petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru Jumbo Eğitimi RESİMLİ

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Behçet tarafından 17 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Behçet

Arkadaşlar jumbolardan anlayanların yardımına ihtiyacım var 45 günlük jumbo yavru nasıl eğitilir konuşturmak için kendime alıştırmak için mesala günde kac saat kafesden cıkarmalıyım ne kadar ucurmalıyım. 1 haftadır bende elıme gelıyo omuzuma konuyo hiç korkmuyo acaba daha çok küçük ondan mı yoksa bana alıştı mı. Ayrıca yem olarak aspur ve ak darı karıstır dedı üretici sizin bi fikriniz var mı ?

2. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Bence biraz zamana bırakın ilginizi eksik etmeyin. birde o bilezik çok igrenc birşey bundan önceki açtıgınız konudada herkez kötülemişti yani ben olsam ondan kurtulma yoluna bakardım resmen pislik gibi duruyor

3. Ahmet Behçet

hocam nasıl çıkarcam bi bilgim yok ki ? sıcak su ıle cıkar dedıler ama tam olarak nasıl yapıcam bılmıyorum zarar vermek ıstemıyorum

4. tolga arslan

tolga arslan New Member

Beğenileri:
    0
    İslattiginiz zaman dagilir diye dusunuyorum

5. Ahmet Behçet

hocam kuş hasta olmasın ıslatırım da ayagını suya moysam yoksa elımle su mu serpsem

6. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kardeş zamanaa bırak kuş kendi temizler zaten

7. Ahmet Behçet

aldıgım üretici de öyle demişti. Ama herkes temızle dıyor bısey analamadım.

8. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    zımpara ile zımparalasan dökülür diye düşünüyorum :)

9. azmi

azmi New Member

Beğenileri:
    0
    yıka arkadaşım.ılık suyla yıka bişey olmaz .

10. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

O pis şey yara , mantar veya küf oluşumuna sebep olabilir . Sen bir tane kaba su koy sirkeli olsun içine de bandır bandır çıkar hafif hafif çözüldüğünü de görünce kullanmadığın diş fırçası ile fırçala.

11. beyaban

beyaban Guest

Eger o kusu bandira bandira kusu su dolu bir kaba sokarsan o kustan onur boyu sana hayır gelmez kardesim. Zamanla kus kendisi temizler , ancak sen sorun yapıyorsan elini islatarak hafif hafif temizle. Hafif yapki kus icin bi tranva olmasın.

Iphone 5s aracılığı ile gönderildi...

12. Ahmet Behçet

hocam ben sorun yapmıyorum ama bu forumdan arkadaslar temızle dıyo kımısı kus kendısı temızler dıyor pekı ne zaman temızler ben korkuyorum ellemek ıstemıyorum.

13. beyaban

beyaban Guest

Valla bana kalirsa sorun yapılacak birsey degil kus kendini ve etrafında ki herseyi iyice tanıdıktan sonra bol bol temizlik yapar. Ki kusu rahatsız etseydi kus onu coooktan temizlerdi, ki zaten 15 veya 20 gun sonra kus banyo ihtiyaci duyduğunda temizler heryerini :)

Iphone 5s aracılığı ile gönderildi...

14. Ahmet Behçet

benım kus banyo sevmıyo valla nettıysem gırmıyo korkuyo sudan.

15. beyaban

beyaban Guest

Bir banyoluk aldıysanız içerisine bir yeşillik koyun marul gibi veya ağaç yaprağı gibi birde böyle deneyin

16. ascoliath

ascoliath Guest

direk suya sokmaktansa önce fıs fıs ile alıştırın daha iyi olur. direk yüzüne sıkmayın fakat. 250 ml suya bir tatlı kaşığı sirke karıştırın çok soğuk olmayan havalarda en geç saat 14e kadar 4 ila 5 fıs sıkın kuşunuza. böyle haftada iki kere yapın bir ay sonunda kafese su koyduğunuzda zaten kendisi gidip yıkanmaya başlar. sakın siz zorla yıkamayın. dediğim gibi yaparsanız eğer korkmadan alışmaya başlar.

17. Ahmet Behçet

sirke derken bildiğimiz sirke suyu diyosunuz demi ayrıca sirkenin ne faydası oluyo.

18. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Ilık su ile ıslatıp jımbız yardımı ile dağıtabilirsin

19. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Çok güzel maaşallah.

20. Ahmet Behçet

hocam bugun baktım o pıslıgın yarısı gıtmıs kus temızlemıs galıba alttakı bılezık azcık meydana çıkmıs. bır ıkı gune kus tam temızler galıba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:43 -->-> Daha önceki mesaj 23:42 --

teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş