Karadeniz Pet

Yavru kuşla ilgili

BAGCILARLI

Meraklı Üye
Abi yavru kuşum hala yemiyor Nijer tohumunu açıyor diğerlerine bakmıyor bile babasını koydum 3 gündür öğretsin diye babasını dövüyor nasıl öğretirin bıktım artık . Yemı bize çok alıştı dışarı çıkma çabaları var evde çok güzel uçuyor çok buyudu
jVJG0j.jpg

Benim de böyle bir yavrum oldu.
Ama o hiçbir şey yemiyordu.
Kafese aspur, kabuksuz yem, dal darı, mama, meyve sebze ne varsa koydum ama yok.
Yemedi, anne babasını görünce çığlık atarak yem istiyordu ama vermediler.
Kardeşleri de beslemedi.
En sonunda ben elimle beslemeye karar verdim ama onu da kustu.
Yaklaşık 40-45 günlük iken de öldü.
Sizin bu tek kardeş mi?
Belki kardeşleri besler.
Ayrıca madem nijer gibi bazı tohumları yiyebiliyor.
Tohumları çeşitlendirin, aspur kırılması en kolay tohumdur, onu deneyin.
Dala darı verin, o da çok rahat kırılır.
İnşallah toparlar.
Geçmiş olsun...

Ben mamayla besliyorum yiyor siringayla bitek ilgi cektigi sey siyah nijer tohumu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:00 -->-> Daha önceki mesaj 13:59 --

Ilk yavrum tek

neyi daha kolay yiyorsa onu verin şırıngaya çok alıştırmayın .
tecrübesiz zamanlarımda beslediğim yavru muhabbetim vardı aynı sizinki gibi yemiyordu alıştıramadım hep şırıngayla bisküvi yiyordu o kadar alışmıştıki açta bıraksam yemin yüzüne bakmıyordu.Sonunda hastalanıp öldü :(
dal darı verin %100 yiyecektir.yada yanına bi yavru daha alın yem yiyebilen mutlaka o yedikçe alışacaktır sürü psikolojisi.

Son düzenleme:
Babasi var nijer icin herseyi yapiyor abla yarin dal dari alim bakalim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:23 -->-> Daha önceki mesaj 17:19 --

Abla insallah yer

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:24 -->-> Daha önceki mesaj 17:23 --

Tabanami dokim dal dariyi

siz en sevdiği tüneğin yanına asın. o kurcalaya kurcalaya yiyecektir.

Sadece bunlarimi yiyecek

Sadece bunlarimi yiyecek
Dal darı dal şeklindedir kafese as.biraz tabana yemle karışık aspur serp tabanada 1 tane dal darı at.yer emin ol yer.ve eline alma yavru olduğu için ilgisi sende ve dışarıda olur bu yüzden açta olsa yemeyebilir.
kafes dışındaykende çok enerji harcar ve bitkin düşer. öğrenene kadar çıkarma.

tamam abla nıjer tohumu hastası bızım kus :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:10 -->-> Daha önceki mesaj 17:07 --

he bıde abla
babasını alıyımmı
yanından

Haşlanmış yumurta koysanız kafes tabanına yemez mi acaba denediniz mi?

Babasi beslemio sabahtan beri acti aspur verdim yemle karistirip yemeye basladi yavas yavas kirmayi ogretir die koyydum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:16 -->-> Daha önceki mesaj 18:34 --

Cikarimj babayi yanindan bazanyaninda yem yiyo ama

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:09 -->-> Daha önceki mesaj 21:16 --

Yemın ederım bu gun en mutlu gun dun dua etmıstım kusum yemek yesın dıye bugun aldıgım dal darıyı yemıs baya kursagı sısmıs mutlluydu abla allah razı olsun tesekkur ederım

Son düzenleme:
Babasi beslemio sabahtan beri acti aspur verdim yemle karistirip yemeye basladi yavas yavas kirmayi ogretir die koyydum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:16 -->-> Daha önceki mesaj 18:34 --

Cikarimj babayi yanindan bazanyaninda yem yiyo ama

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:09 -->-> Daha önceki mesaj 21:16 --

Yemın ederım bu gun en mutlu gun dun dua etmıstım kusum yemek yesın dıye bugun aldıgım dal darıyı yemıs baya kursagı sısmıs mutlluydu abla allah razı olsun tesekkur ederım
Maşallah kurtarmış artık.Rica ederim elbette yiyecek kerata :D maaşallah babasyla bir araya getirmeyin artık.Ve yeni yavrularınız 25 günü geçtikten sonrada dal darıyı yuvaya bırakın anne ve baba tırtıkladıkça onlrda uğraş verip daha kolay öğrenirler.ve dal darıyı tanırlar ayırma gibi bir durum olursa yine rahat beslenir.

Simdi yemde yermi abla

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:48 -->-> Daha önceki mesaj 18:31 --

???????????????????????????????????????????????

simdi yemde yermi abla

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 15:48 -->-> daha önceki mesaj 18:31 --[/sıze]

???????????????????????????????????????????????
kolay yediği şeyleri önünden alma sakın yemeyi bırakabilir.yem ağırlıklı karışım dök tabana bi gözlemle bakalım kırmayı deneyecekmi ayrıca yemlikte koy artık yaramaza muhtemelen yer .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:54 -->-> Daha önceki mesaj 15:54 --

Elinde iken tek tek yem tanesi yedirmeye çalış ağzına aldıktan sonra kıramasa bile yemi geveler ve tanır onuda yiyeceğini bilir.

Abla bizi gordunmu demirlere atliyor disari cikmak istiyor

Geri