petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru kuşumun doğumundan itibaren resimlerini paylaşıyorum.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Resimleri' forumundadır ve Tuğrul KAYA tarafından 10 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Tuğrul KAYA
    Gizli

İlk doğdugu gün, bir parmağımın boğumu kadar henüz sesi çıkmıyor.

2 gün sonraki hali ne kadarda hızlı büyüyor, maşallah...
    Sesi çıkıyor annesi dışarda iken çin çin çiin şeklinde resmen çınlıyor ve hemen çağırıyor; annesi beslerken ,se cırıgıırı cırıgırıgırı gibisinden ses çıkarıyor. Maşallah annesi çok anaç titriyor resmen , alışkında değil birde ama yavrusu için kontrollerime ses çıkarmıyor usulca kenara çekiliyor ve yerine koyunca tekrar yatıyor.

doğumdan 7 gün sonraki hali, artık efe ayakta kalabiliyor kafası çok ağır :) sanki bana erkek olacakmış gibi geldi, tüy uçları artık belirginleşti ve gözlerini açıp kapatabiliyor. cik cik cik şeklinde ötüş çıkardı şimdide. Anneyi çağırma ötüşü devam :) Elimede pisledi :D

9 günlük

#1 Tuğrul KAYA, 10 Haziran 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Haziran 2013
  2. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    maşallah çok şirin sağlıklı uzun ömürlü olsun........

3. Mehmet Gündoğdu
    Gizli

ahaha kerataya bak tek lokmalık :D Tuğrul bey bişey sorcam kuşlarınız sürekli kafestemi yoksa serbestmi benimkiler serbest hep yavru alabilirmiyim=?

4. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Allah uzun ömürler versin tuğrul abi.
    @Mehmet GÜNDOĞDU : Çift kuşlar kafesten salınmaz ki birbirleri ile ilgilensin.

5. Tuğrul KAYA
    Gizli

Şunu gördüm: yavru verecek kuş acımaz her türlü verir. Benim erkek alışkın ve konuşan bir kuş dişi ise sonradan aldım fakat oda uysal bir kuş. İKİSİNİDE KONTROLLÜ olarak dışarı çıkarırım ama kafes kapıları sürekli açıkmış gibi bir algı oluşmasın. Birbirleri ile zaman harcamaları en güzel yolu bunun en güzel ve dar yeride kafes. Bence dışarı çıkan dişi dışarı yumurtlar :)))

Ustalarım daha iyi bilirler benimkisi sadece fikir yürütme ve azıcık tecrube.

Umarım yorum yapan yapmayan ancak yavru isteyen herkes bu zevki tadar Allah (C.C.) nin izni ile.

6. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Allahım ne kadar tatlı yahu :)
    Tuğrul abi ben ne kadar daha fazla elleme desemde böyle fotoğraflamaya devam et :)

7. Mehmet ŞEKER
    Gizli

8. Mehmet Gündoğdu
    Gizli

serbest dolaşmaya alıştılar kafese kaparsam bunalıma giriolar ya çıkartmam için yalvarıyolar nasıl olcak :(

9. mrv
    Gizli

mrv Guest

Benimde yavru kuşum var hemen büyüdü 1 ay 3 günlük oldu ALLAH ikimizin kuşlarınada uzun ömürler versin :D

10. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah çok tatlı :) bu dönem biraz zor geçer onlar için bi 10-15 günlük olduğu zaman daha şirin oluyorlar

11. Tuğrul KAYA
    Gizli

Cikartmayin Zamanla alisirlar.

12. Mehmet ŞEKER
    Gizli

mecbur alışmaları lazım

13. Tuğrul KAYA
    Gizli

9. güne ait fotoğrafları ekledim. Sürekli güncel...

14. Mehmet ŞEKER
    Gizli

kaç günlük oldular

15. Tuğrul KAYA
    Gizli

Son resim 12 si tarihli. Doğum tarihi ise 3-06-2013

16. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah ustam çok sağlıklı bir şekilde büyür tüylenir inşallah..

Sayfayı Paylaş