petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru kuşum çok yem yedi. Göğsü şişti. Acil yardım :'(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Baha Takma tarafından 8 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Baha Takma

Baha Takma New Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar merhabalar,

Yaklaşık 6-7 haftalık yavru kuşum var. 2-3 haftadır bende.

Normalde 2-3 günde bir yem takviyesi yapıyordum. Azar azar veriyordum. Bugün nasıl olduysa çok koydum. Kuş da sürekli yemeye başladı. Dikkatimi çekti, alıp oynadık biraz. Elimde kolumda gezindi filan. Derken göğüs ve anüs kısmında iki ayrı yerde şişlik gördüm. Göğüs kısmındaki tüyleri kenara çekince içerideki yemler görünüyor. Anüs kısmında sadece şişlik var.

Bu konuda düşüncelerinizi alabilir miyim?

Kafesi temizleyip yemi ve suyu çıkardım. Yapabileceğim bişey var mıdır?

Bunu sormak için internette gezinirken bu forumu gördüm. Geçmiş yazılanları okuyacağım bundan sonra. Geçmişte yazılmış bir konu varsa oraya yönlendirirseniz de olur.
    Cevaplarınızı bekliyorum.

Not: İlk olarak genel bilgiler altında konu açmıştım. Soru-cevap bölümünü şimdi gördüm. Acemiliğime verin.

Teşekkürler.
    Baha

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Baha, yemi suyu geri tak sen.. O ihtiyacı kadar yer. Muhtemelen önceden verdiğin yem az geliyordu, bolu bulunca abandı. Düzene girer birkaç güne.

3. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    Siz kusa belli miktar yem vermeyin. Yemligini doldurun guZelce, her gun ufleyin kabuklarini. O ihtiyaci kadar yer, doyunca birakir. Biraz ac kalmis olabilir azar azar verdiginiz icin. Sonra yiyince kursagi dolmustur o yuzden sisik gelmistir gogsu size. Normal bi durum bu. Endise etmeyin.

4. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    İhtiyaçtan fazlasını kuş yemez yerse de kusar zaten paniklemeye ve yemligi cikarmaya gerek yok bırakın efenim dileyen dilediğince yesin :)

5. Yasin AYDAN

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlarımın dediklerine katılıyorum. Yavrucak bir anda o kadar yemi görünce dayanamayıp yedi belli ki. Ama anüs aklımı karıştırdı.

Sayfayı Paylaş