Karadeniz Pet

Yavru mu geliyor?

Mustafa ÇOLAK

Meraklı Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar. Dişi kuş yaklaşık 5 aydır bizde ve çapkın ile(erkek) ile gayet uyum sağladılar. Bol bol öpüşüyorlar . Ve yaklaşık son 1 haftadır dişi kuş yuvada ortalama 1 dakika kadar kalıyor. Bu akşamda yaklaşık 5-10 dakika kadar yuvada kaldı.Acaba bu yavrunun geleceğine işaret olabilir mi? Bu arada dişi ile erkeğin hiç çiftleştiğini görmedim ki bildiğim kadarıyla da çok rastlanmazmış.Ayrıca yavru için zaman geçti mi? Fikriniz var mı?

voqEDR.jpg

1nXyoD.jpg

Son düzenleme:
dostum bende 6 aydır bekliyorumm 3 çiftim varr kuşlarımda kaşıma yem kusma herşey var son 2 aydır yuvalığıda giriyorlar ama hiç birşey olmuyoo mamalarını vitaminlerini veriyorumm anlamadım gitti . yaaa sabır yaa sabır

dostum bende 6 aydır bekliyorumm 3 çiftim varr kuşlarımda kaşıma yem kusma herşey var son 2 aydır yuvalığıda giriyorlar ama hiç birşey olmuyoo mamalarını vitaminlerini veriyorumm anlamadım gitti . yaaa sabır yaa sabır

vay be yıkıldım şuan :( kısmet işi işte ... ne yapalım hayırlısı diyelimm :) yorum için teşekkürler bu arada :)

belinden bi foto atarsanız yumurta var mı yok mu anlayalım :)

biz eşe atalı dört ay kadar oldu kuş o kadar kızıştı ki hatta gagası kahve vs degil bildigimiz kırmızı oldu. ama tık yoktu. aldık yüksek bir yere koyduk on gün içinde yumurta verdiler :) şuan iki yumurtamız var devam ediyor inşallah yavru da çıkar :) maşallah mubişlerimize

sabret kardeş biraz daha zaman var

@ezgiyılmaz : çiftinizin kafesinin bulunduğu yerin eski yüksekliği kaç cm idi? yüksek bir yere koyduk demişsiniz. şu anki yüksekliği kaç cm?

benim 3 katlı 45x35 üretim kafesi var 75 cm lik dolabın üstünde duruyoo 3. kattaki kafes boyumu aşıyoo bu yukseklik yeterli sanırımm

Biraz nijer verin arkadaşlar bizimkilerde öyleydi 4 kez yumurtladı bizim maviş yuvalıgı çıkardım yumurtlamaması için yaza hazırlıyorum ben ;)

Son düzenleme:
Biraz nijer verin arkadaşlar bizimkilerde öyleydi 4 kez yumurtladı bizim maviş yuvalıgı çıkardım yumurtlamaması için ben yaza hazırlıyorum ben ;)

mama vitamin nijer herşey veriyorumm olmuyoo hatta dişimin bi tanesinin ceresi kömüre döndüü sonra da söndüü :) beyaza döndü

Biraz nijer verin arkadaşlar bizimkilerde öyleydi 4 kez yumurtladı bizim maviş yuvalıgı çıkardım yumurtlamaması için yaza hazırlıyorum ben ;)

sanırım alışkanlığından dolayı nijer sevmiyor ve yemiyorlar :) aldığım gibi çöpe atmış oldum nijerleri :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:02 -->-> Daha önceki mesaj 22:01 --

belinden bi foto atarsanız yumurta var mı yok mu anlayalım :)

birazdan çekip atmaya çalışıcam :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:16 -->-> Daha önceki mesaj 22:02 --

sanırım alışkanlığından dolayı nijer sevmiyor ve yemiyorlar :) aldığım gibi çöpe atmış oldum nijerleri :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:02 -->-> Daha önceki mesaj 22:01 --

birazdan çekip atmaya çalışıcam :)

jYo1Jr.jpg

2QbN7q.jpg

B9k6Xg.jpg

mama vitamin nijer herşey veriyorumm olmuyoo hatta dişimin bi tanesinin ceresi kömüre döndüü sonra da söndüü :) beyaza döndü

Ya ceresi kahverengi olmasada çiftleşip yumurtlarda sizinkilerde ne var anlıyamadım benimkilere biraz verdimmi işe başlıyolar hatta yavruları şuan eşkeşti yazın yuvalık takıcam yavrulardan yumurta alırım inş sizinkilerke konuş kız braz ;) belki yaparlar hayvanda olsa anlıyorlar

160 cm civarinda

Nijeri karıştır yeme biraz fazla koy yesinler sonra o yemi çıkart başka yem tak yemelerini sagla hemen yaparlar

Bu arada gri renk mi kuşunuz :) çok güzel maşallah

Son düzenleme:
yuva hazırlığı başlamış bitince çiftleşirler sonra gelsin yumurtalar :)

Ya ceresi kahverengi olmasada çiftleşip yumurtlarda sizinkilerde ne var anlıyamadım benimkilere biraz verdimmi işe başlıyolar hatta yavruları şuan eşkeşti yazın yuvalık takıcam yavrulardan yumurta alırım inş sizinkilerke konuş kız braz ;) belki yaparlar hayvanda olsa anlıyorlar

neyse bekliyelimm biraz daha hatta her sabahları çiftleşme ssesi açıyom akşama kadar erkeğin biri gaga taşı ile çiftleşiyoo :) demekki benim dişiler çok cazgırr :)

Geri