Karadeniz Pet

yavru muhabbet kuşu RRR

R.MANTARCI

Paylaşımcı Üye
yeni bir yavru muhabbet kuşu aldım petşopcu kendi yetiştirdiği ,daha 30veya 45 günlük dedi.yem az kırabiliyor,kendini sevdiriyor,yavruya kuş kumu koyma dedi neyapmam lazım,yumurta sarısını kafesin dibine koydum doğrumu. nasıl beslemem lazım arkadaşlar.daha acemiyiz bu konuda

yavru muhabbetlerin kafes tabanındaki ızgarayı çokartıp yemi de yumurta mamasını da yere serpin bir hafta sonra yemlik takarsınız. sitede bu konuyla ilgili pek çok yazı mevcut.

petşopcu kuş kumu verme dedi. neyapayım .vereyimmi? verilmezse ne zaman verebilirim?

kuş kumunu koysanızda hemen yiyecek diye birşey yok kendisi yemek isterse ihtiyacı olursa yer

birde konuşturma eğitimlerine başladım .ancak yan daireden muhabbet sesi geliyor.yavru duyunca ciyak ciyak bağırıyor.eğitime yan dairedeki kuş sesinin zararı olurmu?

zararı olmaz yanında olmasın yeter kuş sesine cevap vermesi normaldir

merak ettiğim bir konuda gagadaki siyahlık kuşun kaç aylık olduğunu gösterir?kafadaki çizgiler biraz geride benim muhabbetin petşopçu 40 günlük falan demişti

gagasının siyah olması yavru olduğunu gösterir

gagası siyahsa 40 gunluktur doğrudur yani
kuş kumu yavrularada verilmesi gerekir diye birşey yok daha yem kırmayı yeni öğreniyor diyosun biraz büyüsün verirsin
saygılar

Ben benim 40 gunluk yavrunun kafesine kucuk askili bir kap ile kus kumu koydum ve gelip gittikce baktigimda karistirmis, kurcalamis yemis biraz. Bi zarari oldugunu dusunmuyorum. Sonucta kati yem yemeye basladi andan itibaren kuma ihtiyaci olacaktir.

Arkadaslar ne yalan soyleyim, sozum meclisten disari ama pet shopculara zerre kadar guvenim yok. Soylediklerinin, tecrubemle sabit, faydasindan cok zarari oluyor. Yani tabi hepsi bir olacak diye birsey yok. Iyileri de vardir mutlaka.

Kuş kumu ielrleyen zamanda çok öenmli
Kuşun yediklerini sindirmesi için gerekli olan bi malzeme
Balik kemigi de koyun kafese bu da önemlidir

Pet shoplara güvenmiyoruz aynen
Sebebini aşagidaki linklerden inceleyin lütfen arkadaşim
Bilinmesi gerekiyor çünkü

Kuşunuza uzun ömür diliyorum ve mutlu bir ömür:)

Kuş kumu koymayın sindirime yararlı olduğu bir efsaneden ibaret. Googla papağan beslenme yazın ayrıntılı yazılar bulacaksınız. Kendi yeminden ek olarak meyve sebze vermeyi de ihmal etmeyin

kuş kumu bazı durumlar sonucu vermeni öneririm (bununla ilgili detaylı bir yazı yazacağım) bunun dışında dal darı al ve onu koy tabanına kafesin.. normal darıya göre daha küçük ve yumuşak olduğundan kolaylıkla kırabilir ve ayrıca yem kırmayı da öğrenir

Benim kusumda kum kullanmamistik uzun sure
Sonrasinda sindirim problemleri cekti
Hekimin bize dedigi mutlaka kum olsun yemlerin icinde...
Kursak doluydu artik bi ara iki gun yem verdirmedi sadece kum ve meyve sebze yedirdi veteriner
Yani kum olmasi gereken bisey yasadik gorduk

Geri