Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşu uçma eğitimi

grkn2641

Yeni Üye
Muhabbet kuşum Paşa 2 aylık.Aldığımda 1 aylıktı bu sitede okuduğum alıştırma eğitimlerini kuşuma uyguladım.Şuan bana alışmış durumda benden kaçmıyor kafesi açtığımda elime geliyor ve elimden yem yemeyede alıştı.Hergün kafesten çıkarıp kanat çırpmasını uçmasını sağlamaya çalışıyorum.Koltuğun üstüne falan bıraktığımda bisüre sonra atlayıp yere yanıma geliyor kanat çırparak.Kafesin kapısını açtığımda çnüne sandelye koyuyorum üzerine birazda yem kafesin kapısından atlayıp sandalyenin üzerine geliyor.Bisüre sonra kafesine geri giriyor.Yanında olduğum sürece kafesin kapısını açık bırakmaya çalışıyorum.Benim sormak istediğim mesela yerdeyken koltuğun üzerine uçamıyor yani yerden yükseğe doğru uçamıyor.Yüksek bir yerden aşağı uçabiliyor ama.Demek istediğim tam olarak uçabilmesi için benim vermem gerekn eğitim yada uygulama varmı.Yoksa zamanla kendisi tam olarak uçmayı başarabilcek mi? Öğrenmek istediğim bu şimdiden teşekkürler.

kendisi öğrenir :) Siz kanat tüylerini kontrol edin isterseniz. Bir eksiklik yoksa veya kanadında herhangi bir problem yoksa zamanla uçmayada başlar.

Geri