Karadeniz Pet

Yavru kuş/ kanatta yara & kellik..

• Konbuyu başlatan Ferahfeza Aydın
  • Başlangıç tarihi
F

Ferahfeza Aydın

Guest
Merhaba. Hediye gelen /3-4 aylık yavru/ muhabbet kuşumuzun kanatlarının üst tarafında minik bir yara ve kellik var.. Bu normal bir tüy dökümü mü yoksa bir hastalık mıdır? Kuşumuza nasıl yardımcı olabiliriz ? Bu Tüysüz görüntüden nasıl kurtuluruz ? Yardımcı olmanızı rica ediyorum. .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:16 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

04qJqo.jpg

Fotoğraf paylaşrsanız daha sağlıklı olur. Ben bir şey anlayamadım ustalar en kısa sürede cevap verir inşaallah.

InseAllah.. Fotoğraf yüklemeye çalışıyorum ama olmuyor galiba..

Yüklenmiş fotoğraf en yakın zamanda ustalar cevap verecektir. Bence anne dövmüştür veya tüy dökümündedir ve aşırı tüy dökmüştür vs vs. Bu arada kuş tüy döküyor mu ?

anne dövmüştür..
yara yerine, ve kafa kısmına 2 gün teramicin sürün...
sonra standart bakımını (vitamin-mama) yapın...
1 aya kendine gelecektir...

Anne dövmesine hiç benzemiyor arkadaşlar.. Geleli bir hafta oldu ve tüy olmayan alan iyice açıldı..Ve her baktığımda genelde tüysüz olan bölgeleri kaşıyor.. :( iki gündür bölgeye terramiciyn krem sürüyorum tüyleri iyice tuhaf oldu..

herhangi yara yada kanama yok ise korkulacak bisey yoktur..terramicyn kullanmaya devam edin..tuylerinde kremden dolayi bozukluk olabilir..yara iyilesince hafif ıslak bez ile sil orayi gecer zaten..

Herhangi bir ilerleyen yara veya şisme durumu olursa bizi bilgilendirirsin.

Bence bu kuşu diğer kuşlardan ayırsanız iyi olur.Diğer kuşlarınıza bulaşabilwcek bir hastalık olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:27 -->-> Daha önceki mesaj 22:12 --

Selamlar bu hastalığın adı Kanibalizm'miş. Araştırıp ona göre bir aksiyon alırsanız iyi olur.
Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun, bir veterinere danışmanız da fayda var.

Tavsiyeler üzerine kuşa terramicyn krem / kimi zamanda travazol krem uyguladım düzenli olarak.. Tüyleri kendini toparlamaya başladı, derisindeki kızarıklık, kaşıntısı gitti..

Fakat dünden beri kabarık şekilde, çok halsiz, hareketsiz şekilde kafesin dibine yakın tünekte duruyor, beyaz dışkısı da vardı.

Sitenizdeki eski konulardan araştırıp ilaç tedavi yaıyorum, soğuk almaması için elimden geleni yapıyorum, Avisol veriyorum fakat ölücek sanırım.. Götürebileceğim halinden anlayan bir veteriner de yok..

Kuşlar insan gibidir öncelikle temizlik temiz tutma o bölgeyi bununda 4 günde bir ılık bir steril bezle silmek. Ve devamlı olarak teramisin sür

Elimden gelen herşeyi yapmama rağmen kuş hayattan ayrıldı.... Gayret bizden takdir Allah'tan...

Son düzenleme:
Geri