Karadeniz Pet

Yavru mu Damizlik mi

koseus

Yeni Üye
Merhaba. Meseleyi biraz evvelinden anlatmak istiyorum. Ben toplamda 10 seneyi askin kus besledim fakat bu kuslarin hepsi tekti. En son erkek bir kusum vardi, 6 ay once almistim. Aldigimda 2 aylik kadardi. Kus bana cok alismisti, ben evdeyken neredeyse hic uzerimden inmiyordu. Ustelik konusmayi da ogretmistim, 5-6 kelime biliyordu. Ama yalniz yasadigim icin gunde birkac saat ilgilenebiliyordum sadece. Sabahtan aksama kadar evde yalniz kaliyordu, buna da icim el vermedi ve es almaya karar verdim. Kiz arkadasim izmitte, gecen hafta ici oradan yavru bir disi aldi. Ben de bu haftasonu gidip o disiyi getirecektim. Gelin gorun ki, gecen cuma aksami dikkatsizligim sonucu bizim kus balkondan uctu gitti :(

Simdi yeni bir kus alacagim fakat su konuda kararsizim. Damizlik cift alip onlarin yavrularindan mi evcil bir kus yetistirsem, yoksa yavru alip onu yetistirdikten sonra mi es alsam?

Bu arada kiz arkadasimin aldigi disi kusu en gec 3-4 ay sonra almak zorundayim. Eger damizlik alirsam olacak yavrularin biriyle de o disiyi eslemeyi dusunuyorum.

Tecrubeli arkadaslar oneride bulunurlarsa cok sevinirim.

Erkek yavru alın 3-4 ay eğitirsiniz dişi kuşu da alınca onla eş yaparsınız.

Arkadasinizdaki kus 3 4 ay sonra yetiskin bir disi olacak sizin yavru alipta onla eslemeniz imkansiz gibi bisey bence sizde bi erkek yavru alin 3 4 ay besleyin somra arkadasinizdaki disiyle eslestirir yavrularinida egitirsiniz

yorumlar icin tesekkurler

Geri