva olmasın.

hocam ben sorun yapmıyorum ama bu forumdan arkadaslar temızle dıyo kımısı kus kendısı temızler dıyor pekı ne zaman temızler ben korkuyorum ellemek ıstemıyorum.

Valla bana kalirsa sorun yapılacak birsey degil kus kendini ve etrafında ki herseyi iyice tanıdıktan sonra bol bol temizlik yapar. Ki kusu rahatsız etseydi kus onu coooktan temizlerdi, ki zaten 15 veya 20 gun sonra kus banyo ihtiyaci duyduğunda temizler heryerini :)

benım kus banyo sevmıyo valla nettıysem gırmıyo korkuyo sudan.

direk suya sokmaktansa önce fıs fıs ile alıştırın daha iyi olur. direk yüzüne sıkmayın fakat. 250 ml suya bir tatlı kaşığı sirke karıştırın çok soğuk olmayan havalarda en geç saat 14e kadar 4 ila 5 fıs sıkın kuşunuza. böyle haftada iki kere yapın bir ay sonunda kafese su koyduğunuzda zaten kendisi gidip yıkanmaya başlar. sakın siz zorla yıkamayın. dediğim gibi yaparsanız eğer korkmadan alışmaya başlar.

direk suya sokmaktansa önce fıs fıs ile alıştırın daha iyi olur. direk yüzüne sıkmayın fakat. 250 ml suya bir tatlı kaşığı sirke karıştırın çok soğuk olmayan havalarda en geç saat 14e kadar 4 ila 5 fıs sıkın kuşunuza. böyle haftada iki kere yapın bir ay sonunda kafese su koyduğunuzda zaten kendisi gidip yıkanmaya başlar. sakın siz zorla yıkamayın. dediğim gibi yaparsanız eğer korkmadan alışmaya başlar.

sirke derken bildiğimiz sirke suyu diyosunuz demi ayrıca sirkenin ne faydası oluyo.

Ilık su ile ıslatıp jımbız yardımı ile dağıtabilirsin

Çok güzel maaşallah.

Geri