Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuş yemi yetişkin kusa verilir mi?

BebeQ61

Meraklı Üye
Arkadaslar normalde kuşum yavruluktan cıktı ve Premium Gold Wings yetişkin yemi kullanıyordu cokta seviyordu ama petshop sahibi aynı diye aynı markanın yavru kuşlar için olanını verdi kararsız kaldım versem mi diye yardımcı olurmusunuz?

Kus normal yemi yiyorsa tekrar değiştirmeye gerek yoktu.
zaten yem yemeyi öğrenmiş. Yavru yemlerin de daha ufak
taneli yabani tohumlar daha çok bulunur.
Tabi ki yinede yemin içeriğinde görmek gerek.

Kus normal yemi yiyorsa tekrar değiştirmeye gerek yoktu.
zaten yem yemeyi öğrenmiş. Yavru yemlerin de daha ufak
taneli yabani tohumlar daha çok bulunur.
Tabi ki yinede yemin içeriğinde görmek gerek.

aldıktn sonra farkettim malesef yetişkin için olanda meyve parcacıkları vardı ama yemiyordu onları bu yavru icin olan daha cok tahıl

aldıktn sonra farkettim malesef yetişkin için olanda meyve parcacıkları vardı ama yemiyordu onları bu yavru icin olan daha cok tahıl
Maşallah kuşunuza. Yem kırmayı biliyorsa mümkünse Versele-Laga yem kullanın. Dediğiniz renkli pastacılık ürünleri olmuyor onda. Daha sağlıklı olur.

O yemi de yiyebilir sık sık yem değişmeyin ama

Bence bir kere iyi yeme geçiş yaptıktan sonra değiştirmesin derim. Şu an kullandığı yemin içinde renkli ekmek parçaları var ve zarar verebilir. Fiyatlarına bakarsan zaten kaliteli yemlerle neredeyse aralarında fark yok.

Versele Laga 500 gr 7.5 Liraya aldım dün petshoptan. Öncesinde de onu kullanmıştım memnunuz tavsiye ederim.

Bence bir kere iyi yeme geçiş yaptıktan sonra değiştirmesin derim. Şu an kullandığı yemin içinde renkli ekmek parçaları var ve zarar verebilir. Fiyatlarına bakarsan zaten kaliteli yemlerle neredeyse aralarında fark yok.

Zaten byle boğazına takılmıs gibi gitti geldi hayvan korktum sizin yazınızı görünce anladım eski yemii var onumu devam etsem ona bayılmıstı yetiskin kus icin olan aynı marka :S iyi olsunda parası önemli değil ama simdi bunuda verince korkuyorum sürekli yem değistirmeye bide petshop sürekli aldığım yem olmuyor

[MENTION=12272]BebeQ61[/MENTION] Benim tavsiyem internetten Versele-Laga nın yarım kiloluk yeminden 3-4 paket sipariş verin. Kuş adedinize bağlı size 1-2 ay gider. Zaten bitmeye yaklaştıkça tekrar verirsiniz. My best pet shop tan alabilirsiniz. Ben oradan 20 kg luğunu aldım. Kuşlar yerken bayılıyorlar. Bir daha da değiştirmezsiniz.

Geri