Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşumuz

berilhera

Yeni Üye
Erkek arkadaşımla muhabbet kuşu aldık. Birkaç sorumuz olacak. Bilgilerini yazayım.

Erkek

8haftalık

1)İlk geldiğinde sevgi arsızıydı. Hatta benimle bir fotoğrafı bile var. Koynuma koyduğumda kazağımın kolunun içine giriyordu falan. Belki korktu saklanmak amaçlı girdi. Geldiğinde 7 haftalıktı. Sesi soluğu çıkmıyordu pek. Ama 1 hafta geçti üzerinden görmeyeli. Nasıl kuduruk bir şey olmuş. Ele geliyor. Ama ya ciyak ciyak bağıra bağıra ya da çılgınlar gibi ısırarak geliyor. Isırdığı yerde küçümsenecek derecede değil. Bayağı ısırıyor, neredeyse bizim köpek gibi :) Neyse bunu neden yapıyor olabilir? Ne yapmamız lazım?

2)İlk geldiğinde de adam akıllı uçamıyordu. Şimdi de uçamıyor adamakıllı. Ne yapmalı uçurmaya teşvik etmek için? Acaba kanatlarında bir problem mi var? Her yere yürüyerek gitmek istiyor. Yukarı çıkmak için gagasını ve pençelerini kullanıyor. Veteriner muayenesine götürülmeli mi?

3)Yürürken bazen öne düşer gibi oluyor. Kanatlarını kullanıp 15cm ileri uçup iki adım atınca yine öne düşer gibi oluyor ve tekrarlanıyor bu durum. Ayaklarında da problem olabilir mi?

4)Kuyruğu geçen hafta neredeyse hiç yoktu. 1 haftada çok güzel lacivert bir kuyruğu olmuş maşallah. Ama bir yazı okumuştum. Bazı petshoplar kuyruğunu ve kanadını kesiyormuş. Yavru olduğu sanılsın diye. Sorum şu ki 1 haftada aşağı yukarı 5 cm uzaması normal mi kuyruğunun? Ayrıca kuyruğunu hafif yukarı doğru kıvırıyor. Bu da normal mi?

5)Yavru gelişiminde ne yapılmalı? Neler yapılmamalı?

6)Sanırım son olarak bir soru daha. Erkek arkadaşım ve onunla bir konuda tartışıyoruz. Ben diyorum ki meyve verelim arada, o da büyüyünce veririz diyor. Ben de bunun yavruluğu, yetişkinliği mi olur diyorum. Sizce doğru mu düşünüyorum yoksa erkek arkadaşım mı haklı?

Şimdiden teşekkür ederiz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:15 -->-> Daha önceki mesaj 14:52 --

Kimsenin bilgisi yok galiba? Bildiklerinizi de cevaplasanız olur.

Fotograf atin kusa bAkalim. Bu sekilde yapacagimiz yorumlar afaki olacaktir Ama ben yine de yardimci olmaya calisayim. Yavru gelisiminde haftada bir dal dari verebilirsiniz. Arada abartmamak kaydiyla meyve sebze-nane tarzi otlari iyice kurulayarak verin-
Bunlar disindaki sorulariniza siz fotograf attiktan sonra yanit vermeye calisalim

Sent from my iPhone using Tapatalk

elma havuç salatalık marul haftada 2 kez uygun kuşunuz büyük ihtimal uçamıyosa bir sorunu var 30 gunluk kuş yeni yeni uçmaya başlar ilk uçtunda duvara çarpmaıs normal oda 2 gune geçer 40 45 günlük oldunda yetişkin kuştan farkı kalmaz bu yüzden sizin kuşta bir sorun var

[MENTION=17819]berilhera[/MENTION] Öncelikle hoş geldin. Sitede 24 saat hizmet maalesef her zaman olmuyor :) Gece 01.00 Kimsenin bilgisi yok demek biraz garip olmuş. Değil mi? Sorunun cevabına gelirsekte öncelikle resim paylaş ki, alakasız şeyler konuşulmasın. Senin de karışık olan kafan daha çok karışmasın.

Geri