Karadeniz Pet

Yavru kuşumun iki kanadı da kanıyor

AtakanA.

Yeni Üye
bugün petshoptan erkek oğlum Paşa’ya dişi kuş aldım. Sanırım 1 aylık civarında , petshop sahibi kuşu kafesten alırken kanadını kanattı , kan tüpüyle durduk ama eve gelince ikinci kanadı da kanamaya başladı. Durdurdum ama ne yapmalıy8m ? Birazdan resim koyacağım.

Çok acil cevap verirseniz sevinirim , ilk defa başıma geliyor :(

Yaralı bölgeyi önce ılık su ve ardından oksiyenli suyla temizleyin ve yaraya furacin merhem sürün 3 gün tedavi aynı şekilde devam edin

Kan lekeleri nasıl çıkacak peki ? kendisi temizler mi ? her tarafına kan bulaştı çünkü , bir de hala kanayıp kanamadığını anlayamıyorum. Çok leke var.

Kan lekeleri nasıl çıkacak peki ? kendisi temizler mi ? her tarafına kan bulaştı çünkü , bir de hala kanayıp kanamadığını anlayamıyorum. Çok leke var.
Kan lekesi kolonya ile geçer ve zamanla da eski haline gelir yaraya değdirmeden kolonya ile silin

Kan lekesi kolonya ile geçer ve zamanla da eski haline gelir yaraya değdirmeden kolonya ile silin

Dediğiniz gibi küçük pamuklarla kanın geldiği yere ılık suyla her iki kanadı da 3 tur sildim. Akşam tekrardan ılık su ve oksijenli suyla silmeyi düşünüyorum. Merhemi nasıl kullanmalıyım ?

Dediğiniz gibi küçük pamuklarla kanın geldiği yere ılık suyla her iki kanadı da 3 tur sildim. Akşam tekrardan ılık su ve oksijenli suyla silmeyi düşünüyorum. Merhemi nasıl kullanmalıyım ?
3 gün sabah akşam sürün pamuk değil de sargı bezi ile temizleyin pamuk yaraya yapışır

3 gün sabah akşam sürün pamuk değil de sargı bezi ile temizleyin pamuk yar,aya yapışır

Peki teşekkürler , kan lekelerini bildiğimiz bayramlarda elimize döktüğümüz limon kolonyası ile temizlesem olur mu ?

Kolonya yerine batikon sürerseniz daha iyi olur bence, kolonyanın canını acıtacağını düşünüyorum. Terramycn merhemi sürebilirsiniz.

Kolonya yerine batikon sürerseniz daha iyi olur bence, kolonyanın canını acıtacağını düşünüyorum. Terramycn merhemi sürebilirsiniz.
Bende acıtacağı için yaraya sürmeyin dedim zaten kolonyayı da kan lekesini temizlemesi için önerdim teramcyn yerine açık yaralarda furacin daha etkilidir antibiyotik etken maddesine sahip bir merhemdir

Geri