petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru Kuş Yumurtadan Çıktı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Şule Akkaya tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Şule Akkaya
    Gizli

Merhaba,
    Dişi kuşum ilkinde beş tane yumurtlamıştı ancak sadece biri çıkmıştı Onu da beslemediği için ölmüştü. Hemen ardından 4 yumurtası daha oldu. Bugün biri çıktı. Yavru maması almıştım, onu koydum. Acaba yapmam gereken başka bir şey var mı? Yine beslemeyecek, yavru ölecek diye korkuyorum :(((( Bir de erkek kuşum da giriyor yuvaya Sizce girip çıkarken yavruyu ezme ihtimali var mı?

2. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Yine de tedbir önemli sen besle kursana bak boşsa doyur.

3. Şule Akkaya
    Gizli

ama çok küçük nasıl besleyeceğim? İnternetteki ve bu sitedeki yavru kuş besleme videolarına baktım ama onlar baya büyük kuşlar. yani en azından tüyleri çıkmış. bu ufacık :(

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    sırıngayla ver azını ac az cık sık az birşey yese yeter... dişi belkin bu gün beslemez ertesi güne besler bu günü atlatsın düzelir

5. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Hazır mamalar hem sağlıklı değil hemde genelde kuşlar bunları beğenmiyor. Yumurta, havuç, ballı bebe bisküvisi ile karıştırıp günlük kendin mama yaparsan hem yavruların hemde anne babası sağlıklı olu. Ayrıca günlük su değişimi yapmalısın. Hafta 2 kezde sularına vitamin koyun. Herşey çok daha güzel ve verimli olur

#5 qwxbb, 23 Ekim 2014
    Son düzenleme: 23 Ekim 2014
  6. Necati ÜNAL
    Gizli

Sakınnnnnnnn bu yusufun dediği gibi şırıngayla verme. Yanlışlıkla soluk borusuna dayarsın. Kuşun ciğerleri mama dolar benden demesi.Çok ince bir iş bu.

7. Şule Akkaya
    Gizli

kafam iyice karıştı :( neyse ki kursağına baktım sabah, anne beslemiş.

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Anne illaki besler. Babanın girmesi çok sorun değil, yeter ki ürkütmeyin, ürkünce telaşla ezebilirler.
    Çok fazla kurcalamayın, gün aşırı mama yapın, yemiliği ve suluğu her gün tazeleyin.
    Hayırlı üretimler olsun.

9. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    benimde şuan iki yavrum var.. ilk çıktıklarında bende sizin gibiydim ya anne beslemezse ben nasıl beslerim diye diye her gün videolar izledim.. ama şükür ki anne besledi. arkadaşların dediği gibi her gün suyunu yemini mamasını taze verdim ve hiç ürkütmeden.. arada bir yavrulara bir şey olmuş mu ya da kursakları boş mu diye baktım. kısa tecrübelerime dayanarak siz anne babanın beslenmesini iyi yapın ve rahatsız etmeyin.. yavrularınızın büyüdüğünü görmeniz umuduyla ;)

10. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    yem olarak aspur ve mama olarak da bebe bıskuvisi ve yumurtanın sarısını karıştırıp verın

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Murat ağabeyiye katılıyorum. Ayrıca siz beslemeyin ve çok rahatsız edip yuvaya bakmayın. maşaallah

Sayfayı Paylaş