Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşum hakkında

• Konbuyu başlatan Mertcan Karakaya
  • Başlangıç tarihi
M

Mertcan Karakaya

Guest
Muhabbet kuşumu bugün aldım daha birkaç aylık yemini suyunu koydum ama yemiyor galiba birde ishal nasıl bakıcağıma dair önerileriniz nelerdir ? :confused: Cinsiyeti erkek bu arada

rahat bırak bi iki gün ortama alışması gerekiyor stresten ishal olmuş olabilir. suyuna vitamin koy. bi kaç gün sonra tüy kabartma olursa o zaman patates yada pirinç lapası ve antibiyotik verirsin. .

Hocam kafese ve ortama alışmaya çalısan kuşlarda bu tip durumlar normal relax olmak daha iyi :)

bende 2 saat önce kuşu aldım eve getirdim. çıktı salıncağa başkada bişey yapmıyo. konuşuyorum bakıyo ıslık çalıyorum kafasını çeviriyo filan o kadar:D uçmuyo bile.

atlamışım bunu. benimkide geldiğinden beri ne yem yedi nede su içti. inşallah çabuk atlatır ne diyim. bekliyorum merakla inşallah bişey olmaz.

yok birşey olmaz benim müşüde geldiğinde ilk gün birşey yemedi ama sonra yemliklerde yem bırakmadı :)))
garipsiyor hayvan..:))))

kardeşim ishali fazla ilerlemediyse patates koy.fakat yeni kuş olduğu için patatese alışkın değildir yemez büyük ihtimalle.ama sen bi dene.yemesse petshopdan dal darı al ve elinle ufalayarak tohumlarını dök.normal yemi çıkar sadece bu tohumları yem kabına koy.yer büyük ihtimalle.yarım suluğa çay kaşığı ucuyla kahve koy.ilk başta koklar içmez.ama iyice susuyunca içer.büyük ihtimalle iyi gelir.Kuş çok küçükse tüneğe çıkıp yiyemez.o yüzden yem kabını tabana koy.suluğuda bir şekilde tabana yerleştir.

Geri