Karadeniz Pet

yavru muhabbet besleme

/kimya/

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar bu kez gerçekten durumum acil. dişi kuş yuvaya girmiyor artık. bugün önceki yavruları kafeste rahatsız etmiş evdekilerde uzaklaştırmamış onları şimdide kızdı büyük ihtimalle:mad: hatta şuanda erkeğe pas vermeyen dişi erkeğe kur yapıyor. yavrular yuvada ötüp duruyorlar sanırım artık beslemicek ama daha çok küçükler.

9,7 ve 5 günlükler ben bunları nasıl besleyebilirim ki :( lütfen yardımcı olur musunuz napıyım ben şimdi :confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:23 -->-> Daha önceki mesaj 19:20 --

yahu bilen biri yardım ediversin dişi hala girmedi yuvaya sanki dışarı çıkmak istermiş gibi tellerde bakıyor öylece. yavrular ötüp duruyor napıcam ben bir şey deyin.

şırınga ile beslemeye çalış işin çok zor

Yavruların fotoğrafını çeker misin?
Kursakları dolu mu boşmu..
Kimi dişi yavrular o kadar olunca yuvalığa pek girmezler, yavrulara yatmazlar. Yem veriyorsa sorun olmayacaktır. Rahatsız etmeden takip et bakalım.

kursakları dolu sanırım beyaz görünüyor. ama daha yumurtası var yuvada her ne kadar boş olduğunu düşünsem de. diğer kuşlar kafesine konmuş onlara kızmış. hemen resim eklicem. teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 21:37 --

şırınga ile beslemeye çalış işin çok zor

şırınga ile besleme videolarına baktım ama çok zor ki. bir de o şırınganın içine ne koyuluyor hazır mama mı yoksa özel bir tarif mi var ?

şırıngayla besleyeceksen her'o baby var bebekler için ama sebzeli olanını al meyvelisini falan alma. çok hafiften sulandırıp vermen gerek. ama levent abinide dediği gibi üstüne yatmaması normal olabilir. benimki 14. günden sonra hiç üstüne yatmadı.kursağı doluysa hiç dokunma sende hiç rahatsız etme dişinin stresi geçtiğinde yemlemeye devam eder ama kuragı şuan dolu mu boş mu bu önemli. beyazlık demişsinde onu anlamadım şiş olması gerekiyor

Yavruların ısısı diğer yumurtaları sıcak tutabilir.
Hiç mi girmiyor ?

http://i.hizliresim.com/2YQJR0.jpg
http://i.hizliresim.com/l0zODk.jpg

yavrular bunlar. diğer yumurtalar boş galiba son yumurtanın 21. günü.
hiç girmiyor normalde ben kafese yaklaşsam bile hemen girerdi :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:01 -->-> Daha önceki mesaj 21:57 --

şırıngayla besleyeceksen her'o baby var bebekler için ama sebzeli olanını al meyvelisini falan alma. çok hafiften sulandırıp vermen gerek. ama levent abinide dediği gibi üstüne yatmaması normal olabilir. benimki 14. günden sonra hiç üstüne yatmadı.kursağı doluysa hiç dokunma sende hiç rahatsız etme dişinin stresi geçtiğinde yemlemeye devam eder ama kuragı şuan dolu mu boş mu bu önemli. beyazlık demişsinde onu anlamadım şiş olması gerekiyor

dolu olduğunda beyaz görünüyor galiba inanın çok fazla bilemiyorum.
peki beslemeye devam etmedi diyelim evde şırınga var ancak videolarda ucunda da bir şey var sadece şırıngayla olmaz mı ? birde miktarı ne kadar olcak ne kadar sürede vericem off inşallah doyurur :(

Elini kafesin yanına götürüp kışala bakalım çok korkutmadan napacak..
Birkaç gün daha bekle, yumurtaları al, yuvalık içini temizle, yavruların kursakları dolu. Her gün takibet kursaklarını.

Eğer kursaklarını boşsa bir şırınga al 5ml. Ufak kavanoz içinde satılan bebekler için mamalar var. Tahıllılarından alıp kendin verirsin. ağzının yanına getirip hafif sıkmaya başlayınca aç yavru zaten o çıkanı yemeye çalışır.

Anne besliyorsa sen uğraşma.

Elini kafesin yanına götürüp kışala bakalım çok korkutmadan napacak..
Birkaç gün daha bekle, yumurtaları al, yuvalık içini temizle, yavruların kursakları dolu. Her gün takibet kursaklarını.

Eğer kursaklarını boşsa bir şırınga al 5ml. Ufak kavanoz içinde satılan bebekler için mamalar var. Tahıllılarından alıp kendin verirsin. ağzının yanına getirip hafif sıkmaya başlayınca aç yavru zaten o çıkanı yemeye çalışır.

Anne besliyorsa sen uğraşma.

elimi kafesin yanına götürdüğümde de içeri sokmaya çalışırmış gibi yaptığımda da ısırmaya çalışıyor.

eğer beslemeye devam ederse yumurtaları almam ve yuvalığı temizlemem sorun teşkil etmez değil mi ? gerçi şuan sorun çözülmüş gibi ilerisini düşünüyorum.

inşallah yavrularını kendini besler de bana vicdan azabı çektirmez. çok teşekkür ederim yardımınız için.

şimdi rahatsız etme kuşu temizliği falan boş ver bence eğer anne beslemeye başladıysa her gün 1 defada kontrol edersin bi kaç gün anneyi fazla rahatsız etme strese girmesin bence.
bide yavruların kursagı göründüğü kadarıyla anne besliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. diğer kuşları odadan çıkardım çünkü onlar öttükçe kafes tellerine yapışıyordu dişi kuş. ve yavruların ötmelerine dayanamayan baba yuvaya girerken yavrularını benden kıskanmayan dişi babasından kıskanarak oda peşinden girdi çok şükür, içim rahatladı. sabah ikisi de yuvadaydı inşallah böyle devam eder. tekrar çok çok teşekkürler.

Geri