Karadeniz Pet

yavru muhabbet kuşu alacağım (1.5-2 aylık) eve nasıl getirmeliyim

• Konbuyu başlatan Murat Doğan
  • Başlangıç tarihi
M

Murat Doğan

Guest
Arkadaşlar yavru muhabbet kuşu alacağım 1.5 2 aylık eve kutudamı getirmeliyim kafestemi kafeste araba üşütürmu ?

Merhabalar. Kutuda eve gelirken korkabilir :) genellikle kuşçular kutuya koyarak verirler fakat ben buna karşıyım. :)

En iyisi kafes ile getirmektir. Çok üşüyeceğini zannetmiyorum dolaştırmadan hemen arabaya koyarak eve götürün derim :)

Arabada klima açmayın açarsanızda tam önüne koymayın kuşlarınızı :)

Şimdiden hayırlı olsun :) ilk defa alıyorsunuz sanırım :)

3 kuşum :) ama diğerleri alışmadı bende çok ilgilenmedim ama bu alcağım kuşa önem veriyorum kuş yeni doğduğundan beri 1 aylık olup almayı bekliyordum şuan 40 günlük olmuş cumartesi alıcam inş. :D

Gecis mevsimindeyiz. Kutuya koyun. Geneli boyle yapiyor ve bir sorun teskil etmiyor.

peki yem yiyebiliyormu yem kırmayı öğrenmiş mi

öğrenmiş tabi nerdeyse 1.5 aylık birde kafesine aynasız bir oyuncak koymalımıyım öğrenciyim okullarda başlıyor

öğrenmiş tabi nerdeyse 1.5 aylık birde kafesine aynasız bir oyuncak koymalımıyım öğrenciyim okullarda başlıyor

bende öğrenciyim okuldayken sıkılmaması için kafeste bir salıncak 1 tane oyuncak var sıkılmaz herhalde sizde koyun oyuncak sıkılmasın:)

kuşune zaman salmalıyım bazıları 1 ay sonra diyor bazıları 2 gün sonra diyor bazıları ilk günden salın diyor ben ne yapmalıyım

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuşune zaman salmalıyım bazıları 1 ay sonra diyor bazıları 2 gün sonra diyor bazıları ilk günden salın diyor ben ne yapmalıyım

2 - 3 hafta kadar kafeste kalsın sizde bu süreçte kafesin yanına elinizi koyun ani hareketler yapmayın ksısık sesle konuşun kuşunuzla kafesin içine yavaşça parmağınızı sokun gelirse kolay olcak gelmesse 1 hafta sonra tekrart dene böylelikle eline de gelmiş olur