Karadeniz Pet

yavru muhabbet kuşu için yardım...

dentgirl

Yeni Üye
merhabalar. ben yavru bir muhabbet kuşu almak istiyorum. bulunduğum ilde bir tane istediğim gibi buldum yanlız kuşun poposundaki tüyler dökülmüş. satan adam kuşun daha tüneğe çıkamadığı için sürtünmeden dolayı döküldüğünü söylüyor aynı zamanda kuş birazda pis kalmış tahminimce kuş yaklaşık 30-40 günlük.yemini kendi kendine yiyebildiğinden de emin olamadım. sorum şu yavru kuşun poposundaki açıklık gerçekten sürtünmeden ve hijyen eksikliğinden olabilir mi yoksa hasta olma ihtimali daha mı yüksektir? birde benim bu kuşu aldığımı düşünürsek beslenmesine ne gibi yardımcı olabilirim? şimdiden teşekkür ederim.....

sürtünmeden olabilmesi için hiç tüneğe çıkmamış olması gerekiyor ayrıca kuşun hasta olma ihtimali ve tüyde olma ihtimalide var benim size tafsiyem kuşu p.shoptan almaktansa üretici yada hobiciden almanızdır alırkende kuşun hareketli ve bakımlı olmasına özen gösterin kuşu almadan önce en az 10 dk uzaktan kontrol edin ona göre alın

beslenmesi içinde mama verebilirsin extra vitaminler

Moderatör tarafında düzenlendi:
cevabınız için teşekkürler. bulunduğum ilde ne yazıkkı imkanlarım biraz bu konuda kısıtlı :( kuşlardan anlayan bir veteriner hekim bile bulamıyorum. pet shopçular desen zaten 2 tane var onlarda benden daha az şey biliyorlar. ailecek muhabbet kuşlarını çok seviyoruz ama elimiz kolumuz bağlı anlayacağınız :(

çevre semtlerde felandamı yok iyice araştırdınız mı ? cünkü bazı petshop cular kendilerini cok akıllı sanıp ona göre fiyat ve tarife uyguluyorlar birşey alırkende çingene gibi pazarlık yapmalısınız o zaman

Erzurumda var dı sanırım. O arkadaşlardan alabilirsiniz.

yolum erzuruma pek düşmüyor o yüzden imkanlarım kısıtlı zaten. birde havalar soğuk olduğu için hayvanı üşütmekten korkuyorum yolda. artık bahara doğru daha rahat ederiz herhalde.

Geri