Karadeniz Pet

Yavru Kuşların Yeme İndirilmesi (Ayhan OTÇUOĞLU)

Ayhan OTÇUOĞLU

Süper Moderatör
Arkadaşlar,
Yavru kuşlarınızı 33 günlük olduktan sonra ve gelişimlerini tamamlamışlarsa yeme indirebilirsiniz. Daha fazla detay videoda.

Son düzenleme:
Arkadaşlar,
Yavru kuşlarınızı 33 günlük olmaduktan sonra ve gelişimlerini tamamlamışlarsa yeme indirebilirsiniz. Daha fazla detay videoda.
Merhabalar. Hayırlı, sağlıklı üretimler. 33 günlük olmadan yazmışsın hocam, ben mi yanlış anladım yoksa. Kolay gelsin.

Arkadaşlar,
Yavru kuşlarınızı 33 günlük olduktan sonra ve gelişimlerini tamamlamışlarsa yeme indirebilirsiniz. Daha fazla detay videoda.

Ayrı kafese ilk koyduğunuz yavrunun maaşallahı var, ne güzel duruş o öyle :)
Hocam, bahsettiğiniz gibi veya başka bir sorun yoksa, yavruların anne-baba ile bir süre daha kalması yavru gelişimi için faydalı olur mu?

Ayrı kafese ilk koyduğunuz yavrunun maaşallahı var, ne güzel duruş o öyle :)
Hocam, bahsettiğiniz gibi veya başka bir sorun yoksa, yavruların anne-baba ile bir süre daha kalması yavru gelişimi için faydalı olur mu?
Elbette olur. Ancak bu süre zarfında yavru, anne tarafından hırpalanmamalıdır. Dikkat etmek gerekir. Ben yavruların güvenliği açısından gelişkin yavruları 33 gün ve üzerinde ayırıyorum.

Teşekkürler Ayhan bey.
Emeğinize sağlık.
Kuşların maşallahı var.

Teşekkürler bilgiler için benim bir sorum var bu konularda cahil birisi olarak konuyla ne kadar alakalı bilemem ama hep merak ederim, yavrular ne zaman uçmaya başlıyor.

Aynı dönemde. Yani 30 gün üzeri. Ama koordinasyon problemli olarak, yani kanat, kuyruk, mesafeye göre durma problemli olarak. Fakat 1-2 hafta sonra eğer geniş yerde uçarsa tam olarak uçuş kabiliyetleri gelişiyor.

Maşaallah çok güzel bir üretimhane be çok faydalı bilgiler teşekkür ederi

Yavrunun kafese inmesi veya yuvada dal darıyı kırabilmesi o yavruyu başka kafese ayırmak için yeterli bir ölçüt müdür Ayhan hocam

Tekbaşına değildir. 33 gün ve üzeri, gelişimini tamamlamalı, yem yemeyi öğrenmeli, hareketli ve meraklı olmalı.
Kafese inme bazen düşme şeklinde de olabiliyor. Dal darıyı erken evrelerde yiyebilirler. Pahalı olduğundan ben kullanmıyorum.

Tekbaşına değildir. 33 gün ve üzeri, gelişimini tamamlamalı, yem yemeyi öğrenmeli, hareketli ve meraklı olmalı.
Kafese inme bazen düşme şeklinde de olabiliyor. Dal darıyı erken evrelerde yiyebilirler. Pahalı olduğundan ben kullanmıyorum.
Teşekkür ederim

Çok sağolun bende bunu arıyordum.

Geri