Karadeniz Pet

Yavru Kuş Yumurtadan Çıktı

• Konbuyu başlatan Şule Akkaya
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şule Akkaya

Guest
Merhaba,
Dişi kuşum ilkinde beş tane yumurtlamıştı ancak sadece biri çıkmıştı Onu da beslemediği için ölmüştü. Hemen ardından 4 yumurtası daha oldu. Bugün biri çıktı. Yavru maması almıştım, onu koydum. Acaba yapmam gereken başka bir şey var mı? Yine beslemeyecek, yavru ölecek diye korkuyorum :(((( Bir de erkek kuşum da giriyor yuvaya Sizce girip çıkarken yavruyu ezme ihtimali var mı?

Yine de tedbir önemli sen besle kursana bak boşsa doyur.

ama çok küçük nasıl besleyeceğim? İnternetteki ve bu sitedeki yavru kuş besleme videolarına baktım ama onlar baya büyük kuşlar. yani en azından tüyleri çıkmış. bu ufacık :(

sırıngayla ver azını ac az cık sık az birşey yese yeter... dişi belkin bu gün beslemez ertesi güne besler bu günü atlatsın düzelir

Hazır mamalar hem sağlıklı değil hemde genelde kuşlar bunları beğenmiyor. Yumurta, havuç, ballı bebe bisküvisi ile karıştırıp günlük kendin mama yaparsan hem yavruların hemde anne babası sağlıklı olu. Ayrıca günlük su değişimi yapmalısın. Hafta 2 kezde sularına vitamin koyun. Herşey çok daha güzel ve verimli olur

Son düzenleme:
Sakınnnnnnnn bu yusufun dediği gibi şırıngayla verme. Yanlışlıkla soluk borusuna dayarsın. Kuşun ciğerleri mama dolar benden demesi.Çok ince bir iş bu.

kafam iyice karıştı :( neyse ki kursağına baktım sabah, anne beslemiş.

benimde şuan iki yavrum var.. ilk çıktıklarında bende sizin gibiydim ya anne beslemezse ben nasıl beslerim diye diye her gün videolar izledim.. ama şükür ki anne besledi. arkadaşların dediği gibi her gün suyunu yemini mamasını taze verdim ve hiç ürkütmeden.. arada bir yavrulara bir şey olmuş mu ya da kursakları boş mu diye baktım. kısa tecrübelerime dayanarak siz anne babanın beslenmesini iyi yapın ve rahatsız etmeyin.. yavrularınızın büyüdüğünü görmeniz umuduyla ;)

Murat ağabeyiye katılıyorum. Ayrıca siz beslemeyin ve çok rahatsız edip yuvaya bakmayın. maşaallah

Geri