Karadeniz Pet

Yavru memnun Anne baba Memnun ?

• Konbuyu başlatan mostspeed
  • Başlangıç tarihi
M

mostspeed

Guest
[YOUTUBE]tVRbtFPWACo[/YOUTUBE]

Merhaba yavru muhabbet kuşum yumurtadan çıktığı süre 1 aydan fazla tahmini 40 gün oldu yavrunun yuvalıktan çıkası yok Anne babanın onu yuvalıktan atma gibi bir düşünceside yok hala besliyorlar.. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence yavruyu alın anne fazla yipranmasinki diğer yavrulara sağlam baksın

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bence merak etmeyin anne baba atmıyorsa daha iyidir anne babanın beslediği kuş daha sağlıklı olur ama yem kırmayı biliyor mu acaba :) Kaç tane yavru var 1 tane herhalde ?

Son düzenleme:
Bence o sari plastik tunekleri cikar. Kafesi cok daratlmissin

Tapatalk ile iphone dan gönderildi.

40 günlük olduğuna eminseniz ya yuvayı çıkarıp yavruyu kafes içine atıp yem kırıp kırmadığı gözlemleyin ya da yavruyu direk ayırın, anaçlar tekrar çiftleşirse yuvayı terk etmeyen yavruya zarar verebilir hatta öldürebilir. Bu arada çifthaneyi ayırmak için kullandığınız şey karton galiba, kuşlara zarlı olabilir, 3 mm mdf kestirebilirsiniz.

bence merak etmeyin anne baba atmıyorsa daha iyidir anne babanın beslediği kuş daha sağlıklı olur ama yem kırmayı biliyor mu acaba :) Kaç tane yavru var 1 tane herhalde ?

Evet yavru sayısı 1 tane malasef 3 yumurta boş çıktı

-----------------------------------------------------------
Bence o sari plastik tunekleri cikar. Kafesi cok daratlmissin

Tapatalk ile iphone dan gönderildi.

Tünekleri çıkardım önerin için teşekkürler

-----------------------------------------------------------

40 günlük olduğuna eminseniz ya yuvayı çıkarıp yavruyu kafes içine atıp yem kırıp kırmadığı gözlemleyin ya da yavruyu direk ayırın, anaçlar tekrar çiftleşirse yuvayı terk etmeyen yavruya zarar verebilir hatta öldürebilir. Bu arada çifthaneyi ayırmak için kullandığınız şey karton galiba, kuşlara zarlı olabilir, 3 mm mdf kestirebilirsiniz.

Bazen elimde yada dudaklarımın arasına soyulmuş yem koyuyorum yavru kendi yiyebiliyor soyulmamış yemle hiç denemedim.

soyulmuş yem sakın vermeyin alışırsa tembelleşir ve yem kırmayı öğrenemez sonra siz doyurmak zorunda kalırsınız :) aşka kafese alın ve tabana yem dökün ve yem kırmaya başlasın.

Son düzenleme:
soyulmuş yem sakın vermeyin alışırsa tembelleşir ve yem kırmayı öğrenemez sonra siz doyurmak zorunda kalırsınız :) aşka kafese alın ve tabana yem dökün ve yem kırmaya başlasın.

İlk defa yavru aldım yavru almak için gördüğünüz çiftli kafesi alıp 6 tane kuş satın aldım çok şükür ilk yavrumuda aldım

Diğer bölmedeki kuşlarımda herhangi bir eş tutma yavru yapma havası yok erkek kuşum çok haraketli kendi kendine durmadan otuyor bağırıyor. Dişi kuşum ise top patlasa yerinden kıpırdamaz bir hava içinde çok ağır takılıyor yanına erkekği yaklaştırmıyor.

Dediğiniz gibi yarın kuşu anne babasından ayırıp başka kafese alıcam soyulmamış yemide tabana dökücem gün boyu evedeyim bakalım yiyecek mi

Önerin için teşekkürler...

aspur diye yem var petshoplarda sade kanarya yemi diye geçiyor onun kabuğu incedir tabana ondan ve dal darı alıp kafesin tabanına koyun yesin kereta :) 15 gün içinde alışır kabdan yem yicak kıvama gelince mamaya alıştırın ama tarifi değiştirmeyin yoksa alışmadığı için yemiyorlar :)

aspur diye yem var petshoplarda sade kanarya yemi diye geçiyor onun kabuğu incedir tabana ondan ve dal darı alıp kafesin tabanına koyun yesin kereta :) 15 gün içinde alışır kabdan yem yicak kıvama gelince mamaya alıştırın ama tarifi değiştirmeyin yoksa alışmadığı için yemiyorlar :)

aspur var ama bizim buralarda dal darı bulamam gibime geliyor hiç petshopcularda karşılaşmadım.

