Karadeniz Pet

Yavru kuşumun doğumundan itibaren resimlerini paylaşıyorum.

• Konbuyu başlatan Tuğrul KAYA
  • Başlangıç tarihi
T

Tuğrul KAYA

Guest
İlk doğdugu gün, bir parmağımın boğumu kadar henüz sesi çıkmıyor.
p0d48.jpg

p0d52.jpg

2 gün sonraki hali ne kadarda hızlı büyüyor, maşallah...
Sesi çıkıyor annesi dışarda iken çin çin çiin şeklinde resmen çınlıyor ve hemen çağırıyor; annesi beslerken ,se cırıgıırı cırıgırıgırı gibisinden ses çıkarıyor. Maşallah annesi çok anaç titriyor resmen , alışkında değil birde ama yavrusu için kontrollerime ses çıkarmıyor usulca kenara çekiliyor ve yerine koyunca tekrar yatıyor.
p0d8d.jpg

doğumdan 7 gün sonraki hali, artık efe ayakta kalabiliyor kafası çok ağır :) sanki bana erkek olacakmış gibi geldi, tüy uçları artık belirginleşti ve gözlerini açıp kapatabiliyor. cik cik cik şeklinde ötüş çıkardı şimdide. Anneyi çağırma ötüşü devam :) Elimede pisledi :D
p0dlp.jpg

p0d9u.jpg

9 günlük
p3y1l.jpg

p3y6r.jpg

p3y72.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
maşallah çok şirin sağlıklı uzun ömürlü olsun........

ahaha kerataya bak tek lokmalık :D Tuğrul bey bişey sorcam kuşlarınız sürekli kafestemi yoksa serbestmi benimkiler serbest hep yavru alabilirmiyim=?

Allah uzun ömürler versin tuğrul abi.
@Mehmet GÜNDOĞDU : Çift kuşlar kafesten salınmaz ki birbirleri ile ilgilensin.

ahaha kerataya bak tek lokmalık :D Tuğrul bey bişey sorcam kuşlarınız sürekli kafestemi yoksa serbestmi benimkiler serbest hep yavru alabilirmiyim=?

Şunu gördüm: yavru verecek kuş acımaz her türlü verir. Benim erkek alışkın ve konuşan bir kuş dişi ise sonradan aldım fakat oda uysal bir kuş. İKİSİNİDE KONTROLLÜ olarak dışarı çıkarırım ama kafes kapıları sürekli açıkmış gibi bir algı oluşmasın. Birbirleri ile zaman harcamaları en güzel yolu bunun en güzel ve dar yeride kafes. Bence dışarı çıkan dişi dışarı yumurtlar :)))

Ustalarım daha iyi bilirler benimkisi sadece fikir yürütme ve azıcık tecrube.

Umarım yorum yapan yapmayan ancak yavru isteyen herkes bu zevki tadar Allah (C.C.) nin izni ile.

Allahım ne kadar tatlı yahu :)
Tuğrul abi ben ne kadar daha fazla elleme desemde böyle fotoğraflamaya devam et :)

serbest dolaşmaya alıştılar kafese kaparsam bunalıma giriolar ya çıkartmam için yalvarıyolar nasıl olcak :(

Benimde yavru kuşum var hemen büyüdü 1 ay 3 günlük oldu ALLAH ikimizin kuşlarınada uzun ömürler versin :D

Maşallah çok tatlı :) bu dönem biraz zor geçer onlar için bi 10-15 günlük olduğu zaman daha şirin oluyorlar

Maşallah ustam çok sağlıklı bir şekilde büyür tüylenir inşallah..