Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşum ölmüş

murat_febe

Meraklı Üye
Arkadaslar dun yumurtadan çıktı bu aksam eve gelip baktım ölmüş neden olabilir dun aksam evde yoktum kombi yanmıyordu ama ev öyle soğuk degildi ondanmi oldu acaba

Anne ısıtır soğuktan değil de anne acemi ise beslememiştir. Sonraki yavruları takip edin

Beslenmediyse anne ben nasil beslerim 1-2 güne öbürüde cikicak annenin ilk deneyimi

Beslenmediyse anne ben nasil beslerim 1-2 güne öbürüde cikicak annenin ilk deneyimi

Elle besleme bilmiyorum ve pek sağlıklı bulmuyorum. Bende başka Çiftler olduğu için onlara paslıyorum ama ev hobicisi iseniz zor durum

merhaba murat,
benim de ilk tecrübem ve dişi kuşumun da ilk batını..
şu an 3 yavru çıkmış durumda ve iyi besleniyorlar..
5 günlük yavru tecrübmle; gözlemlediğim kadarı ile dişi gidip yemlikten yemektense hep erkekten onu beslemesini bekliyor; veya bazen dişi kutudan çıkıyor biraz uzun kalacak olurda dışarıda erkek kutuya girip yatıyor yavruların üzerine; yani sorun eğer soğuk ya da yavrunun beslenememesi ise erkek kaynaklı olablir belki, erkeğin davranışlarını kontrol ettin mi?

Yok evde yoktum dun aksam farkettim yavru yumurtadan çıktığını bu aksam eve geldim baktım olmus yavru :(

üzüldüm :(
umarım nedenini bulur ve çözersin..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam yumurtanın 1 tanesi daha dolu oda bugun yarin cikicak onda ne yapmam gerek sizce

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:41 -->-> Daha önceki mesaj 20:39 --

Bide 2 tane boş yumurta var onları alsam mi

dediğim gibi, ben de yeniyim..
önerim, kuşunun böğründe yem var mıydı ya da her hangi anormal bir durum gözlemlendin mi gibi detay verirsen tecrübeliler yardımcı olur sanırım..

Hocam yumurtanın 1 tanesi daha dolu oda bugun yarin cikicak onda ne yapmam gerek sizce

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:41 -->-> Daha önceki mesaj 20:39 --

Bide 2 tane boş yumurta var onları alsam mi

Bos yumurtalari alin. Gece ciktiysa yavru anne gormemis olabilir. Gozlem altinda tutun.

Son düzenleme:
boş yumurtaları birkaç gün daha tutmayı öneren videolar var internette ama tercrübelilier daha iyi bilir tabi.

Bazen anne güçsüz dayanamayacak yavruyu hisseder ve o nedenle de beslemez . Siz diğer yavruları da gözlemleyin eğer onları besliyorsa sıkıntı yoktur ama onları da beslemiyorsa vitamin eksikliği vardır veya yeterince doymuyordur .

benim kuşlarımın da 6 yumurtası vardı 3 tanesi doğdu öldü kuşçuya sordum ilk yavrulara anne bakamaz dedi 4.yumurtayı kırıp yemişler 5.ve 6. yumurtalarda yumurta boş çıktı şimdi 2 yavru yaşıyor maşallah 6. ayları bitiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
İkinci yavru baktım yaşıyor suan ama onu besleyip beslemedigini nasil anliycam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:42 -->-> Daha önceki mesaj 18:12 --

Guncel durum

Kursak bölgesine (gırtlağın bittiği yer) bakın sarıya yakın bir şişlik varsa o bölgede
anne besliyordur. Bazen hasta olan yavrular anne tarafından beslenemediği
için malesef hayata tutunamazlar. Hastalığının durumuna göre
yavruyu sizin elle beslemeniz gerekebilir. Ölen yavruyu gözle inceleme
imkanınız oldumu

Kursak bölgesine (gırtlağın bittiği yer) bakın sarıya yakın bir şişlik varsa o bölgede
anne besliyordur. Bazen hasta olan yavrular anne tarafından beslenemediği
için malesef hayata tutunamazlar. Hastalığının durumuna göre
yavruyu sizin elle beslemeniz gerekebilir. Ölen yavruyu gözle inceleme
imkanınız oldumu

Pekbakmadim ölen yavruya simdi gidip baksammi yeni yavruya annesi içerde surekli rahatsız ediyorum diye beslememezlik yaparmi

Geri