Karadeniz Pet

Yavru kuşumun cinsini öğrenmek istiyorum

• Konbuyu başlatan Hakan YILDIZ
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan YILDIZ

Guest
Kuşumun cinsi hakkında görüşlerinizi bekliyorum İngiliz kırığı veya Hollanda dediler kararsız kaldım not: tüneki değiştirdim şuan tahta tünek bulunmakta.
2ymsjrt.jpg
2evz2vn.jpg
2evz2vn.jpg

İngiliz kırığı doğru teşhis kesinlikle, ingiliz kuşlar biraz soğuk olur. Kırma olması o huyunu biraz kırar. İnsan canlısı olur. Güle güle besleyin.

Çok güzel ir erkek, büyüdüğünde acayip olacak emin olabilirsin :)
Kuşların ırkını vs. araştırman yeterli, araştırdıktan sonra kolayca hangi kuşun çek hangisi ingiliz hangisi kırık vs. anlayacaksın kolayca :)

Yaklaşık 500 civarı kuş gördüm ( 15 civarı petshop gezdim) beni al diyen kanımın ısındığı tek kuştu hemen aldım ve müthiş olacağına eminim.

İngiliz kırığı doğru teşhis kesinlikle, ingiliz kuşlar biraz soğuk olur. Kırma olması o huyunu biraz kırar. İnsan canlısı olur. Güle güle besleyin.

Valla hiç soğuk değil benim kuşum. Ben evde olduğum sürece ona özgürlük veriyorum kafesi devamlı açık ne zaman isterse çıkıp geziyor geri gidiyor kendini sevdiriyor ele geliyor. Ben evde olmayınca açmıyor annemler görseniz dışarı çıkacağım diye çıldırıyormuş resmen bende şahit oldum kafesi açana kadar deliriyor açınca mutlu oluyor :)

Hayırlısı olsun. Kırık olup olmadığı duruşundan, kafa şeklinden, vücut tipinden, kanat kuyruk uzunluğundan, beneklerden vs. vs. anlaşılabilir. Çok tatlı bir velet maşAllah. İlk resimde gaga taşı kuyruğu kapatmış boyalı civciv misali görünmüş :)

Hayırlısı olsun. Kırık olup olmadığı duruşundan, kafa şeklinden, vücut tipinden, kanat kuyruk uzunluğundan, beneklerden vs. vs. anlaşılabilir. Çok tatlı bir velet maşAllah. İlk resimde gaga taşı kuyruğu kapatmış boyalı civciv misali görünmüş :)

Hiç dikkat etmedim evet öylemiş cidden :) veleti evde kafese koyamıyoruz illaki o kafes kapısı açık olacak istediği yere gidecek yoksa kafeste taklalar atıyor bir aşağı bir yukarı kafasını dışarı çıkartmaya çalışıyor fln izlemesi muhteşem :)

Allah nazardan saklasin. Maşallahı var gerçekten.. Erkek bu arada.. saygılarımla.. sağlıklı günler

Geri