Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet kuşu

hesmoker

Yeni Üye
1.5 aylık bir muhabbet kuşu aldım ısırma huyu falan yok eve geleli 4-5 gün oldu. Darıyı elimle uzattığımda yiyor ama avucumun içerisindeyken yemiyor donup kalıyor elimi yaklaştırdığımda veya dokunduğumda hemen kaçıyor.elime nasıl alıştırabilirim ? 2.sorum ise suluktan su içemiyor üst tarafındaki plastiyi gagalayıp düşürüyor neyapabilirim?
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Avucunuza yem dokup uzunca bi sure onunde bekletmeniz gerekiyor kuslar merakli canlilardir 5-10-15 dk gecer ama yine de yerler bu konuda sabretmeniz lazim. Darinin boyutunu gitgide kisaltarak parmaginiza daha yakin yeme alistirmalari yaptiktan sonra da avuctan yem yedirmeyi yapabilirsiniz ama dedigim gibi eliniz agriyabilir beklemekten. Bir de kus ac degilse de zor olur kusun 2-3 saatligine yeme erisimini kaldirip oyle deneyin. Suluk icinse daha genis agizli seylerde ornegin pet sise kapagi gibi seylerde suyu kusa uzatmayi deneyin eger hic icmiyorsa o sizden gizli iciyordur zaten.

tamamdır teşekkür ederim. Saldım şimdi monitörün üstüne kondu yanına darı koydum kıpırdamadan bekliyor yaklaşınca kaçıyor =D

tamamdır teşekkür ederim. Saldım şimdi monitörün üstüne kondu yanına darı koydum kıpırdamadan bekliyor yaklaşınca kaçıyor =D
şuan o kaçmalar falan çok doğal benimki de aynı yaşta geleli 1.5 hafta oldu sanırım arada elime geliyor arada kaçıyor o zamanla olucak bişey. monitöre konduysa bu çok güzel bişey odayı tanımaya çalışıyodur hiç korkutmadan onu kendi haline bırak varlığına alışsın o kendisi alışır sana içini rahat tut

Geri