Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşum hakkında bilgi.

• Konbuyu başlatan byBrkbzn
  • Başlangıç tarihi
B

byBrkbzn

Guest
Merhaba arkadaşlar.
Geçen ay komşumuz tatile çıkacakları için muhabbet kuşunu bize emanet etti. Kuş 3 hafta kadar kadar bizde kaldı. Çok haylaz ve tatlıydı. Ailecek çok sevdik ama geldiklerinde geri teslim etmek zorunda kaldık :)

Bizde daha fazla dayanamayıp cuma günü petshoptan yeni bir kuş aldık. Kuşumuz yavru ve erkek (öyle söylendi). Kafese koyduğumuzdan beri ne sesi çıkıyor ne de hareket ediyor. Tüneğe bıraktığım yerde kalıyor :eek: Biraz araştırdım alışma dönemidir diye pek önemsemedim. Hatta getirdiğim akşam yemliğe bile yaklaşmadı. Bende yavrudur diye yemi alıp tek tek önüne bıraktım. Afiyetle yedi :D

Şuan kafes içerisinde;
Quik junior yavru muhabbet kuşu yemi
Vitasand mineralli kuş kumu
Baffling bird kemik gaga taşı
Ballık kraker

Vitamin vs olaylarına birisine danışmadan girmek istemedim. Petshopcu ne görse vermek istiyordu. Bende bunlardan fazlasını almadım.
  • Cinsi ve yaşı hakkında yorum yapabilir misiniz?
  • İlk kez yavru bir kuş besleyeceğiz. Eğitimi, bakımı için ne tavsiye edersiniz?
  • Eve gelen misafirlerde gözlerinin pörtlek olduğunu söylediler. Yavru olduğundandır dedim ama içime bir kurt düştü. Gözlerinde hastalık mı var acaba?

İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

kuşunuzun gözlerinde bişey oldugunu düşünmüyorum ama tabi bilgili arkadaşlarda yorumyapsın kuşunuz çok yavru kac aylık oldugunu bilmiyorum ama küçük erkek oldugunu düşünüyorum ama çok küçükse cinsiyetide belli olmayabilir yanılmış olabilirim

Hmm. Aldığım yer 2 aylık demişti. Gittiğim gün gelmiş artık ne kadar doğruysa. Henüz uçtuğunu veya kanat çırptığını görmedim. Arada kanatlarını ayaklarıyla esnetiyor :)

dediğim gibi bence cinsiyet konusunda bişey söylemek dogru degil

Bence erkek ayakları ve gagasının rengi koyu gibi geldi çekingen 2-3 aylık sevimli alisir merak etme evi ve seni tanımaya çalışıyor onunla uzun uzun konus sohbet et yakında alisacaktir

Cinsiyeti erkek o kesin yavru güzel bir kuş ama sağ gözünde bir kızarıklık var sanırım.

Evet sağ gözünde kızarıklık var, benimde dikkatimi çekti.
Dışkısını yaparken de yere düşmüyor. Tüylerine yapışıyor. 1-2 defa kendim temizledim.
Ne yapabilirim gözü için?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gözü için sağ gözü bencede kizarik bu konu hakkında bisey diyemiycem. Kus erkek diskisi da ishal olduğundan öyledir. Beslenmesi düzene girdiğinde düzelir. Fazla yeşillik vermeyin

Maşallah gerçekten çok tatlı bir rengi var.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Maşallah çok güzel bir kuş. Çabuk alışması iin bol bol elinle yem yedir. Avucuna biraz yem al ve yemesini sağla. Bunu bir süre kafes içinde ve daha sonraları da dışarı çıkarttığında yap. Faydasını görürsün. Sağlıkla büyütürsün inşallah.

Geri