Karadeniz Pet

Yavru kuşum bir türlü alışmıyor :(

• Konbuyu başlatan Minel GÜLER
  • Başlangıç tarihi
M

Minel GÜLER

Guest
Merhaba arkadaşlar,kuşumu alalı 10 gün oldu.Kendisi erkek ve 2,5 aylık.Eve ilk geldiği günden beri ailecek onunla ilgileniyoruz,sakin sakin konuşuyoruz ama bir türlü alışamıyor.Her gün düzenli olarak elimi kafesine sokup onunla konuşuyorum parmağıma geliyor ama hiçbir şekilde dışarı çıkmıyor,sürekli tüneğine geri dönüyor her ne kadar denesemde bir türlü vazgeçmiyor.Elimden yem yemiyor ya da elma vermeyi denedim ama pek oralı bile olmadı.Kendime nasıl alıştıracağım.Hiçbir şekilde zorlamadım çıkması için ya da avuçlamadım.Önceden baktığım kuş daha ilk gün üzerimizden düşmüyordu,nerde yanlış yapıyorum :confused: elime geliyor ama kalbi çok hızlı atıyor bu da beni korkutuyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
ailecek ilgilenmek yerine tek bir kişi ilgilense daha iyi olabilir kuş yeni gelmiş sayılır kalabalıktan korkar geldiğinden beri kafeste olduğundan kafes güvenli yeridir onun parmağınızda dursun 1-2 dk kafesin içerisinde ondan sonra yavaş yavaş dışarı çıkartmayı deneye bilirsin hayırlı olsun bu arada.

ailecek ilgilenmek yerine tek bir kişi ilgilense daha iyi olabilir kuş yeni gelmiş sayılır kalabalıktan korkar geldiğinden beri kafeste olduğundan kafes güvenli yeridir onun parmağınızda dursun 1-2 dk kafesin içerisinde ondan sonra yavaş yavaş dışarı çıkartmayı deneye bilirsin hayırlı olsun bu arada.

Genel olarak sürekli benimle ama odama annem falan girerken 'cicikuş' falan diye seslenip onunla konuşuyor.Dediğinizi kısmen uyguluyorum artık karnını okşamama bile gerek kalmadan direk elime atlıyor ama biraz elimi ileriye götürsem tüneğine geri dönüyor :( teşekkürler bu arada

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:31 -->-> Daha önceki mesaj 18:16 --

yardım edecek yok mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:50 -->-> Daha önceki mesaj 18:31 --

Merhaba arkadaşlar,kuşumu alalı 10 gün oldu.Kendisi erkek ve 2,5 aylık.Eve ilk geldiği günden beri ailecek onunla ilgileniyoruz,sakin sakin konuşuyoruz ama bir türlü alışamıyor.Her gün düzenli olarak elimi kafesine sokup onunla konuşuyorum parmağıma geliyor ama hiçbir şekilde dışarı çıkmıyor,sürekli tüneğine geri dönüyor her ne kadar denesemde bir türlü vazgeçmiyor.Elimden yem yemiyor ya da elma vermeyi denedim ama pek oralı bile olmadı.Kendime nasıl alıştıracağım.Hiçbir şekilde zorlamadım çıkması için ya da avuçlamadım.Önceden baktığım kuş daha ilk gün üzerimizden düşmüyordu,nerde yanlış yapıyorum :confused: elime geliyor ama kalbi çok hızlı atıyor bu da beni korkutuyor

Yardım edecek birileri yok mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:55 -->-> Daha önceki mesaj 18:50 --

Arkadaşlar??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:07 -->-> Daha önceki mesaj 18:55 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:12 -->-> Daha önceki mesaj 19:07 --

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:38 -->-> Daha önceki mesaj 19:12 --

Yardım eder misiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:51 -->-> Daha önceki mesaj 19:38 --

Yardım edecek biri yok mu? Acil

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri