petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru muhabbet kuşu bakımı nasıl olmalı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve AtakanAkbaba tarafından 15 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. AtakanAkbaba
    Gizli

Daha yavru dün yumurtadan çıktı benim gözüme sanki erken çıkmış gibi göründü gagası açılmıyor yani bu normalmidir bir yerde aç yavru 1-2 gün yaşar diye okudum ve panikledim gagası daha sonramı açılıcak o sırada aç mı kalıcak yada nasıl besleyeceğiz yardımcı olursanız sevinirim ?

2. saricka

saricka New Member

Beğenileri:
    0
    annesi nerde?

3. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    yuvalık tabanında saman mı kullanıyorsunuz ? yumurtadıkları tarihleri kaydetseydiniz keşke erken olup olmadığını anlardınız.

4. AtakanAkbaba
    Gizli

Annesini kafesin resimlerini çekmek için çıkardım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:06 -->-> Daha önceki mesaj 20:04 --

2 hafta önce yumurtladı ama ben daha amatör olduğum için doğar doğmaz gagası açılırmı bilmiyorum yani endişeleniyorum.Ben ilk başta talaş koydum dışarı attı daha sonra saman koydum köy yumurtası satılan yerlerde oluyor genelde bunu sevdi yani.

#4 AtakanAkbaba, 15 Aralık 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Aralık 2014
  5. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Kuluçka süreleri 18 ile 21 gün arasındadır ilk yumurtladığı tarihi net bilirseniz daha iyi hesaplayabilirsiniz.

6. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    birdahaki sefer yumurtlama tarihlerini kaydedersin, şuan için senin yapabileceğin bir şey yok. kuşları fazla ürkütme yarın bir bakalım yavrunun kursağı dolumu, doluysa sorun yok dolu değilse allah rahmet eylesin...

7. saricka

saricka New Member

Beğenileri:
    0
    annesi besler onu kuslari fazla rahatsiz etmeyin bence

8. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Aynen fazla rahatsız etme ele kesinlikle alma. Annesi yavruyu terk edebilir ve kuluçkayı sonlandırabilir. Sadece günde sabah akşam yada 1 defa olmak üzere şöyle kısa bir kontrol edip hemen geri kapayın.

Sayfayı Paylaş