Karadeniz Pet

Yavru Kuşuma Eş Aldım Fikirlerinize İhtiyacım Var

Rıfat Bor

Meraklı Üye
4 aylık mavi olan dişi kuşuma birlikte büyüsünler diye eş aldım. yeni yavru daha küçük dediler ama kaç aylık bilemedim, sizce ne kadarlık? bir de genel olarak sürekli kabarık ve uyku halinde. yavru olduğu için mi daha durgundur? parmağa çıkıyor ama daha bugün aldım o yüzden biraz çekingen.

daha eş tutmak için küçük olduklarını biliyorum önemli olan anlaşarak birlikte büyümeleri diye düşündüm, dişi olanı çok ilgileniyor yeni yavruyla tüylerini gagasıyla temizliyor birkaç kere öpüştüklerini de gördüm. ancak dişi olan bize çok düşkündü ısırma huyu kesinlikle yoktu. birkaç saattir kafesin içine ya da üstüne elimizi koyunca gagalamaya başladı. erkek olan hiçbir şey yapmıyor. sanki erkek olanı ya da kafesi savunmaya geçti gibi, dışarı salınca yine normal davranıyor üstümüzde dolaşıyor ama kafes içinde agresif davranıyor. sebebi nedir?

ileride yavru alabilirsem bu ikisinden ne çeşit renk yavrular çıkar?
dişi olan yerli üretim ama çek cinsi dediler. diğeri sanırım rainbow doğru mudur?

3DX7pO.jpg

6249yN.jpg

GYqByy.jpg

OqW0y0.jpg

Son düzenleme:
sorularım hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı? gerçekten fikirlerinize ihtiyacım var

Geri