Karadeniz Pet

Yavru kırlangıç buldum yardım!

Erkam80

Yeni Üye
Arkadaşlar balkonumda yavru kırlangıç buldum.. Uçamıyor.. Yuvasıda yoktu balkonun tavanında.. Elimden yemde yemiyor.. Yazık ölmesin ne yapılabilir?
e8arapuz.jpg
4uqumuvu.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yumurtayı kaynatıp verebilirsin ilk başlarda istemez ama sonradan alışır

Evet o da var.. Bakarsanız kırlangıçlar göç sırasında fırtınaya yakalandıklarında mesela binlercesi ölüyor.. Ben de doğaya karışmayayım diye balkona geri bıraktım ama saatler sonra banyomda buldum yavruyu.. İnsan kıyamıyor işte

kareş azını sen zorla acp azına atcaksın bende bulduydum yumurta verdim azını azıyorsun zorla bazına sokuyorsun yiyor amam dikkat et bit piresi vardır

Evet araştırdım biraz ebabil sanırım.. Ne tafsiye edersin birader?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:32 --

Sorma kardeş ağzını hiç açmıyor kartonla ayrıştırıyorum xorla sokuyorum ağzına... Haala yaşıyo canlandı da bi hafta bakıcam inş uçar sonra

kırlangıçsa eğer, ben de iki kırlangıç yavrusu bulmuştum geçen yaz. Önce ben de ebabil sanmıştım ama kırlangıçtı benimkiler. Sulandırılmış bisküvi,yumurta falan mama hazırlıyordum 15 dakikada bir acıkıyordu. Biri hiç yemedi çünkü zaten hastaydı öldü. Diğeri kaşığı ilk gördüğü andan itibaren canavar gibi saldırdı. işte 15 dakikada bir mamasını,suyunu verdim bir hafta besledim. Kafese koymayın ama onların ayak yapısına uygun değil.Ben bir hafta güzelce besledim sonra doğaya saldım biraz uçma yetisi gelişince.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:30 -->-> Daha önceki mesaj 04:29 --

Seninki de kırlangıç bence.

Geri