Karadeniz Pet

Yavru Kuşuma Ne oldu???

ROJİN DEMİR

Meraklı Üye
Merhaba, yaklaşık 32-33 günlük kuşum ( ayrı kafese aldık son birkaç gündür) var. Üç kardeşiyle ayrı kafesteler, uçabiliyor. Bugün kafes değiştirdim, onlara daha büyük bir kafes aldım. Bütün gün alışamadıkları için çırpınıp durdular.
Az önce gittim kafes tabanında yatıyordu. (Halsizlikten değil, dengesizlikten.) Kanadı aşağı düşmüştü ve kuş inanılmaz rahatsızdı. Sürekli kanadını geriyordu ve düşüyordu, en sonunda uzandı kuş yere. Sonra sırt üstü döndü, doğrulamadı bir türlü. Çıkardım hemen. Uçtu ama uçuşu çok yamuk. Fotoğraflarını da çektik. Lütfen yardım, kanadı mı kırıldı çırpınınca? Yarın da pazar, nereden bulacağım veteriner of..
4LGYD7.jpg

JpOdX5.jpg

Eğer bir yere çarptıysa kanadı kırılmış veya şişmiş olabilir. Veterinere götürün veteriner bulamazsanız pet shopa götürebilirsiniz. Yardımcı olacaklardır.

Bu gece yapabileceğimiz bir şey yok mu? İncinmiştir belki, kırık olduğunu nasıl anlayabiliriz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 20:13 --

Lütfen yardım edin, kanat kırılması olabilir mi?

Kuş sakinse şişen kanadına dokunun eğer acıma belirtisi varsa üzgünüm acilen veterinere götürmeniz lazım. İnşallah çabucak iyileşir geçmiş olsun... :(

Geçmiş olsun,bir yere Çarptı mı?

Kuşun kanadı bir yere kısılmış veya takılmış olmaı, kendini kurtaracağım derkende zorlamış olabilir, veterinere götürmenizi tavsiye ederim, Geçmiş olsun...

Geçmiş olsun ama 7/24 açık olan veterinerler var araştırın ve götürün derim normal bi durum değil .(

Kırık olması dururmunda bırak uçmayı kanadını açamaz acıdan..
Muhtemelen yeni kafeste bir yere çarptı ya da sıkıştırdı. Bir hafta 10 güne birşey kalmaz. Yem yiyip su içiyorsa çok sorun etmeyin. Geçmiş olsun.

Çok teşekkürler içime su serptiniz. Kuş uçuyor, enerjik ama yamuk. Kanat sürekli o pozisyonda, denge problemi yaşıyor. Yavru da olduğu için genelde yerde duruyor ve kanadından ötürü yerde yan yatıyor. İştahında sıkıntı yok. Ama kanadından rahatsızlık duyduğu belli, sürekli kanadına dokunuyor, kanadını silkiyor, açıyor, kapatıyor. Daha yavru, bu soğukta çıkarıp vet.e götürmek beni korkutuyor :/

Çok teşekkürler içime su serptiniz. Kuş uçuyor, enerjik ama yamuk. Kanat sürekli o pozisyonda, denge problemi yaşıyor. Yavru da olduğu için genelde yerde duruyor ve kanadından ötürü yerde yan yatıyor. İştahında sıkıntı yok. Ama kanadından rahatsızlık duyduğu belli, sürekli kanadına dokunuyor, kanadını silkiyor, açıyor, kapatıyor. Daha yavru, bu soğukta çıkarıp vet.e götürmek beni korkutuyor :/

Fazla korkulacak bir durum yok, içinizin rahat etmesi için 3 - 4 gün sarabilirsiniz... :)

Geçmiş olsun incinmistir zamanla geçer inşaallah

Geri