petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru muhabbet kuşumdaki sorun

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve alimert96 tarafından 8 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. alimert96

alimert96 Guest

merhaba arkadaşlar ben 3 gün önce yavru muhabbet kuşu aldım ve 2.gün akşamı kaşınmaya başladı bugünde devam ediyor ara ara kaşınıyor ve kabarıyor

ayrıca yanına gittiğimde kanatlarını gerip geri kapatıyor
    yardımcı olursanız çok sevinirim[​IMG]

#1 alimert96, 8 Mayıs 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Mayıs 2014
  2. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Ortama alışmadığından olabilir kabarması kaşıntı için parazit ilacı kullanabilirsiniz.1 veya 2 hafta geçsin o zaman belli olur ancak kabarma sürekli ise hastalık var demektir veterinere gitmelisiniz.

3. alimert96

alimert96 Guest

Çok kabarmıyor birde günün belirli aralıklarında kaşınıyor arada bir tırnaklarıyla kafasını kaşıyor dediğiniz gibi parazit yüzündense sprey kullanmam gerekir spreylerin fiyatı hakkında bilginiz varmı?

4. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kaşınmak kuşların sürekli yaptığı bir harekettir endişelenecek birşey yok bence
    Bu aralar tüy dökümü zamanı tüyleri çok kaşınıyordur ondan yapar
    Spreyleri mecbur kalınmadıkça kullanmamak gerektiği söyleniyor kimyasal madde içerdiği için..
    Bir süre daha gözlemleyin derim

5. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Semiha hanımın dediği gibi bir süre daha gözlemleyin devam ediyorsa kullanın.

6. alimert96

alimert96 Guest

Çok teşekkür ederim söylediğiniz gibi gözlemliyeceğim

Birde yanına gittiğimde kanatlarını gerip kapatıyor biraz internetten araştırdım ben yanına gittiğim için uyku modundan çıkıyormuş ve onun gibi yazılar gördüm sizce doğrumudur?

Sayfayı Paylaş