petshop

yavru muhabbet kuşu alacağım (1.5-2 aylık) eve nasıl getirmeliyim

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve Murat Doğan tarafından 10 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Murat Doğan

Arkadaşlar yavru muhabbet kuşu alacağım 1.5 2 aylık eve kutudamı getirmeliyim kafestemi kafeste araba üşütürmu ?

2. Egecan AF

Egecan AF New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Merhabalar. Kutuda eve gelirken korkabilir :) genellikle kuşçular kutuya koyarak verirler fakat ben buna karşıyım. :)

En iyisi kafes ile getirmektir. Çok üşüyeceğini zannetmiyorum dolaştırmadan hemen arabaya koyarak eve götürün derim :)

Arabada klima açmayın açarsanızda tam önüne koymayın kuşlarınızı :)

Şimdiden hayırlı olsun :) ilk defa alıyorsunuz sanırım :)

3. Murat Doğan

3 kuşum :) ama diğerleri alışmadı bende çok ilgilenmedim ama bu alcağım kuşa önem veriyorum kuş yeni doğduğundan beri 1 aylık olup almayı bekliyordum şuan 40 günlük olmuş cumartesi alıcam inş. :D

4. KORDON

KORDON Active Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    3
    Gecis mevsimindeyiz. Kutuya koyun. Geneli boyle yapiyor ve bir sorun teskil etmiyor.

5. Rassien

Rassien Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    30
    peki yem yiyebiliyormu yem kırmayı öğrenmiş mi

6. Murat Doğan

öğrenmiş tabi nerdeyse 1.5 aylık birde kafesine aynasız bir oyuncak koymalımıyım öğrenciyim okullarda başlıyor

7. Rassien

Platin Üye

Beğenileri:
    30
    bende öğrenciyim okuldayken sıkılmaması için kafeste bir salıncak 1 tane oyuncak var sıkılmaz herhalde sizde koyun oyuncak sıkılmasın:)

8. Murat Doğan

kuşune zaman salmalıyım bazıları 1 ay sonra diyor bazıları 2 gün sonra diyor bazıları ilk günden salın diyor ben ne yapmalıyım

#8 Murat Doğan, 10 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 10 Eylül 2014
  9. Rassien

Platin Üye

Beğenileri:
    30
    2 - 3 hafta kadar kafeste kalsın sizde bu süreçte kafesin yanına elinizi koyun ani hareketler yapmayın ksısık sesle konuşun kuşunuzla kafesin içine yavaşça parmağınızı sokun gelirse kolay olcak gelmesse 1 hafta sonra tekrart dene böylelikle eline de gelmiş olur

Sayfayı Paylaş