Karadeniz Pet

Yavru kuşum için yardım eder misiniz?

• Konbuyu başlatan yenal34
  • Başlangıç tarihi
Y

yenal34

Guest
Merhabalar bugün 2 aylık bir yavru muhabbet kuşu aldım. son derece insan canlısı bir kuş kafesini tanımaya başladı yem yedi fakat su içtiğini görmedim henüz. Sanırım bir sıkıntısı var geldiği andan itibaren belirli aralıklarla kaşınıyor kabarıyor gagasıyla kuyruk altlarını kaşıyor. tüylerinde iki tanede siyah nokta görmüştüm. sizce kaşıntısının sebebi nedir ne yapmamı önerirsiniz?

Benden 4 gün önce 1,5 aylık yavru bir muhabbet kuşu aldım. Benim kuşum da ilk gün hiç içmemişti 2. gün içtiğini gördüm daha bu ilk günüyse içer merak etme. Kaşınma hakkında bir fikrim yok normal bir şey tüylerini tarıyor olabilir.

Benden 4 gün önce 1,5 aylık yavru bir muhabbet kuşu aldım. Benim kuşum da ilk gün hiç içmemişti 2. gün içtiğini gördüm daha bu ilk günüyse içer merak etme. Kaşınma hakkında bir fikrim yok normal bir şey tüylerini tarıyor olabilir.

yorumunuz için teşekkürler. aşırı derecede yem yiyor maşallah bogazlı cıktı fakat su içmedi dediğiniz gibi içecegini tahmin ediyorum. Kaşıntı meseleside aklımı kurcalıyor acaba bitlenmiş mi diyorum her 3 4 dakikada bir gagasıyla kasıyor kendini.

Kuşların belirli aralıklarda kaşınması normaldir bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Suya da zamanla alışır.

benim kuşum geldiğinde aynıydı 2-3 gün su içdiğini göremedim sonra suyun azaldığını farkettim suyu içecektir
tüylerini kaşıması normal gagasıyla tüylerini dipten uca kadar düzlüyorsa tüylerini düzlüyordur bi sorun yoktur benim kuşumda yapıyordu

suya zamanla alışacaktır su içmiyorsa yeşillikte verebilirsin su ihtiyacını ordan karşılar.

Benjamini 2 ay once aldim. Ilk veterinere gosterdigimde 2.5 - 3 aylik oldugunu soylediler. Aldigimdan beri yemine suuyuna vitaminine temizligine herseyine dikkat ediyorum.

Bana da alisti ama ucmuyor. Cok guzel tirmaniyor, evin icinde bizden biri gibi yuruyor dolasiyor ama ucmuyor kanadi ve kuyrugu tam degil. Sizce neden ve duzelmesi icin ne yapmam gerekir? Benjaminin turu ve yasi hakkinda da goruslerinizi soylerseniz sevinirim.

Fotoraflar

Yorumlar icin tesekkurler ne zaman baksam yemini yiyor ne bogazli masallah :)

Merhabalar bugün 2 aylık bir yavru muhabbet kuşu aldım. son derece insan canlısı bir kuş kafesini tanımaya başladı yem yedi fakat su içtiğini görmedim henüz. Sanırım bir sıkıntısı var geldiği andan itibaren belirli aralıklarla kaşınıyor kabarıyor gagasıyla kuyruk altlarını kaşıyor. tüylerinde iki tanede siyah nokta görmüştüm. sizce kaşıntısının sebebi nedir ne yapmamı önerirsiniz?

hocam tüyleri yenılenıyordur o yuzden sureklı kasınır. bence bı sıkıntı yoktur.

cevaplar için teşekkürler panik yapacak durum yokmuş demek ki :)

Bende 40 günlük bir yavru aldım. 2 gün oldu. Yem yemiş. Yerken görmedim ama etrafta ve kafes içinde yemiş kabukları vardı. Ama su içtiğini henüz görmedim ve suda da bir azalma olmadı. Yine de eksi suyunu döktüm ve taze su koydum. İnşallah alışır öğrenir bir an önce.

benimde yavru var o da su içmiyo 2 .günü bende ama içer heralde kuş biraz kirli beyaz bi kuş onu temizlemek için ne yapıyım yavru gerçi tüylerini kendi temizlermi ? yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Maviş 25 gündür bende ben bi kere içitiği gördüm :)

suluk sıradışı ulaşamayacağı bir yerde değilse mutlak İçerler arkadaşlar merak etmeyin.

benimde yavru var o da su içmiyo 2 .günü bende ama içer heralde kuş biraz kirli beyaz bi kuş onu temizlemek için ne yapıyım yavru gerçi tüylerini kendi temizlermi ? yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

aynı sıkıntı bende de var televizyonun üstü toz içindeymiş oraya koyunca kuyrugu falan kirlendi şimdilik yavru diye banyo yaptırmıyorum

bişeyi yok dostum kafanı takma sen mutlu olmaya bak. yemini yiyorsa su da içer. muhabbetler fazla su içmez zaten. sonra bu suluktaki su hiç eksilmedi çizgi çizdim altına düşmedi diye mesaj atma :) onun içtiğinden çok buharlaşarak azalır suyu. günlük taze su koy. sağlıklı mutlu hobiler...

Dun aksam sukurler olsun benimkinin su ictigini gordum. Sanirim yavas yavas alisiyorlar.

Geri