petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavru muhabbet kuşu için yardım...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve dentgirl tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. dentgirl

dentgirl New Member

Beğenileri:
    0
    merhabalar. ben yavru bir muhabbet kuşu almak istiyorum. bulunduğum ilde bir tane istediğim gibi buldum yanlız kuşun poposundaki tüyler dökülmüş. satan adam kuşun daha tüneğe çıkamadığı için sürtünmeden dolayı döküldüğünü söylüyor aynı zamanda kuş birazda pis kalmış tahminimce kuş yaklaşık 30-40 günlük.yemini kendi kendine yiyebildiğinden de emin olamadım. sorum şu yavru kuşun poposundaki açıklık gerçekten sürtünmeden ve hijyen eksikliğinden olabilir mi yoksa hasta olma ihtimali daha mı yüksektir? birde benim bu kuşu aldığımı düşünürsek beslenmesine ne gibi yardımcı olabilirim? şimdiden teşekkür ederim.....

2. kartall82

kartall82 Guest

sürtünmeden olabilmesi için hiç tüneğe çıkmamış olması gerekiyor ayrıca kuşun hasta olma ihtimali ve tüyde olma ihtimalide var benim size tafsiyem kuşu p.shoptan almaktansa üretici yada hobiciden almanızdır alırkende kuşun hareketli ve bakımlı olmasına özen gösterin kuşu almadan önce en az 10 dk uzaktan kontrol edin ona göre alın

beslenmesi içinde mama verebilirsin extra vitaminler

#2 kartall82, 31 Ocak 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 31 Ocak 2014
  3. dentgirl

dentgirl New Member

Beğenileri:
    0
    cevabınız için teşekkürler. bulunduğum ilde ne yazıkkı imkanlarım biraz bu konuda kısıtlı :( kuşlardan anlayan bir veteriner hekim bile bulamıyorum. pet shopçular desen zaten 2 tane var onlarda benden daha az şey biliyorlar. ailecek muhabbet kuşlarını çok seviyoruz ama elimiz kolumuz bağlı anlayacağınız :(

4. kartall82

kartall82 Guest

çevre semtlerde felandamı yok iyice araştırdınız mı ? cünkü bazı petshop cular kendilerini cok akıllı sanıp ona göre fiyat ve tarife uyguluyorlar birşey alırkende çingene gibi pazarlık yapmalısınız o zaman

5. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Mutlaka uretim yapan birileri vardir biraz cevrede arastirin bulursunuz

6. dentgirl

dentgirl New Member

Beğenileri:
    0
    malesef yok :( bu gidişle ben üretime geçeceğim benim bir muhabbet kuşum var henüz ergenliğe girmediği için beklemedeyiz :)
    http://i.hizliresim.com/KZYNy0.jpg tanıştırayım kendileri benim bademim olurlar...

7. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Erzurumda var dı sanırım. O arkadaşlardan alabilirsiniz.

8. dentgirl

dentgirl New Member

Beğenileri:
    0
    yolum erzuruma pek düşmüyor o yüzden imkanlarım kısıtlı zaten. birde havalar soğuk olduğu için hayvanı üşütmekten korkuyorum yolda. artık bahara doğru daha rahat ederiz herhalde.

Sayfayı Paylaş