Karadeniz Pet

Yavru muhabbet denge sorunu

• Konbuyu başlatan Özgür Dömeke
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgür Dömeke

Guest
Herkese merhaba,
Yaklaşık 5gun once 2,5 - 3 aylık civarı erkek bir muhabbetkusu sahiplendik.Cok hareketli neseli bir can.
Ancak kafes icinde telden tele veya tünekler arası ucarken ya da cambazlik :) yaparken dengesini kaybedip düşüyor.Ucma ve tutunma becerileri tam gelişmemiş gibi geliyor bana ama yine de siz değerli uzman arkadaşların görüşlerine başvurmak istedim.Bu denge kayıpları kucuk olması nedeniyle normal mıdır yoksa tedbir almam gerekir mı ?
Cevaplarınız için şimdiden tesekkur ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bazen dengesizliğin sebebi kuşun hastalığı ilerlemiş boyuttaysaolur ama sizin kuş hareketliymiş bi veterinere danışmalısın bence inş kötü bişey yoktur...

canlı bir kus anlatıtnız kadarıyla kafesini suan icin tam cozemediginden normal bir durum bende yasadım aynı durumu kendini sakatlar die cok korktum fakat suan kafesine alıstı ve gayet normal bir sekilde devam ediyor..

Tesekkur ederim Hakan Bey ve Mahmut Bey.dengesizlikten kastım oradan oraya atlarken zaman zaman tutunamiyor ve kafesin zeminine düşüyor ama hemen fırlayıp tırmanmaya devam ediyor.yemesinde neşesinde hiç sorun yok.dediginiz gibi kafese alışma sürecinde galiba.

Özgür Bey hiç korkma o zaman :D kafese alışıyor

Sagolun her ne kadar kötüyü kondurmasam da icime su serpildi.ne güzel birşey ya böyle bir grup olması ve insanların bilgi ve tecrubelerini bu kadar hızlı ve içten paylasmasi...iyiki varsınız ve iyi ki ben de aranıza katıldım.

Geri