petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru Kuşuma Eş Aldım Fikirlerinize İhtiyacım Var

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rıfat Bor tarafından 11 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    4 aylık mavi olan dişi kuşuma birlikte büyüsünler diye eş aldım. yeni yavru daha küçük dediler ama kaç aylık bilemedim, sizce ne kadarlık? bir de genel olarak sürekli kabarık ve uyku halinde. yavru olduğu için mi daha durgundur? parmağa çıkıyor ama daha bugün aldım o yüzden biraz çekingen.

daha eş tutmak için küçük olduklarını biliyorum önemli olan anlaşarak birlikte büyümeleri diye düşündüm, dişi olanı çok ilgileniyor yeni yavruyla tüylerini gagasıyla temizliyor birkaç kere öpüştüklerini de gördüm. ancak dişi olan bize çok düşkündü ısırma huyu kesinlikle yoktu. birkaç saattir kafesin içine ya da üstüne elimizi koyunca gagalamaya başladı. erkek olan hiçbir şey yapmıyor. sanki erkek olanı ya da kafesi savunmaya geçti gibi, dışarı salınca yine normal davranıyor üstümüzde dolaşıyor ama kafes içinde agresif davranıyor. sebebi nedir?

ileride yavru alabilirsem bu ikisinden ne çeşit renk yavrular çıkar?
    dişi olan yerli üretim ama çek cinsi dediler. diğeri sanırım rainbow doğru mudur?

#1 Rıfat Bor, 11 Temmuz 2015
    Son düzenleme: 11 Temmuz 2015
  2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    Ikiside erkek gibi görünüyor

3. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0

daha önce konu açmıştım cinsiyeti hakkında herkes %100 dişi dedi. bugün petshopta da kesinlikle dişi dediler.burun delikleri çevresi beyaz diğer yerler mavi. rengi mavi olan dişilerde cerede mavilik oluyormuş dediler

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    Evet dişiymis

5. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    sorularım hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı? gerçekten fikirlerinize ihtiyacım var

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Kafes içinde sevmeye çalışmayın artık. Birlikte durmak isterler dışarıdan müdahale olmasın.
    Sarılı yeşilli yavrular gelecektir.
    Erkek rainbow değil, spangle..

Sayfayı Paylaş