Karadeniz Pet

yavru muhabbet kuşum çok sakin

Enes12

Yeni Üye
dün yavru bir muhabbet kuşu aldım ilk gün fazla yormadık 2. gün yani bu gün elimi kafese sokuyorum ne bi kaçma ne bi ısırma hiçbir şey yok. kuyruguna dokunuyorum kafasını tutuyorum gagasını tutuyorum birşey yapsın ama yok çok sakin bi dışarı çıkardım uçtu gitti düştü iyiki çok sert düşmedi bu beslediğim 2. kuş.
MESELA YEMİNİ YEMİYODUM KABINI ÖNÜNDE BEKLETTİM UZUN SÜRE SONRA KAFASINI YEMLİĞE DOĞRU ÇOK HAFİF BASTIRDIM YEMEYE BAŞLADI KAFASINI BASTIRMAMA İZİN VERDİ ÇOK ŞAŞIRDIM VE KUŞ HİÇBİR ŞEYDEN KORKMUYOR GARİP GELİYOR ESKİ KUŞUM HER ŞEYDEN KORKUYORDU ALDIĞIMIZ YERDE HAREKETLİ OLAN KKUŞ ÇOK SAKİN ŞU ANDA NE YAPMALIYIM :(

Korkutmayın ki bu şekilde devam etsin. Benim arayıp da bulamadığım şey. Fakat yeni geldiği için de kendisini garip hissedip böyle davranıyor olabilir. Onların gözünde biz kocaman devleriz, bunu unutmadan hareket edin.

Kuşta hiç tepki yoksa hastalık olabilir.Kuşun resmini ve dışkısının resmini çekip atar mısınız?

Kuşta hiç tepki yoksa hastalık olabilir.Kuşun resmini ve dışkısının resmini çekip atar mısınız?
hasta olduğunu pek sanmıyorum ki dışkısı islah şeklinde ama bu normal yeni geldi yem hiç yemedi ishal olması normal. tepki dediğin şöyle tepki yok korkmuyor hayvan dışarı çıkarınca deli gibi bi oyana bi bu yana uçuo ama bizden hiç korkmuo bunun nedenini merak ettim inşallah hasta değildir

Korkutmayın ki bu şekilde devam etsin. Benim arayıp da bulamadığım şey. Fakat yeni geldiği için de kendisini garip hissedip böyle davranıyor olabilir. Onların gözünde biz kocaman devleriz, bunu unutmadan hareket edin.
korkutmamaya tüm ailecek dikkat ediyoruz böyle kalsın ama biraz hareketlensin istiyorum :)

Anlattıklarınıza göre ben de hasta olacağını sanmıyorum, ama siz yine de kuşun kendisinin ve dışkısının net ve yakından fotoğraflarını koyarsanız ustalar yorum yapabilirler. Henüz küçük ve yeni gelmiş, hemen hareketlenmesini beklemeyin. Önce sizi ve ortamı tanısın. Bütün ailece ilgileniyorsanız sosyal, insancıl bir kuş olur (benimki gibi, kimseye gitmem demiyor). Eğer kendinize alıştırıp eğitmek istiyorsanız tek başınıza ilgilenmenizi tavsiye ederim.

yavru kuşlar genelde çok sakin olurlar. ama sizinki fazla sakinmiş.

Anlattıklarınıza göre ben de hasta olacağını sanmıyorum, ama siz yine de kuşun kendisinin ve dışkısının net ve yakından fotoğraflarını koyarsanız ustalar yorum yapabilirler. Henüz küçük ve yeni gelmiş, hemen hareketlenmesini beklemeyin. Önce sizi ve ortamı tanısın. Bütün ailece ilgileniyorsanız sosyal, insancıl bir kuş olur (benimki gibi, kimseye gitmem demiyor). Eğer kendinize alıştırıp eğitmek istiyorsanız tek başınıza ilgilenmenizi tavsiye ederim.
daha demin dışarı çıkardık çok güzel ve hızlı bir uçuşu var elimize geliyor nereye koyarsak orda duruyor(yani korkmuyor) koyduğuuz yerde almaya çalışınca kenera kenara yürüyor kaçıyor :) çok uysal bi hayvan eli ve insanları seviyor güzel eğitileceğini düşünüyorum sizede öyemi yoksam kötümü olur tam kestiremedim yardımlarınız için saolun

Sürekli ilgilenin ilgisini çekmeye çalışın hafif hafif gıdısını kafasını kulak üstlerini kaşıyın ki size daha çabuk alışsın. bunları yaparkende sürekli konuşun.

Parmağınıza alıştırın, Parmağınızı her uzattığınızda çık diye komut vererek çıkmasını sağlayın. Bir süre sonra komutu öğrenecektir. Mümkün mertebe parmağınıza durmasını sağlayın. Bazı kuşlara bu eğitim verilmediği için parmakta değil de elin üstünde ve kolda dururlar. Sakin kuşların eğitimi çok daha kolaydır. Youtube'da bu konuyla ilgili videoları seyredebilirsiniz

dün yavru bir muhabbet kuşu aldım ilk gün fazla yormadık 2. gün yani bu gün elimi kafese sokuyorum ne bi kaçma ne bi ısırma hiçbir şey yok. kuyruguna dokunuyorum kafasını tutuyorum gagasını tutuyorum birşey yapsın ama yok çok sakin bi dışarı çıkardım uçtu gitti düştü iyiki çok sert düşmedi bu beslediğim 2. kuş.
MESELA YEMİNİ YEMİYODUM KABINI ÖNÜNDE BEKLETTİM UZUN SÜRE SONRA KAFASINI YEMLİĞE DOĞRU ÇOK HAFİF BASTIRDIM YEMEYE BAŞLADI KAFASINI BASTIRMAMA İZİN VERDİ ÇOK ŞAŞIRDIM VE KUŞ HİÇBİR ŞEYDEN KORKMUYOR GARİP GELİYOR ESKİ KUŞUM HER ŞEYDEN KORKUYORDU ALDIĞIMIZ YERDE HAREKETLİ OLAN KKUŞ ÇOK SAKİN ŞU ANDA NE YAPMALIYIM :(
Hiç korkma aynı benimkisi de böyleydi:) kafese elimi sokup yanağını okşuyordum tepkisini ölçmek icin gözlerini kapatıp öyle duruyordu. Sakın ama sakın eline alışana kadar avuçlama. Sabret belli ki senin ki de sıcakkanlı, eline alıştığında avcuna kendi girecek:)

Geri