Karadeniz Pet

Yavru Jumbo mu Çekoslavak mı

• Konbuyu başlatan Ahmet Behçet
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Behçet

Guest
Arkadaslar yavru jumbo 120 lıra cekoslavak 35 lıra parası önemlı deıl sızden sunu ögrenmek ıstıyorum yavru jumbo mu daha ıyı konusur cek mı tabı ılgı gösterıcem gunde en az 3 saat. ayrıca jumbo mu cekoslavak mı insanla daha sıcak olur ve oynar. tabi ki gösterılen ılgıye baglıdır bılıyorum ama kuslarla özel ilgilenıyorum. Sizce hangısını almalıyım ?

Cek kardesim zaten jumbo yavru bulmam zor agir dir o kuslar konusmaz cek al

Her ırk muhabbet kuşu aynı ilgiliyi gösterdiğiniz takdirde konuşur, şu ırk daha çok konuşur bu ırk daha çabuk alışır diye bir durum yoktur. Irka bağlı bir olay değildir. Kuşun karakterine, yaşına, cinsiyetine ve sizin ses tonunuza bağlı bir olay ve en önemlisi ilgi. Siz hangisini daha çok beğendiyseniz onu alın derim.

Cek kardesim zaten jumbo yavru bulmam zor agir dir o kuslar konusmaz cek al

hocam malatyada bı uretıcı ıle görustum kocaelı de yarısmalarda derece yapmıs kuşların yavrusuymuş üretici de tanıdık yani yalan söylücek deil pazar günü kuşları görmeye gitcem 35 gunluk varmıs ayrıca 75 günlük ayrı yavrular varmış.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:27 -->-> Daha önceki mesaj 21:25 --

Her ırk muhabbet kuşu aynı ilgiliyi gösterdiğiniz takdirde konuşur, şu ırk daha çok konuşur bu ırk daha çabuk alışır diye bir durum yoktur. Irka bağlı bir olay değildir. Kuşun karakterine, yaşına, cinsiyetine ve sizin ses tonunuza bağlı bir olay ve en önemlisi ilgi. Siz hangisini daha çok beğendiyseniz onu alın derim.

haklısın kardesım ama yerlı kusla ne kadar ugrasırsan ugras bı verım alamıyosun benım bıldıgm.

Kendi avatarım da olan kuş yerli ve şuanda 5 6 kelime konuşabiliyor yani ırkla hiç bir alakası yok. Irklar sadece görüntü olarak farklıdır ekstra bir özelliği yoktur. Ayrıca belirtmek isterim konuşturmak için o kadar uğraşmadım sadece akşamları biraz tekrar yaparak konuştu.

hocam malatyada bı uretıcı ıle görustum kocaelı de yarısmalarda derece yapmıs kuşların yavrusuymuş üretici de tanıdık yani yalan söylücek deil pazar günü kuşları görmeye gitcem 35 gunluk varmıs ayrıca 75 günlük ayrı yavrular varmış.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:27 -->-> Daha önceki mesaj 21:25 --

haklısın kardesım ama yerlı kusla ne kadar ugrasırsan ugras bı verım alamıyosun benım bıldıgm.

Benim demk isyedigim jumbo lar agir kanlidir ucmaz bile koy biblo gibi durur ondan dedim cek cekler oyuncudur ama bulduysan yapistir bitane takil sen bilirsin

Hocam benim önceden yerli bi kuşum vardı 5 kelime konuşuyordu ve bir yaşında arkadaşımın çocuğu istedi kıramadığım için verdim çok üzülerek :( Ancak gittim kendime safkan ÇEK aldım. Eğer ki ÇEK kuşlar muhabet kuşu ise Yerliler başka bişey :) Neden dersen; Çek kuşum şuanda 45 günlük ve 7 kelime konuşuyor :) ve ÇOOOOKKK aşırı dereced zekiler. Jumbolar sıkıntılı bi kuş, hem hantal hemde pek oyuncu değil(tabi kuşun karakter meselesi) bana kalırsa kuş alacak olursan kesinlikle ya ÇEK veya İNGİLİZ olsun :)

Benim demk isyedigim jumbo lar agir kanlidir ucmaz bile koy biblo gibi durur ondan dedim cek cekler oyuncudur ama bulduysan yapistir bitane takil sen bilirsin

ya jumbonun şekli başka ben çek düşünüyorum aslında. Çünkü bildiğim kadarı ile en oynak kuş çekoslavaktır :D

kardeş iki metrelik adamla 160 cm adam arasındaki fark gibi yani ikisi de konuşur sen hangisini seviyorsan onu al ufak kuşlar jumboya daha hareketli olur

Tesekkurler yardımınız ıcın en ıyısı cek almak ama ilerde bı tane jumbo yavru alıcam sırf şekli için.
bide şöyle bi sorum var çek ve ingiliz kuşlar birbirlerine çokmu benzyor yoksa ben mı karıstırıyorum.

Sana bişi diyim mi. Ingiliz kırığı al. Hiç susmuyorlar

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tesekkurler yardımınız ıcın en ıyısı cek almak ama ilerde bı tane jumbo yavru alıcam sırf şekli için.
bide şöyle bi sorum var çek ve ingiliz kuşlar birbirlerine çokmu benzyor yoksa ben mı karıstırıyorum.

İngilizler biraz daha etli ve kafa vücud yapısı çeklere göre daha büyüktür.

orjınal ıngılız deıl yanı ılla kırıgını alcaz :D tamam kardesım özellıkle sorucam varmı dıye

kardeş ingiliz kırığı al o zaman hemşekil olur hem harekeetli çek kuşun 1.5 katı iri olur :)

hocam anlamadıgım ıngılız orjınalı yokmu onu alsam daha mantıklı deılmı kırıgını neden alıyorum. k bakmayın bu konularda eksıgım cok bılgı almak ıstıyorum da.

Ya ingiliz çek çiftleşir ingiliz kırığı çıkar tamam mı hem ingiliz hem çek kanı taşır uzun kuyruğu olur çeke göre iri olur :) hem gösterişli hem hantal değil yani süper be :-D benim erkek bir dakika susmuyo küçükken alsaydım kesin konuşurdu

Ya ingiliz çek çiftleşir ingiliz kırığı çıkar tamam mı hem ingiliz hem çek kanı taşır uzun kuyruğu olur çeke göre iri olur :) hem gösterişli hem hantal değil yani süper be :-D benim erkek bir dakika susmuyo küçükken alsaydım kesin konuşurdu

Galıba anladım şimdi teşekkurler hocam. o zaman benım aradıgım ve alacagım kus ıngılız kırıgı

Geri