Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kusumu (1 bucuk aylik) elime alip seveyimmi?

Derya Vural

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar,

2 gün önce biz de tatli mi tatli bir kus sahibi olduk.

Dün de yazmistim. Adi Limon, yavru, erkek, 1 bucuk aylik.

Bize geldi geleli pek ötmedi, ve bize alismasi icin ne yapalim sasirdik.

Limonu alip sevip, tekrar kafese mi koyalim, yoksa hic ellemeyelimmi?

Kus sesimi dinletelim, yoksa sürekli konusalimmi?

Öyle bize bakiyor. Dün TV izlerken bir iki öttü, hepsi o.

Kafese yaklasinca biraz korkuyor. Dün kafesi acip, parmagimi uzattim. Zorla parmagimin üzerine geldi. Bir kac dakika kaldi. Kalbinin güm güm atislarini duydum. Dayanamadim, biraktim.

Muhabbet kusu uzmanlarinin tavsiyelerini bekliyorum.

Almanya´dan selamlarimla.
:):)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:04 -->-> Daha önceki mesaj 10:00 --

1YkG3p.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:06 -->-> Daha önceki mesaj 10:04 --

Iste "Limon"

Masallah, cok guzel.
Bi kac gunluk kafes ve ortam alisma suresi sonunda kafesin icinde elinize alistirin. Bol bol konusup ilgi gosterin. Kisa islik calin, belli bir sure sonra cvp veriyor. Kafeste ele alisirsa Daha sonra disari cikardiginizdada yaninizdan ayrilmaz . Ben oyle yaptim, simdi sesime cvp veriyor, disardada devamli omzumuzda.

Merhabalar,

her ikinizede cok tesekkür ediyorum. Beni rahatlattiniz.

Limonun alismasini sabirla bekleyecegim. Tavsiyelere uyacagim.

Güzel gelismelerde tekrar yazacagim.

Selamlarimla
:)

önce nereye geldim ben şaşkınlığı olacaktır sonra ortamın trafiğine alışır
sizi ne kadar çok görürse o kadar size alışır
resim pek net değil ama bir buçuk aylık olduğuna emin misiniz

Evet,

alman kus yetistirici bayan tüm kuslarinin bilgilerini not etmis. Limon 29.12.2014 dogumlu. Bugün 43 günlük oldu. Yazili olarak ta bize kusun "kimligini" verdi.

Bir de erkekmis dedi.

Kuşlara kimlik çıkarttıklarına göre Almanlar gerçekten bu işi profesyonel yapıyor demektir.

oA3WdR.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:18 -->-> Daha önceki mesaj 00:16 --

4LroAY.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 00:18 --

Evt. bayagi professionel di diyebilirim. Ve tüm kuslari cok bakimliydi.

Sizlerin benden daha cok tecrübesi var muhabbet kuslariyla.
Acaba sizce 43 günlükten büyük mü yoksa daha mi kücük gösteriyor? :)

Net konuşmasını istiyosanız ıslık çalmak yerine parmağınızı şıplatın kuşun kafes içinde zaman geçirmesindem çok dışarda zaman geçirmesi taraftarıyım nitekim ben eğittiğim tüm kuşlarımı 2. Günden başladım salmaya eğer eğitmek istiyorsanız 1 ay kadar yanlızca 1 kişi o kuşu evvilleştirmeye çalışsın 10 kişi her kafadan bi ses kuş eline omzuna alışsa bile konuşmakta güçlük çeker çünkü alışma evresinde bu dönemde 1 kişinin ilgilenmesi daha sağlıklı olur

....

Merhaba,

bugün Limonu parmagimin üzerindeyken disari cikarttim. Sevgi sözcüklerimi dinledi. Sonra biraz gezeyim dedim parmagimdaykan gezdireyim dedim.

Korktu uctu salona, ama sükür bir yere carpmadan rafa kondu. Cok korktu belliydi.
Sonra ucup bir kac yere daha kondu. Cok yorulunca tekrar parmagima gelmeyi kabul etti.
Sonra direkt kafesine koydum.
Kafesin icinde parmagima geliyor, ama hala korkusu var. Biraz cubuklarin üzerine uctuktan sonra geliyor parmagima hemen degil.

Böyle devam edeyimmi. Yani parmagimin üzerinde korkusuna ragmen disari cikarayimmi?
Yoksa, biraz daha kafesindemi dursun? Yardimci olabilirmisiniz? :)

Merhaba,

bugün Limonu parmagimin üzerindeyken disari cikarttim. Sevgi sözcüklerimi dinledi. Sonra biraz gezeyim dedim parmagimdaykan gezdireyim dedim.

Korktu uctu salona, ama sükür bir yere carpmadan rafa kondu. Cok korktu belliydi.
Sonra ucup bir kac yere daha kondu. Cok yorulunca tekrar parmagima gelmeyi kabul etti.
Sonra direkt kafesine koydum.
Kafesin icinde parmagima geliyor, ama hala korkusu var. Biraz cubuklarin üzerine uctuktan sonra geliyor parmagima hemen degil.

Böyle devam edeyimmi. Yani parmagimin üzerinde korkusuna ragmen disari cikarayimmi?
Yoksa, biraz daha kafesindemi dursun? Yardimci olabilirmisiniz? :)

Evet devam edin ama konabileceği yerleri kapatın bulunduğu odanın kapı ve penceresini kapatın

....

Merhaba arkadaslar,

cok sevincliyim. Artik limon parmagima geliyor, ve hatta dün diger avucumdan yem de yedi.

Dün bayagi oynadik onunla. En cok ta gögsünü öpmemden hoslaniyor. Gözlerini yumuyor.

Ama yine de korktugunu hissediyorum.

Bu sabah ta mesela, örtüsünü kaldirdigimda kafesin, günaydin diye seslendim.

Dinledi, parmagimda aldim disariya, yemini yine avcumdan yedi. Sonra kafese girmek istedi.

Daha da cikmak istemedi. Üzüldüm ben de. Acaba normalmi bu?

Yani ilkin güzel parmaga gelmeleri, ve daha sonra korkup cikmak istemeyisleri. :-(

Devam edeyimmi, onunla ilgilenmeye? Yani cikarmaya kafesten, parmagimda oynatmaya?

Ve bu korkularida tam gider bir gün insaallah, degilmi arkadaslar?

Bana tüm yardim eden arkadaslara cooook tesekkür ederim. :)
Selamalrimla

Geri