petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru Muhabbet Kuşları Yuvbadan Çıkarma Zamanı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak Bilici tarafından 5 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Burak Bilici
    Gizli

İyi Ramazanlar Arkadaşlar,
    Benim 3 Adet Yavru Muhabbet Kuşum Var Yaklaşık Olarak 25 Günü Geçti Hepside.
    Yanlız En büyükleri kafasını yuvadan çıkarıyor ara ara çok bağırıyor bir süre sonra rahatsız edici oluyor. bende yuvadan aldım ses kesildi.
    Acaba Bir Sıkıntı Olurmu Bir Ayı Tamamlamadan ?
    Normalde Yavruları Yuvadan Ne Zaman Çıkarmalıyız ?
    Yavruları Yuvadan Dışarı Çıkardıgım Zaman Sanki Karanlık Bölge veya saklaacak yer arıyolar. kafalarını bir yerleresokmaya çalışıyolar bu neye delalettir.

#1 Burak Bilici, 5 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Temmuz 2014
  2. t.ert08

t.ert08 New Member

Beğenileri:
    0
    Normalde 32-33.günde yavru yuvadan atlıyor.Yani suan erken acaba aç mı ondan mı bagırıyor?bi kursagına bakın boş mu dolu mu

3. Burak Bilici
    Gizli

Hocam çok bağıranın kursağı boşmuş

4. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    O bağırınca anne babanın doyurması lazım yoksa sıkıntı.yuvadanda kendi çıkar sen müdahale etme.

#4 ab301, 5 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 5 Temmuz 2014
  5. Burak Bilici
    Gizli

Hocam sesi aşırı derecede rahatsız ediyor bir süre sonra baş agirtiyor.

6. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    O ses normaldede olur ama doyunca keser. Oturma odasında mümkün değil beslenmez sesten ötürü.

7. Burak Bilici
    Gizli

Normalde kaç gün sonra yuvadan çıkarmak lazım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:08 -->-> Daha önceki mesaj 14:06 --

En küçük yavrum. Yuvalikdan aldim ayrı kafese kafesin içine yem attim yemleri yemeye çalışıyor

8. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    32-33 günlükken kendi çıkar. Benim bitane 32 lik var girip çıkmaya başladı bugün. Yuvadan çıktıktan sonra babanın kesin yanında olması lazım yem kırmayı öğretcek baba yoksa ölme ihtimali var.
    Bu yakışıklı kaç günlük

#8 ab301, 5 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 5 Temmuz 2014
  9. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    yavrular kendi çıkıyor yuvadan tabi çıkınca yem yemeyi öğrenmesi için tabana yem dökebilirsiniz anne babası yerden yem yerler ve yavrularda ona bakarak öğrenir aspur dediğimiz kanarya yeminden de koyun onu yemeleri daha kolay oluyor

10. Burak Bilici
    Gizli

Yemleri aliyolar kiriyolarmi bilmiyorum kabuksuz yem alicam kabuklu yemle karıştırıp vereyim mi şuan ayri kafesteler hiç sesleri çıkmıyor
    Erken çıkarınca birsey olur muki

11. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yem kıramaz ve büyük ihtimal ölür bence sese razı ol en fazla 3-5 güne kendi atlar. Babanın yem kırmayı öğretmeside 4 gün civarı sürer. İlla çıkaracam diyosanda kanarya yemi ver onu daha kolay kırar ve öğrenir.

12. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    yavrular büyüdüğünde yuvadan kafalarını uzatıp anne babadan yem isterler anne baba da artık yuvaya sık girmez kafasını uzatana veya delikden yem verir.yavrular anne babaya gitmek için kafesden çıkarlar artık yuvaya girmedikleri için onlar gitmeye çalışır.takip edeceksin yuvadan atlayan yavrular yem kırmayı öğrendiklerini gördüğün zaman ayıracaksın onu

13. Burak Bilici
    Gizli

Valla bir acayip durum o kadan sesleri rahatsız ediyor
    Ama ayri yuvadalar sesleri hiç çıkmıyor :)

Samsun Galaxy S3 Mini Cihazından TapaTalk Kullanarak Gönderildi.

14. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    anne babasını görünce ses yapıyorlar yem istiyorlar

15. Burak Bilici
    Gizli

Ermann bey yuvayadan aldim artık yuvaya koymasam onun yerine ab301 dediği gibi kanarya yemi aldirttim birde kabuksuz yem alip karıştirip versem sıkıntı olur mu

Samsun Galaxy S3 Mini Cihazından TapaTalk Kullanarak Gönderildi.

16. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    normal yeme kanarya yemi karıştır oranı fazla olsun kafesde tabana dök tünek olmasın yavrular yiyormu bakarsın gözlemlersin

Sayfayı Paylaş