Karadeniz Pet

Yavru kuşum için lütfen yardım edin

• Konbuyu başlatan Minel GÜLER
  • Başlangıç tarihi
M

Minel GÜLER

Guest
Arkadaşlar tam 1 hafta önce Hollanda cinsi 2,5 aylık bir kuş aldım,ortamından koparıldığı için ishal oldu ve bende geçen gün ilaç aldım fakat 1 haftadır suyunu içtiğini hiç görmedim bazen poposunu kaşıyor tüylerini yolmasından korkuyorum sizce suyunu içecek midir çünkü yemliğin falan yerini buldu ve kaftesten çıkmasada elime alıştı sayılır her sabah uzun uzun ötüyor gayet sağlıklı görünüyor zamanla bize tamamen alışır mı yoksa acele mi ediyorum ayrıca ishali hakkında da yardımcı olursanız çok sevinirim :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:25 -->-> Daha önceki mesaj 16:14 --

yardım edebilecek biri yok mu?

Veteriner uzaktaysa ve ((suyunu icmiyorsa)) sulumtaki ilacli sudan biraz bir çay kasigina koyun cok az ama sonra kasigin ucunu kusun gagasina deydirin su azina girecektir sonuç itibariyle ilaç vücuduna girmiş olacak İĞLEŞMESİ DİLEĞİYLE

Haslanmis patates ve kanarya yemi de verebilirsiniz.

Kuslar yeni alındığında genelde minik bi strese girip isal olurla sonra bu geçer ama geçmesini hizlandirmak istiyorsanız dediğimi yapabilirsiniz(( bende kusumu aldigimda altinda diski vardi ama bi süre sonra geçti))

teşekkür ederim ama genel olarak suyunu nasıl içecek peki

Kuslar yeni alındığında genelde minik bi strese girip isal olurla sonra bu geçer ama geçmesini hizlandirmak istiyorsanız dediğimi yapabilirsiniz(( bende kusumu aldigimda altinda diski vardi ama bi süre sonra geçti))

Teşekkür ederim deneyeceğim ama genel olarak suyunu içmesini nasıl sağlayacağım eskiden süt beyaz yapıyordu bu gün yeşile dönmüş ben yokken acaba suyunu içiyor olabilir mi ondan da emin değilim hiç karşılaşmadım suyunu içerken

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 16:39 --

Bir sure sonra kendi kendine icmeyi öğreniyorlar merak etmeyin :)

çok teşekkür ederim yardımlarınız için :) bir sorum daha olacak,kuşumun gagası koyu pembe erkek demişlerdi bende öyle biliyorum ama yemliğini bazen boşaltıp içine girmeye çalışıyor nereye baksam dişi kuş yuva yapmak için bu tür hareketler sergiler diyorlar ama ben erkek olduğuna eminim koyu pembe gagası bu normal bir şey mi genellikle yiyor yemini

Teşekkür ederim deneyeceğim ama genel olarak suyunu içmesini nasıl sağlayacağım eskiden süt beyaz yapıyordu bu gün yeşile dönmüş ben yokken acaba suyunu içiyor olabilir mi ondan da emin değilim hiç karşılaşmadım suyunu içerken

Sizin yanınızda icmeye korkuyordur belki ama merak etmeyin dedigim gibi bi sure sonra kendi kendilerine öğreniyorlar su icmeyi bende sizin yaşadıklarınızı yaşadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:45 -->-> Daha önceki mesaj 16:42 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 16:39 --

çok teşekkür ederim yardımlarınız için :) bir sorum daha olacak,kuşumun gagası koyu pembe erkek demişlerdi bende öyle biliyorum ama yemliğini bazen boşaltıp içine girmeye çalışıyor nereye baksam dişi kuş yuva yapmak için bu tür hareketler sergiler diyorlar ama ben erkek olduğuna eminim koyu pembe gagası bu normal bir şey mi genellikle yiyor yemini
Bu sorunu bir yerde daha duymustaum fakat Üzgünüm ki bunun neden olduğunu bilmiyorum isterseniz bununla ilgili bir yeni konu acabilirsiniz site uyelerinin oyle daha iyi yardimci olacagini düşünüyorum

Sizin yanınızda icmeye korkuyordur belki ama merak etmeyin dedigim gibi bi sure sonra kendi kendilerine öğreniyorlar su icmeyi bende sizin yaşadıklarınızı yaşadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:45 -->-> Daha önceki mesaj 16:42 --

Bu sorunu bir yerde daha duymustaum fakat Üzgünüm ki bunun neden olduğunu bilmiyorum isterseniz bununla ilgili bir yeni konu acabilirsiniz site uyelerinin oyle daha iyi yardimci olacagini düşünüyorum

çok yardımcı oldunuz gerçekten çok teşekkür ederim :)

ayni sorunlari bende yasiyorum suan elbet ihtiyacı olunca arayip bulacak diye fazla ustelemiyorum ama gozlemlemeyi de kesmiyorun