Mama olayınıda hiç denemedim geniş bir zamanda araştırma yapar hangi mamadan hangi malzemelerden yapıcağıma karar verip mama olayına başlarım inş.

Tekrar teşekkürler

Buyrun size bi tarif önerim çiftleşme için ideal o siz kafaya takmayan aklında yavrulamak olmayan kuşları ayırma yöntemini deneyin kaç çift kuşunuz var ?

Size sayım En kalitelilerinden biri çiftleşmek için ama kuşlarınızın alışması lazım

MALZEMELER
taze havuç
kırmızı biber (acı olmasın kendiniz deneyin acımı )
kırmızı pulbiber
kekik
nane
varsa mama katkısı(bira mayası diazyme256 vs.)
susam
1 kaşık Ek Madde (aşağıda anlatcam bunun İçini)

HAZIRLANIŞI
Öncelikle Havucu rendeleyip kuş sayısına göre ayarlayın fazla koymayın saten hepsini yiyemezler kırmızı biberi iyicene rendeleyin toz gibi olsun sonra tek tek ekleyin Sonra;
çeyrek çay k. pul biber
yarım çay k. kekik
yarım çay k. nane
yarım çay k. susamı ekleyin ve mamayı karıştırın 1-2 çay kaşığı EK MADDEYİekleyin mama kuru olursa biraz daha havuç ekleyin ve kuşlara verin 12 saat içinde kafesten alın.

EK MADDENİN İÇERİĞİ
pirinç unu (bebekler için olanı Vitaminli)
irmik
keçi boynuzu (tozunu almayın ben güvenmiyorum kendisini alın)
bebe bisküvisi
mısır unu
2-3 paket vanilya

HAZIRLANIŞI
Bebe bisküvisini iyice ezin (1 paketin hepsini) bir kavanozun içine koyun ve içine irmik koyun (paketin hepsini değil 250 gr en fazla) bolca pirinç ununu dökün tozdur saten geriye kalan malzemeleri de koyun en son vanilyayı dökün kavanoza koku verir. Kavanozu serin ve kuru yerde saklayın irmik ve bebe bisk. son kullanım tarihine kadar saklayabilirsiniz.

Buyrun size bi tarif önerim çiftleşme için ideal o siz kafaya takmayan aklında yavrulamak olmayan kuşları ayırma yöntemini deneyin kaç çift kuşunuz var ?

Size sayım En kalitelilerinden biri çiftleşmek için ama kuşlarınızın alışması lazım

MALZEMELER
taze havuç
kırmızı biber (acı olmasın kendiniz deneyin acımı )
kırmızı pulbiber
kekik
nane
varsa mama katkısı(bira mayası diazyme256 vs.)
susam
1 kaşık Ek Madde (aşağıda anlatcam bunun İçini)

HAZIRLANIŞI
Öncelikle Havucu rendeleyip kuş sayısına göre ayarlayın fazla koymayın saten hepsini yiyemezler kırmızı biberi iyicene rendeleyin toz gibi olsun sonra tek tek ekleyin Sonra;
çeyrek çay k. pul biber
yarım çay k. kekik
yarım çay k. nane
yarım çay k. susamı ekleyin ve mamayı karıştırın 1-2 çay kaşığı EK MADDEYİekleyin mama kuru olursa biraz daha havuç ekleyin ve kuşlara verin 12 saat içinde kafesten alın.

EK MADDENİN İÇERİĞİ
pirinç unu (bebekler için olanı Vitaminli)
irmik
keçi boynuzu (tozunu almayın ben güvenmiyorum kendisini alın)
bebe bisküvisi
mısır unu
2-3 paket vanilya

HAZIRLANIŞI
Bebe bisküvisini iyice ezin (1 paketin hepsini) bir kavanozun içine koyun ve içine irmik koyun (paketin hepsini değil 250 gr en fazla) bolca pirinç ununu dökün tozdur saten geriye kalan malzemeleri de koyun en son vanilyayı dökün kavanoza koku verir. Kavanozu serin ve kuru yerde saklayın irmik ve bebe bisk. son kullanım tarihine kadar saklayabilirsiniz.

