Karadeniz Pet

Yavru Kuş davranışları hakk. yardım

Kaan189

Yeni Üye
Merhaba herkese,
Öncelikle tek başıma daha önce hiç kuş bakmamıştım. Şuan bir dişi bir erkek aynı kafeste yavru muhabbet kuşum var tahmini 1.5 2 aylıklar. İlk geldiklerinde erkek olan hiç hareket etmiyor öyle duruyordu, dişi olan çok hareketliydi fakat fazla zaman geçmemesine rağmen bütün roller değişti erkek hareketli dişi çok sakinleşti, dişi parmağıma falan atlardı şimdi parmağıma gelmiyo fazla, erkek kafesin içinde hemen parmağıma konuyor, bu duygu durum değişmeleri normal midir ? Kafes içine benden hiç korkmuyorlar kaçma vesaire yok parmağımı uzattımı geliyorlar yada elimden yem verdiğim gibi hemen alıyorlar fakat kafes dışında beni tıklayan yok hemen başka yere uçuyorlar. Birde sürekli beraberler , kafes içinde aynı tünekte hep yan yanalar sanki hep sarılıyorlar gibi, aynı anda yem yiyolar birbirlerinden hiç ayrılmıyolar bu kafes dışındada aynı birini yalnız dışarı çıkartsam hemen öbürünün yanına dönmeye çalışıyor. Bu durumlar genel olarak normal hareketler olarak düşünüyorum. Tek başına hiç birini kafesten çıkartamıyorum, acaba tamamen alışana kadar ikisinide kafesten çıkartmadan erkeği kendimemi alıştırsam diye düşünüyorum. Sizce nasıl hareket ediyim ? Hayvanları korkutucak yada onları sıkıcak şeylerden kaçınmak istiyorum beni doğru yönlendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

çok sevmişler birbirlerini , yavru almanız muhtemel , alıştırmak yerine yavru almayı odaklanmalısınz çünkü hiç bir zaman tek bir kuşun size alışacağı kadar alışmazlar :) birbirlerini kıskanırlar , sizi onları ayıracak bir tehtit olarak görürler bu içgüdüsel bişey olduğu için size güvenmeleri çoook uzun aylar alabilir sabırlı olmanız gerekir.

Son düzenleme:
Geri