petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru muhabbet kuşum hakkında bilgi.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve byBrkbzn tarafından 13 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. byBrkbzn

byBrkbzn Guest

Merhaba arkadaşlar.
    Geçen ay komşumuz tatile çıkacakları için muhabbet kuşunu bize emanet etti. Kuş 3 hafta kadar kadar bizde kaldı. Çok haylaz ve tatlıydı. Ailecek çok sevdik ama geldiklerinde geri teslim etmek zorunda kaldık :)

Bizde daha fazla dayanamayıp cuma günü petshoptan yeni bir kuş aldık. Kuşumuz yavru ve erkek (öyle söylendi). Kafese koyduğumuzdan beri ne sesi çıkıyor ne de hareket ediyor. Tüneğe bıraktığım yerde kalıyor :eek: Biraz araştırdım alışma dönemidir diye pek önemsemedim. Hatta getirdiğim akşam yemliğe bile yaklaşmadı. Bende yavrudur diye yemi alıp tek tek önüne bıraktım. Afiyetle yedi :D

Şuan kafes içerisinde;
    Quik junior yavru muhabbet kuşu yemi
    Vitasand mineralli kuş kumu
    Baffling bird kemik gaga taşı
    Ballık kraker

Vitamin vs olaylarına birisine danışmadan girmek istemedim. Petshopcu ne görse vermek istiyordu. Bende bunlardan fazlasını almadım.
    • Cinsi ve yaşı hakkında yorum yapabilir misiniz?
    • İlk kez yavru bir kuş besleyeceğiz. Eğitimi, bakımı için ne tavsiye edersiniz?
    • Eve gelen misafirlerde gözlerinin pörtlek olduğunu söylediler. Yavru olduğundandır dedim ama içime bir kurt düştü. Gözlerinde hastalık mı var acaba?

İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

2. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    kuşunuzun gözlerinde bişey oldugunu düşünmüyorum ama tabi bilgili arkadaşlarda yorumyapsın kuşunuz çok yavru kac aylık oldugunu bilmiyorum ama küçük erkek oldugunu düşünüyorum ama çok küçükse cinsiyetide belli olmayabilir yanılmış olabilirim

3. byBrkbzn

byBrkbzn Guest

Hmm. Aldığım yer 2 aylık demişti. Gittiğim gün gelmiş artık ne kadar doğruysa. Henüz uçtuğunu veya kanat çırptığını görmedim. Arada kanatlarını ayaklarıyla esnetiyor :)

4. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    dediğim gibi bence cinsiyet konusunda bişey söylemek dogru degil

5. byBrkbzn

byBrkbzn Guest

Yorumların için teşekkür ederim :)

6. Mehmet BORUCU

Bence erkek ayakları ve gagasının rengi koyu gibi geldi çekingen 2-3 aylık sevimli alisir merak etme evi ve seni tanımaya çalışıyor onunla uzun uzun konus sohbet et yakında alisacaktir

7. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Cinsiyeti erkek o kesin yavru güzel bir kuş ama sağ gözünde bir kızarıklık var sanırım.

8. byBrkbzn

byBrkbzn Guest

Evet sağ gözünde kızarıklık var, benimde dikkatimi çekti.
    Dışkısını yaparken de yere düşmüyor. Tüylerine yapışıyor. 1-2 defa kendim temizledim.
    Ne yapabilirim gözü için?

#8 byBrkbzn, 13 Nisan 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Nisan 2014
  9. tolga arslan

tolga arslan New Member

Beğenileri:
    0
    Gözü için sağ gözü bencede kizarik bu konu hakkında bisey diyemiycem. Kus erkek diskisi da ishal olduğundan öyledir. Beslenmesi düzene girdiğinde düzelir. Fazla yeşillik vermeyin

10. can arslan

Massallah cok tatli birsey

11. R.MANTARCI

R.MANTARCI New Member

Beğenileri:
    0
    maşallah 2 aylık erkek yavru

12. prax

prax New Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah gerçekten çok tatlı bir rengi var.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

13. emrecelik3673

Maşallah çok güzel bir kuş. Çabuk alışması iin bol bol elinle yem yedir. Avucuna biraz yem al ve yemesini sağla. Bunu bir süre kafes içinde ve daha sonraları da dışarı çıkarttığında yap. Faydasını görürsün. Sağlıkla büyütürsün inşallah.

Sayfayı Paylaş