Karadeniz Pet

yavru muhabbet alıştırmak

therevengefire

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar dün petshopcudan yavru muhabbet kuşu aldım geldiğinde iyice öttü tarzan gibi kafesin içinde ordan oraya zıpladı ve bugünde alçı taşını yemliği sulugun yerinide öğrendi kısaca kafesi tanıdı neyse eskiden kuş besleyen arkadaşım vardı geldi kuşu odaya bırakta alışsın dedi pencereleri kapıları öttük neyse çıkardı bıraktı ordan oraya uçtu odada neyse yoruldu bir yere kondu arkadaşlım rahatça eline alıyor kuşu işin piri olmuş geri kafese koydu gitti bende 1 saat sonra heveslenerek çıkardım gene uçtu ordan oraya çarpa çarpa 10-15 dk rahat uçtu bende geri elime alıp koyayım dedim yakalayamadım birazda kuştan korkum var ısırırsa falan diye normalde hayvanlardan korkmam ama bir anda sıkı tutarda zarar veririm diye korktum neyse zor bela yakaladım ısırmadan :D ardından kafese koydum işin aslı benim sormak istediğim şu kuşa nasıl rahat alışabilirim yani nasıl rahat olup kuşu elime alabilirim ısırırsa diye korkuyorum tabi ısırığı en fazla ne yapabilecek ki ama iç güdüsel olarak korkuyorum zaten dedim ya zor bela yakalayıp kafesin içine attım dediğim gibi nasıl kuşa daha rahat davranabilirim ve elime alabilirim nasıl kuşa kendimi ve beni kuşa alıştırabilirim :D :D

Forumda bunun için yazılar var onları okumalısın .Ama kısaca söylemek gerekirse,yapmaman gereken herşeyi yapmışsın.İlk gün kuş kafesini tanıcak.salmıcaksın.2-4 gün arası kuşa kafesin dışından güzel sözler söyliceksin.4-6 gün kafesin yanında yavaşça ellerini hareket ettirceksin.7 -15 gün arası kafesin içinde elini tünek gibi yapıp üstüne konmasını bekliceksin.15.günden sonra eğer elini tünek gibi yapınca geliyorsa,eline alışmışsa dışarı çıkarabilirsin.Günde belli aralıklarla oynayabilirsin.Ayrıca sakın kuşu avcuna alma güvenini yok edersin.

Geri