Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşu bakımı nasıl olmalı ?

• Konbuyu başlatan AtakanAkbaba
  • Başlangıç tarihi
A

AtakanAkbaba

Guest
Daha yavru dün yumurtadan çıktı benim gözüme sanki erken çıkmış gibi göründü gagası açılmıyor yani bu normalmidir bir yerde aç yavru 1-2 gün yaşar diye okudum ve panikledim gagası daha sonramı açılıcak o sırada aç mı kalıcak yada nasıl besleyeceğiz yardımcı olursanız sevinirim ?

Daha yavru dün yumurtadan çıktı benim gözüme sanki erken çıkmış gibi göründü gagası açılmıyor yani bu normalmidir bir yerde aç yavru 1-2 gün yaşar diye okudum ve panikledim gagası daha sonramı açılıcak o sırada aç mı kalıcak yada nasıl besleyeceğiz yardımcı olursanız sevinirim ?

annesi nerde?

yuvalık tabanında saman mı kullanıyorsunuz ? yumurtadıkları tarihleri kaydetseydiniz keşke erken olup olmadığını anlardınız.

Annesini kafesin resimlerini çekmek için çıkardım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:06 -->-> Daha önceki mesaj 20:04 --

yuvalık tabanında saman mı kullanıyorsunuz ? yumurtadıkları tarihleri kaydetseydiniz keşke erken olup olmadığını anlardınız.
2 hafta önce yumurtladı ama ben daha amatör olduğum için doğar doğmaz gagası açılırmı bilmiyorum yani endişeleniyorum.Ben ilk başta talaş koydum dışarı attı daha sonra saman koydum köy yumurtası satılan yerlerde oluyor genelde bunu sevdi yani.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Annesini kafesin resimlerini çekmek için çıkardım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:06 -->-> Daha önceki mesaj 20:04 --

2 hafta önce yumurtladı ama ben daha amatör olduğum için doğar doğmaz gagası açılırmı bilmiyorum yani endişeleniyorum

Kuluçka süreleri 18 ile 21 gün arasındadır ilk yumurtladığı tarihi net bilirseniz daha iyi hesaplayabilirsiniz.

birdahaki sefer yumurtlama tarihlerini kaydedersin, şuan için senin yapabileceğin bir şey yok. kuşları fazla ürkütme yarın bir bakalım yavrunun kursağı dolumu, doluysa sorun yok dolu değilse allah rahmet eylesin...

annesi besler onu kuslari fazla rahatsiz etmeyin bence

Aynen fazla rahatsız etme ele kesinlikle alma. Annesi yavruyu terk edebilir ve kuluçkayı sonlandırabilir. Sadece günde sabah akşam yada 1 defa olmak üzere şöyle kısa bir kontrol edip hemen geri kapayın.

Geri