Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet Kuşları Yuvbadan Çıkarma Zamanı

• Konbuyu başlatan Burak Bilici
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Bilici

Guest
İyi Ramazanlar Arkadaşlar,
Benim 3 Adet Yavru Muhabbet Kuşum Var Yaklaşık Olarak 25 Günü Geçti Hepside.
Yanlız En büyükleri kafasını yuvadan çıkarıyor ara ara çok bağırıyor bir süre sonra rahatsız edici oluyor. bende yuvadan aldım ses kesildi.
Acaba Bir Sıkıntı Olurmu Bir Ayı Tamamlamadan ?
Normalde Yavruları Yuvadan Ne Zaman Çıkarmalıyız ?
Yavruları Yuvadan Dışarı Çıkardıgım Zaman Sanki Karanlık Bölge veya saklaacak yer arıyolar. kafalarını bir yerleresokmaya çalışıyolar bu neye delalettir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Normalde 32-33.günde yavru yuvadan atlıyor.Yani suan erken acaba aç mı ondan mı bagırıyor?bi kursagına bakın boş mu dolu mu

Son düzenleme:
O ses normaldede olur ama doyunca keser. Oturma odasında mümkün değil beslenmez sesten ötürü.
Normalde kaç gün sonra yuvadan çıkarmak lazım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:08 -->-> Daha önceki mesaj 14:06 --

ugetysa4.jpg

En küçük yavrum. Yuvalikdan aldim ayrı kafese kafesin içine yem attim yemleri yemeye çalışıyor

Normalde kaç gün sonra yuvadan çıkarmak lazım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:08 -->-> Daha önceki mesaj 14:06 --

ugetysa4.jpg

En küçük yavrum. Yuvalikdan aldim ayrı kafese kafesin içine yem attim yemleri yemeye çalışıyor

32-33 günlükken kendi çıkar. Benim bitane 32 lik var girip çıkmaya başladı bugün. Yuvadan çıktıktan sonra babanın kesin yanında olması lazım yem kırmayı öğretcek baba yoksa ölme ihtimali var.
Bu yakışıklı kaç günlük

Son düzenleme:
yavrular kendi çıkıyor yuvadan tabi çıkınca yem yemeyi öğrenmesi için tabana yem dökebilirsiniz anne babası yerden yem yerler ve yavrularda ona bakarak öğrenir aspur dediğimiz kanarya yeminden de koyun onu yemeleri daha kolay oluyor

Yemleri aliyolar kiriyolarmi bilmiyorum kabuksuz yem alicam kabuklu yemle karıştırıp vereyim mi şuan ayri kafesteler hiç sesleri çıkmıyor
Erken çıkarınca birsey olur muki

Yemleri aliyolar kiriyolarmi bilmiyorum kabuksuz yem alicam kabuklu yemle karıştırıp vereyim mi şuan ayri kafesteler hiç sesleri çıkmıyor

Yem kıramaz ve büyük ihtimal ölür bence sese razı ol en fazla 3-5 güne kendi atlar. Babanın yem kırmayı öğretmeside 4 gün civarı sürer. İlla çıkaracam diyosanda kanarya yemi ver onu daha kolay kırar ve öğrenir.

yavrular büyüdüğünde yuvadan kafalarını uzatıp anne babadan yem isterler anne baba da artık yuvaya sık girmez kafasını uzatana veya delikden yem verir.yavrular anne babaya gitmek için kafesden çıkarlar artık yuvaya girmedikleri için onlar gitmeye çalışır.takip edeceksin yuvadan atlayan yavrular yem kırmayı öğrendiklerini gördüğün zaman ayıracaksın onu

Valla bir acayip durum o kadan sesleri rahatsız ediyor
Ama ayri yuvadalar sesleri hiç çıkmıyor :)

Samsun Galaxy S3 Mini Cihazından TapaTalk Kullanarak Gönderildi.

Yem kıramaz ve büyük ihtimal ölür bence sese razı ol en fazla 3-5 güne kendi atlar. Babanın yem kırmayı öğretmeside 4 gün civarı sürer. İlla çıkaracam diyosanda kanarya yemi ver onu daha kolay kırar ve öğrenir.
Ermann bey yuvayadan aldim artık yuvaya koymasam onun yerine ab301 dediği gibi kanarya yemi aldirttim birde kabuksuz yem alip karıştirip versem sıkıntı olur mu

Ermann bey yuvayadan aldim artık yuvaya koymasam onun yerine ab301 dediği gibi kanarya yemi aldirttim birde kabuksuz yem alip karıştirip versem sıkıntı olur mu

normal yeme kanarya yemi karıştır oranı fazla olsun kafesde tabana dök tünek olmasın yavrular yiyormu bakarsın gözlemlersin

Geri