petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru Muhabbet Kuşu baba sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tahir Uzpak tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Tahir Uzpak

Merhaba arkadaşlar, benim 4 haftalık iki tane yavru muhabbet kuşum var yuvalıktan bugün yeni çıktı birisi :) Şuan için bir sorun gözükmüyor ancak bundan sonrasında ne yapacağım hakkında pek fikrim yok baba devamlı yavrunun üzerine çıkıyor bilmiyorum sanırım yem kırmasını öğretiyor veya besliyor bu evreden sonra ne yapmam lazım?

2. Tevfik AKTUNÇ

Hocam erkek veya dişi kuşunuzun yaptıklarını incelerseniz "birazdan bu kuşları bunlar katledecek dersiniz" bence fazla incelemeyin derim :) Bir sorun da olacağını zannetmiyorum ;)

3. Tahir Uzpak

Valla hocam 3,5 atıyorum desem yeridir :) çok fena üstüne çıkıyor dövüyor sanki bilmiyorum önceki yavrularım öldü :( bunlar öyle olmasın istiyorum.

4. armand0

armand0 Guest

Yavruyu kontrol ettinizmi yem kırmayı öğrendiyse alabilirsiniz veya babayı ayırın

5. Tahir Uzpak

Bugun daha yeni çıktı yem yemeye çalışıyor ama öğrenmedi sanırım..

6. armand0

armand0 Guest

Ozaman dikkat etmeniz lazım çnkü baba döverse vurduğu yerlerde kellik olabilir çok aşırı kavga yoksa kalsın ama iş kötüye giderse ayırın

7. Tahir Uzpak

Valla yem vermeye çalışırken baya hırpalıyor.

8. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    zaten öyle olucak hırpalama dediğiniz şey gagasını ileri geri götürerek yavusuna yem yedirmekse bu normaldir

9. Tahir Uzpak

Pek bilmiyorum ama hadi hayırlısı girdik bir yola ALLAH sonumuzu hayır etsin.

10. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kafes tabanına akdarı veya daldarı koy ki yavrular bian önce yem kırmayı öğrensin. 2 gün kadar tabandan yem kırmayı öğrenmesi için beklet , daha sonra ayırırsın.

11. Tahir Uzpak

Nerden alabilirim hocam?

12. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Benim sorunum ise şöyle yavru yuvadan atladı ne anne ne baba ilgilenyorr bende attım yuvaya geri 29 günlük bidaha atlamadı kerata anne yuvada bakıyor tekrar atlarsa diye soyulmuş yem aldım başka ne yapabilirim

13. Tahir Uzpak

Ya o değilde bu seferde annede sıkıntı var kuşu çok fena gagalıyor kafası kanıyacak nerdeyse..

14. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

sizin gözlemlerinizden rahatsiz olabilirler. diye düşüyorum. kafesi kucukse buyutun. derim geceleri 22 de uyutun en fazla kuşlari...

15. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Söylediklerim yem zaten , her petshopta olur..

16. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Genelde erkek yavruyu dövmez ama üzerine çıkıyorsa erkeğiniz çok kızgındır yavruyla çiftleşmeye çalışıyordur.

17. Tahir Uzpak

Şuanda üzerine çıkmayı bıraktı hocam besliyor.. Ancak kuşlarda daha yem kıramıyor sanırım ağzına alıyor yemi ve geri düşüyor.

18. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    öyle öyle öğrenecek. bazen de kırmadan yutarlar yemi. akdarı al onu daha kolay kırıyorlar.

19. Tahir Uzpak

Akdarı aldım koydum zaten hocam :) teşekkür ederim ilginizden dolayı.. Babada besliyor ama bakalım ne olacak.

Suyunu falan nasıl koymayalım neyle koyaym hocam?

20. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Ağzı geniş suluklar var onlardan al kafesin içine tabana tellerden tuttur.

Sayfayı Paylaş