Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet Kuşumdaki Kaşıntı - Videolu

Hüseyin BULUT

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 5 gün önce yavru diye aldığım Çekoslovakya muhabbet kuşu devamlı tüylerini kaşıyor gagalıyor.

Birkaç kişi yavru olduğu için bu hareketleri yapıyor yeni tüyleri çıktığından kaşınır falan dedi ama bana biraz garip geldi bu kaşıntısı.

Aşağıda videosu var yorumlarsanız sevinirim.

Bu arada kusun cinsiniyetini videodan anlayabilir misiniz acaba erkek diye aldım ve yaşını tahmin edebilir misiniz acaba.

Video açılmazsa videonun linki : http://www.youtube.com/watch?v=ozdH-ws8Fu8

[YOUTUBE]Muhabbet kuşu kaşıntı - YouTube[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
kafes tabanında yüy görunmuyor bu da parazıt oldugunu gösterır acıl parazıt ılacı kullanın
ardap yada vılmectin öneririm

bit vardır bu kadar çok kaşınıyorsa.

aynen videodaki gibi 2 şer saat arayla şiddetli kaşınma oluyor.

Aldığım yerde çok kalabalık bir kafesin içindeydi bit parazit varsa oradan gelmiştir o zaman.

Kuşu yıkamamı önerirmisiniz acaba.

birde cinsiyetini ve yaşını anlayabildinizmi

Kuşu ara sıra yıkaman lazım zaten sıcakta.rahatlasın kuş.ama bit için spret alman lazım.savic marka sprey kullanıyorum ben.%99a kadar yok ediyor ayrıca dalin gibi kokuyor.tavsiye ederim

Hocam ilginize çok teşekkürler.Kuşu alalı 5 gün olduğundan kafesinden çıkarmak istemiyorum.10 günün dolmasını bekliyorum.

İlk getirdiğim gün yem yemedi ertesi gün kafesin tabanına yem bırakmıştım ordan yemeye başladı.Geçen günde artık tabana yem atmadım yemliklerden yemeyi başardı.Suluktan su içtiğinide gördüm.
Yalnız aldım alalı 2 sefer öttuğunu duydum.Oda çok kısa bir süre.Daha tam alışamadı ondanmı ötmüyor acaba.

Parmağıma çıkmaya başladı artık.Buna çok sevindim :)

Birde savic spreyin linkini verebilirmisiniz acaba yanlış ürün almayayım.

Son düzenleme:
kafes tabanında yüy görunmuyor bu da parazıt oldugunu gösterır acıl parazıt ılacı kullanın
ardap yada vılmectin öneririm

bu cümleniz beni düşündürdü. bizim kuşta böyle yapıyor ben bakım olduğunu düşünüyorum çünklü gece rahat uyuyor hiç hareket etmiyor yerinden. ama kafes tabanında tüy yok. ikilemde kaldım :)

Hocam ilginize çok teşekkürler.Kuşu alalı 5 gün olduğundan kafesinden çıkarmak istemiyorum.10 günün dolmasını bekliyorum.

İlk getirdiğim gün yem yemedi ertesi gün kafesin tabanına yem bırakmıştım ordan yemeye başladı.Geçen günde artık tabana yem atmadım yemliklerden yemeyi başardı.Suluktan su içtiğinide gördüm.
Yalnız aldım alalı 2 sefer öttuğunu duydum.Oda çok kısa bir süre.Daha tam alışamadı ondanmı ötmüyor acaba.

Parmağıma çıkmaya başladı artık.Buna çok sevindim :)

Birde savic spreyin linkini verebilirmisiniz acaba yanlış ürün almayayım.

Savic Refresh'r Kuş Kafesi Koku Giderici Temizlik Spreyi 500 ml / Kuş / Papağan - Papağanlar için İlaç / Juen Pet Market / Pet Shop

Geri