Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet kusum korkmuyor

Yavru Muhabbet kusum korkmuyor

• Kullanılan toplam oy
    1

d_murat

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar, bu forumda yeni üyeyim ve ilk defa bir konu aciyorum, umarim bana yardimci olursunuz.

6-7 haftalik bi yavru Muhabbet kusu aldim dün sabah. Rengi mavi.
Eve geldigimde kartonu acip kafese koydum. Kafesin icinde normalde kus korkup saga sola carpar diye okumustum ama tam tersi oldu, hic korkmadi ve oldugu yerden ayrilmadi ilk yarim saat. Sonra eilimi uzattim hemen üzerine cikti. Sonra yine ayni yerine koydum. Aksam yine elimi uzattim ve yine geldi. Bu sefer Kafesten disari cikardim ve bütün aksam elimde veya omuzumda gezdirdim. Bugün - yani ikinci gün - yine korkmadi, hatta artik birakinca bana dogru ucuyor ve basima konmaya calisiyo veya omuzuma konuyor. Avcumun icine yem koydum ve hic korkmadan üzerine cikip yedi. Kesinlinkle alistirmadim, keza 2 günde alistirmak imkansiz. Suan sizlere bu durum yazarken omuzumda uyuyo. Elimle onu birakmaya calisinca gitmekte istemiyo.

Simdi arkadaslar sorularim sunlar: Korkmamasi iyi birseymi? Eger iyise, egitimi dahami kolay olur?
Bu durum genelde nadir olan birseymi, yani hic korkmamasi ve elimden yemesi?

Cevaplariniz ve yorumlariniz icin simdiden tesekkürlerimi sunarim.

Saygilarla
Murat

Maşallah Güle güle besleyin süper bir ikili olmuşsunuz inşaallah yakinda konuşur

Kusu aldiginiz kisi ele alistirmis anlasilan, yeni arkadasiniz hayirli olsun,saglicakla buyusun.

Sizce iyimi Yusuf bey? sorularimi yanitlarmisiniz rica etsem?
saygilarla

Bence güzel bir şey daha gözünü acmamis hayata sizinle Merhaba diyecek inşaallah hasta falan değildir

Benim yavruyu da kucuk almistim ve benimki de cok uysal ve korkmamisti. Evin icinde tin tin geziyor, opmeye bayiliyor. Sanirim ay olarak kucuk olanlat daha uysal oluyor. Ama parmaga cikmasi falan sanki biri onunla ilgilenmis gibi

Evet ilk önce bende hasta olabilirmi aceba diye düsündüm ama diskisni kontrol ettim hersey gayet normal gibi gözüküyor. Ötüyorda arada bir. Insallah hasta fln degildir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:35 -->-> Daha önceki mesaj 00:31 --

iklim_yeliz hanim cevabiniz icin tesekkür ederim

biraz olsun rahatladim, umarim iyi egitebilirim ve belkide konusturabilirim.:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:43 -->-> Daha önceki mesaj 00:35 --

bir kac sorum daha var

kay aylikken konusmaya baslarlar?
cok uyumasi normali?
kafesten hemen cikartmam dogrumu?

Son düzenleme:
Masallah milletin hayal ettiklerine iki günde ulasmissiniz..
Önceden ele alışkın bir kusmus anlaşılan..
Güzel sağlıklı bir arkadaşlık dilerim..

tesekkür ederim süleyman bey
bizimkide sansmi diyelim ne diyelim :)

Siz Önce Sağlam bi şekilde birbirinize bağlanın sonra her gün 15 - 30 dk sabah ve akşam 1 kelime babacık öğretin önce babacığa meyilli oluyolar galiba :) erkekse kolay konuşur kızgınlığa girince kur yapıyo ve birazda enerji patlaması yaşadıkları için :D konuşmaya meyilli olurlar ben 1 yaşında ele alışkın kuşu konuşturtmuştum sırf kızgın diye ama biraz konuşmaya yatkındı :D

tüyolar icin tesekkürler resul bey :)

evet erkek henüz 6-7 haftalik daha...ilerleyen günlerde daha aktiflesir insallah...su anda omuzumda uyuyo. resim atmak isterdim ama nasil aticagimi bilmiyorum malesef

Benim boncukta bu şekilde kardeşi pamuk varken pek sallamıyordu ama pamuk öldükten sonra klavyem onun oyun alanı oldu dibimden ayrılmıyor bide sabah 7 de uyandırmasa çok mutlu olacağım ama canı sağolsun :) Yapmanız gereken kesinlikle güvenini kırmayın mutlu olmasını sağlayın. O zaman çok keyifli ikili olursunuz.

evet dediginiz gibi furkan bey, güvenini sarsmamak icin elimden geleni yapiyorum, suan sesi daha fazla cikmyo hafif kisik gibi belki yavru oldugunandir umarim degisir ilerde

Geri