Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet Kuşu baba sorunu

• Konbuyu başlatan Tahir Uzpak
  • Başlangıç tarihi
T

Tahir Uzpak

Guest
Merhaba arkadaşlar, benim 4 haftalık iki tane yavru muhabbet kuşum var yuvalıktan bugün yeni çıktı birisi :) Şuan için bir sorun gözükmüyor ancak bundan sonrasında ne yapacağım hakkında pek fikrim yok baba devamlı yavrunun üzerine çıkıyor bilmiyorum sanırım yem kırmasını öğretiyor veya besliyor bu evreden sonra ne yapmam lazım?

Hocam erkek veya dişi kuşunuzun yaptıklarını incelerseniz "birazdan bu kuşları bunlar katledecek dersiniz" bence fazla incelemeyin derim :) Bir sorun da olacağını zannetmiyorum ;)

Hocam erkek veya dişi kuşunuzun yaptıklarını incelerseniz "birazdan bu kuşları bunlar katledecek dersiniz" bence fazla incelemeyin derim :) Bir sorun da olacağını zannetmiyorum ;)

Valla hocam 3,5 atıyorum desem yeridir :) çok fena üstüne çıkıyor dövüyor sanki bilmiyorum önceki yavrularım öldü :( bunlar öyle olmasın istiyorum.

Yavruyu kontrol ettinizmi yem kırmayı öğrendiyse alabilirsiniz veya babayı ayırın

zaten öyle olucak hırpalama dediğiniz şey gagasını ileri geri götürerek yavusuna yem yedirmekse bu normaldir

Kafes tabanına akdarı veya daldarı koy ki yavrular bian önce yem kırmayı öğrensin. 2 gün kadar tabandan yem kırmayı öğrenmesi için beklet , daha sonra ayırırsın.

Benim sorunum ise şöyle yavru yuvadan atladı ne anne ne baba ilgilenyorr bende attım yuvaya geri 29 günlük bidaha atlamadı kerata anne yuvada bakıyor tekrar atlarsa diye soyulmuş yem aldım başka ne yapabilirim

Ya o değilde bu seferde annede sıkıntı var kuşu çok fena gagalıyor kafası kanıyacak nerdeyse..

sizin gözlemlerinizden rahatsiz olabilirler. diye düşüyorum. kafesi kucukse buyutun. derim geceleri 22 de uyutun en fazla kuşlari...

Söylediklerim yem zaten , her petshopta olur..

Genelde erkek yavruyu dövmez ama üzerine çıkıyorsa erkeğiniz çok kızgındır yavruyla çiftleşmeye çalışıyordur.

Genelde erkek yavruyu dövmez ama üzerine çıkıyorsa erkeğiniz çok kızgındır yavruyla çiftleşmeye çalışıyordur.

Şuanda üzerine çıkmayı bıraktı hocam besliyor.. Ancak kuşlarda daha yem kıramıyor sanırım ağzına alıyor yemi ve geri düşüyor.

öyle öyle öğrenecek. bazen de kırmadan yutarlar yemi. akdarı al onu daha kolay kırıyorlar.

Ağzı geniş suluklar var onlardan al kafesin içine tabana tellerden tuttur.

Geri