Diğer bölümde çifleşmeyen 2 dişi bir erkek kuşum var dişlerden biri (mavi) ceresi baya kahverengi olmuş durumda ama damızlıktan getirilme bir muhabbet kuşu acaba artık yavru yapmak istemiyormu diye düşünmemek elde değil kati suratle erkeğe pas vermiyor. diğer dişimin ceresi pembemsi yaşı tahminen 1 olması lazım ama erkek kuşum bu dişiyide temizlemekten başka bir şey yapmıyor

l0z24J.jpg

Vgy5BZ.jpg

mama tarifinide en kısa zamanda uygulayacam tşk.

İlk defa yavru aldım yavru almak için gördüğünüz çiftli kafesi alıp 6 tane kuş satın aldım çok şükür ilk yavrumuda aldım

Diğer bölmedeki kuşlarımda herhangi bir eş tutma yavru yapma havası yok erkek kuşum çok haraketli kendi kendine durmadan otuyor bağırıyor. Dişi kuşum ise top patlasa yerinden kıpırdamaz bir hava içinde çok ağır takılıyor yanına erkekği yaklaştırmıyor.

Dediğiniz gibi yarın kuşu anne babasından ayırıp başka kafese alıcam soyulmamış yemide tabana dökücem gün boyu evedeyim bakalım yiyecek mi

Önerin için teşekkürler...

Yanına babayı da atın ona bakarak öğrenecek. Bu arada dişi de dinlenmiş olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:36 --

Diğer bölümde çifleşmeyen 2 dişi bir erkek kuşum var dişlerden biri (mavi) ceresi baya kahverengi olmuş durumda ama damızlıktan getirilme bir muhabbet kuşu acaba artık yavru yapmak istemiyormu diye düşünmemek elde değil kati suratle erkeğe pas vermiyor. diğer dişimin ceresi pembemsi yaşı tahminen 1 olması lazım ama erkek kuşum bu dişiyide temizlemekten başka bir şey yapmıyor

l0z24J.jpg

Vgy5BZ.jpg

mama tarifinide en kısa zamanda uygulayacam tşk.

Sarı harıc dıgerleri iş yapar. Sarıyı ayırın gözlemleyin bence.

ne güzel besleyen var ekmek elden su gölden çıkıp ne yapsın :)

sarı daha yavruluktan yeni çıkmış herhalde arın çizgilerinin çoğu silinmiş galiba yaşı kaç biliyor musunuz ? birde eğer eşler birbirine pas vermiyorsa sorun toptadır :) yani ayırın kuşları 2-3 hafta bir üretimci abim söylemişti yavru almak için bi yöntem :)

kuşların yeri yüksek ve uygun yerde sık sık rahatsız edilmiyor ve mama vs her şeyi tam ise ayırma yöntemi iyi geliyor diyordu ben 3 hafta erkek kuşu yuvalık takılı kafese alır tellere kur yapacak hale gelene kadar bekletirim bazen daha uzun sürer dişiyide salmaya atarım oda bekler sonra erkek tellere kur yapar şekilde ve dişi salmada (salma dinlenme yeri gibi sadece dişiler ve yuvalık yok) sonra dişiyi alır erkeğin kafesine attım mı dişi hemen pozisyona geçer saten :) geçmezse 1-2 günde çiftleşirler ve 1-2 haftaya yumurtalar geliyor diyordu :) sizde bu şekilde yapabilirsiniz 1 tane çifthaneye dişileri ve diğer çifthanelerede yuvalık takılı erkekleri tek tek atarsınız 3-4 hafta dursunlar kağıda not alın 1.Kafes Sağ 1.kafes Sol gibi kuşu durumu eşinin rengi hangisi olduğu ve tellere kur yapıyor mu en iyisi yani 3 hafta beklesinler sonra dişiler ierkekelerin kafeslerine koyun sonra gelsin yumurtacıklar :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:30 -->-> Daha önceki mesaj 01:12 --

son durum nedir dal darı bulabildiniz mi ve söylediğim yöntemi uyguladınız mı ?

Son düzenleme:
Merhaba yavruyu 1 haftadır anne babasından ayırdım ayrı kafese aldım. Bize çok alıştı bizi gördüğünde duyduğunda beni dışarı alın dercesine çırpınıyor Elimizde besleniyor elimizde uyuyor. kafese girmek istemiyor. Önceden mi vardı yeni mi farkettim bilmiyorum ama burun deliğinin biri kapalı ve kanadının bazı yerlerinde toplu iğne ucu kadar siyah lekeler mevcut resimler ekte değerlendirirseniz sevinirim
7VYBPN.jpg

PYp7BO.jpg

g4nPyO.jpg
99RYEN.jpg

Geri