Karadeniz Pet

Yavru kus

murat eray

Yeni Üye
url] NLz.jpg
Bugün sabah aldım bu kuşu,35-40 günlükmus.erkek jumbo sağlıklı dediler.kuyruğu kısa.hiç kıpırdamıyor kuş fakat elimden yem yiyor.kafesin altında tel var çıkarıp yemi oraya sereyim mi yoksa yemlikten yer mi.vitamin gibi şeyler gerekir mi
KrYNLz.jpg
[/url] /[/IMG]

Son düzenleme:
eve yeni geldiğinden dolayı alışana kadar yemez sessiz sakin durur biraz sabırlı olun yem yiyecektir

Tüneğini ahşap tünekle değiştirirseniz daha iyi olur.
Zamanla alışacaktır.

yanlış anlamayın ama pek jumboya benzemiyor ben bir foto görüyorum sadece başka fotolar var mı ?

Teşekkür ederim.değiştireyim tunegi ozaman.normal yem harici takviye gerekir mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:40 --

Başka fotosu yok ayan.jumbo olması çok önemli değil aslında öyle söylediler o yüzden yazdım.erkek ve sağlıklı olması ve yavru olması daha önemli evcil benle oynayacak bi arkadaş gibi olsun dedim 40 günlük erkek bu olur dedi satıcı onu

Teşekkür ederim.değiştireyim tunegi ozaman.normal yem harici takviye gerekir mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:40 --

Başka fotosu yok ayan.jumbo olması çok önemli değil aslında öyle söylediler o yüzden yazdım.erkek ve sağlıklı olması ve yavru olması daha önemli evcil benle oynayacak bi arkadaş gibi olsun dedim 40 günlük erkek bu olur dedi satıcı onu

foto çok net değil ama evet erkek gibi ve çok küçük :)

Evet Tam Eğitmelik...
Kuş Kesinlikle Jumbo Değil Kırması Bile Değil ..
Ama Daha İyi Jumbolar Biraz Hantal Tembel Olur Bunlar Daha Oyunbaz ...

Telefondan giriyorum kusura bakmayın saçma kelimeler çıkıyorsa :)tesekkur ederim yardimlariniz için

aynı sorun bendede var dün aldım bende ilk kafesine koyarken elimden kaç tı biraz hırpalandı ucarken saga sola çok çarptı 2 gündür sesi solugu çıkmıyor bu gün belki açılır die odada ucurdum ama aynı elıme hıc gelmiyor ... modemimde sıkıntı var resim upload edemiyorum yoksa bende konu açacam

aynı sorun bendede var dün aldım bende ilk kafesine koyarken elimden kaç tı biraz hırpalandı ucarken saga sola çok çarptı 2 gündür sesi solugu çıkmıyor bu gün belki açılır die odada ucurdum ama aynı elıme hıc gelmiyor ... modemimde sıkıntı var resim upload edemiyorum yoksa bende konu açacam

size iyice güvenmeden kafesten çıkarmanız hatalı olmuş. ama geri dönülemez bir hata değil tabii ki, sadece size alışma sürecini uzatmışsınız. forumda muhabbet kuşunu alıştırma, onun güvenini kazanma ile ilgili konu başlıkları mevcut. onları incelerseniz size alıştırma konusunda fikir verecektir diye düşünüyorum.

Kusunuzu en azindan 1 hafta boyunca kafesinden cikarmayin yoksa yeni yasam alanini tam anlamiyla taniyamadigi icin cama duvarlara carpip, ciddi kazalar olusabilir. Yemligin yerinini ogrenene kadar 1-2 gun kafes tabanina bi miktar yem birakabilirsiniz. Size alismasini ve guvenmesini istiyorsaniz kesinlikle 1-2 hafta boyunca cok fazla rahatsiz etmeyin, kafesi sarsmayin, onu urketecek sesleri engellemeye calisin. Ve ne olursa olsun kusunuzu kesinlikle avuclayarak tutmayin. 1-2 haftanin sonunda kusunuz elinize parmaginiza konmaya calisacaktir. Kafese koymaniz gerektiginde vs. sadece parmaginiza konduktan sonra koyun. Bu dediklerime dikkat ederseniz birkac ay sonunda muhabbet kusunuzla aranizda kuvvetli bi bag olusabilir, tek yapmaniz gereken onun size guvenmesini saglamak. :) masallah bu arada cok tatli ve yakisikli bi bebekmis.

Geri