Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet Kuşu Göz Çevresi Mantar Tedavi Tavsiyesi

Fearmert

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba.
3,5 Aylık yavru muhabbet kuşum var. kuşumun göz çevresinde yeni yeni tüyleri göz etrafında sünger görünümü aldı. kaşıntı ile beraber sağ göz altı çevresinin şiştiğini fark ettim. ertesi gün diğer gözününde tüylerinin seyrekleştiğini gözlemledim. Bağışıklık sisteminin düşük olduğundan dışkıya basıp gözünü kaşıması sonucu mantara yakalandıgını düşünüyorum. fakat gaga ve ayaklarında herhangi bir anormallik yok. kuşun durumu ruh halide normal.

Şuana kadar Tünek ve kafes aksesuarlarını hergün yıkayıp temizliyorum. Göz çevresine günde birkere çay ile pansuman yapmaktayım. Gentagut Göz Damlası günde 1 kere iki damla ve Terramycin göz kremini ise geceleri sürmekteyim. Tedavi için alternatif başka çözüm yolları varmıdır? Ne gibi tedavi yöntemi izlemeliyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Oncelikle kusun mantar oldugundan emin olmak gerek siz gozde sislik oldugunuda belirtmissiniz. Hastaligindan emin degilseniz tedavi uygulamak mantikli degil... Once kusun rahatsiz oldugu bolgeyi fotograflayip buraya koyun bakalim.

Mantar tedavisi : eczaneden 1 adet kucuk boy troysd krem ve oksijenli su alin ikisinin 10 tl bi fiyati var. Mantarli bolgeyi kulak cubugu ve oksijenli su kullanarak temizleyin. Temizledikten sonra manyarli bolgeye troysd mamtar kremini surun. Sabah aksam yeterlidir. Duzenli uygulanirsa 3 4 gune etkisi gorulur. Merhemden sonra kus kendini kafese surtebilir kasintidan dolayi bu normaldir. Ayrica mantar kremini kusun ayaklarinada surmenizi oneririm yayilmamasi amaciyla...

Geri