Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşu besleme

Ozlemsengl

Yeni Üye
Merhabalar
Kuşlarımın ikinci kuluçkasından sonunda dün bir bebekleri oldu.fakat anne veya.baba beslemedigi için ben beslemek zorunda kaldım. Mısır ununu sütle karistirip verdim bir damlada vitamin. Ilk gün iyiydi ertesi gun beslerken elimde öldü çok acı bisey anlatamam. Neyi yanlış yaptım bilmiyorum. Lütfen yardımcı olun

Merhabalar
Kuşlarımın ikinci kuluçkasından sonunda dün bir bebekleri oldu.fakat anne veya.baba beslemedigi için ben beslemek zorunda kaldım. Mısır ununu sütle karistirip verdim bir damlada vitamin. Ilk gün iyiydi ertesi gun beslerken elimde öldü çok acı bisey anlatamam. Neyi yanlış yaptım bilmiyorum. Lütfen yardımcı olun
Elle besleme mamalarından da verebilirsinzi fakat ben genelde bebekler için olan toz mamaları kullanıyorum annesinin ilk günlerde beslemediği mubişlerim için. Zaten kısa süre sonra anne yavrusunu beslemeyi öğrenir, büyük ihtimalle tecrübesizliğinden kaynaklanmıştır. Burnuna kaçırmış olabilirsiniz, nefes alamamış olabilir. Fakat kursağını boş gördüğünüz zaman çoğu zaman beslemelisiniz. Uzun süre beklemeniz besleseniz dahi yavrunun gücünü kaybetmesine neden olacaktır dolayısı ile kayıplar yaşanır. İçeride anne ve baba ezmiş de olabilir. Yuvalığınız da folluk ve talaş var mı?

Iki saatte bir besledim.gecede besledim. Folluk var .elime aldigimda canlıydı. Beslemeye başladıktan bi süre sonra öldü. Yani burnunu tıkadıysam ben öldürmüş oldum

yok öyle düşünme nasip , ama süt muhabbetler için zararlı süt karıştırmayın , ayhan abi var tecrübeli onun youtube da videosu var yumurta sarısı ve mısır ununu karıştırıp veriyordu

Iki saatte bir besledim.gecede besledim. Folluk var .elime aldigimda canlıydı. Beslemeye başladıktan bi süre sonra öldü. Yani burnunu tıkadıysam ben öldürmüş oldum
Mamanın ısısı önemlidir ılık olması yeterli gelir, burnuna kaçırmadan ilk doğan bebeklere kürdan yardımıyla gagası uyarılarak verilir. Onun dışında ben tekrardan hazır toz mamaları tavsiye edebilirim hero baby gibi, bu pirinç unu karışımı ile de olur mısır unu ile de. Ayrıca ecel geldiği takdirde saniyesi şaşmaz. Bir dahakine daha dikkatli olursunuz, üzülmeyin.

Geri