Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşum

Berk1966

Meraklı Üye
Arkadaşlar bugün muhabbet kuşu aldım yavru 45 günlük ortama alismadigi için yem yemiyor ne yapmalıyım mama hazirlasam yer mi yoksa zamana bırakmalıyım

GM 6 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar bugün muhabbet kuşu aldım yavru 45 günlük ortama alismadigi için yem yemiyor ne yapmalıyım mama hazirlasam yer mi yoksa zamana bırakmalıyım

Yere yem koyun aspur felan olsun birde dal darı yemlik kullanımı öğrene ne kadar yerde yer yemlik takılı dursun ara ara kontrol edin baktınız yemlikde boş yemler var o zaman yere yem koymayı birakirsiniz

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yere yem koyun aspur felan olsun birde dal darı yemlik kullanımı öğrene ne kadar yerde yer yemlik takılı dursun ara ara kontrol edin baktınız yemlikde boş yemler var o zaman yere yem koymayı birakirsiniz

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şuanda yerdede yem var yemliktede ikisinden yemiyor almadan önce aldığım yerde çok hareketli bir kuştu eve getirince böyle oldu mutlaka alışacaktır ama yem yememesi üzüyor beni

Muhabbet kuşunun yeni kafes ve evine alışması biraz zaman alacaktır. Bu süre içerisinde muhabbet kuşu yem yemeyi reddedebilir. Bu durumda kuşu kafesten çıkarmamanız ve yemlikleri kuşun rahatça yiyebileceği şekilde konumlandırmanız gerekir. Zamanla yem yemeye başlayacaktır

Geri